Arka Camları Otomatik Yapmak Yardim!!!

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kilit sadece camlar için diye biliyorum ben. hayırlı olsun uğraşlara değmişe benziyor :eyv

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Hayırlı olsun biraz masraf etmişsiniz ama amacınıza ulaştıysanız önemi yok.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Bazı araçlarda arka cam için tesisat hazır oluyormuş ama şans işi demek ki. Toplamda 1500 TL civarında olmuş. Otomatik açıp kapamaktan ziyade ben çocuk kilidi için istiyorum. Bu çocuk kilidi kapıları da kilitliyor mu yoksa sadece camları mı kilitliyor.
Sadece camları kilitliyor. Arka kapıları merkezi kilit ile içeridende kitleyen sistem olursa düşünüyorum. Manuel çocuk kilidi çok kullanışlı gelmiyor şahsen.

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece camları kilitliyor. Arka kapıları merkezi kilit ile içeridende kitleyen sistem olursa düşünüyorum. Manuel çocuk kilidi çok kullanışlı gelmiyor şahsen.

Ben de o yüzden sordum zaten. Sadece camları kilitlemesi saçma oluyor. Güvenlik kilidini kilitlemesi lazım. Bundan önce Cruze vardı o da öyleydi. Ama daha önce Megane 2 SW aracımda kapıları da kilitliyordu.

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Ben de o yüzden sordum zaten. Sadece camları kilitlemesi saçma oluyor. Güvenlik kilidini kilitlemesi lazım. Bundan önce Cruze vardı o da öyleydi. Ama daha önce Megane 2 SW aracımda kapıları da kilitliyordu.

Açıkçası bende yeni modellerde yapılan bu değişimin sebebini merak ediyorum.Servis olası bir kazada ön taraftakiler bayılmışsa vs. dedi arka taraftakilerin endi kapılarını açabilmesi için dedi ama bana çok mantıklı gelmiyor.O zaman manuel çocuk kilidi daha büyük problem.

Düşünsenize yolda gidiyorsunuz araba nehire uçtu vs. manuel çocuk kilitleri devrede o zaman ne olacak ?

2004 Kangooda vardı yeni modellerde bunu kaldırmışlar.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı döşemelerini kendiniz mi söktünüz acaba, kendiniz söktüyseniz veya yanınızda söküldüyse nasıl söküldüğünü anlatabilir misiniz..?
bir de kapı döşemesi sökülmüş halde fotoğrafı var mı kapının ? Varsa paylaşırmısınız..?

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel olmuş. Masraftan da kacinmamissiniz :) güle güle kullanin :eyv

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güzel olmuş

osman85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı araçlarda arka cam için tesisat hazır oluyormuş ama şans işi demek ki. Toplamda 1500 TL civarında olmuş. Otomatik açıp kapamaktan ziyade ben çocuk kilidi için istiyorum. Bu çocuk kilidi kapıları da kilitliyor mu yoksa sadece camları mı kilitliyor.
Çocuk kilidini kilitlemiyor. Sadece arka camları kilitliyor

osman85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı döşemelerini kendiniz mi söktünüz acaba, kendiniz söktüyseniz veya yanınızda söküldüyse nasıl söküldüğünü anlatabilir misiniz..?
bir de kapı döşemesi sökülmüş halde fotoğrafı var mı kapının ? Varsa paylaşırmısınız..?
Evet kapı döşemelerini kendim söktüm. Yenilerinide kendim taktım. Sökmek basit. Ön kapı açma kolunun orda küçük bi kapak var orada bi vida. Kapı tutamağının orda bir kapak var orda da bir vida var. döşemenin alt tarafında iki adet vida daha döşemenin torpidoyla birleştiği yerde bir kapak daha var orada da bir vida var. Ve son olarak döşemenin arka tarafı arka kapıya yakın tarafı fitil tarafında bir vida daha var onuda söküp üstten çektikmi çıkıyor. Arka kapılarda ise sadece bir adet vida var. O da arka kelebek camının yanındaki üçgen şeklindeki siyah kapağı çekerek çıkarttıktan sonra karşımıza geliyor. Onuda söküp döşemeyi çektikmi tamamdır.