Megan 2 Enjeksiyon kontrol edin ve dreksiyon Kilidi Açık- Kapalı Arızası Çözümü

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Arkadaşlar Uzun Zamandır aracım Enjeksiyon Kontrol Edin Uyarısı Veriyor Ve Çogu Zaman 1 Sn ye İçinde 2-3 Kez Servis Lambası Bu Hata İçin Yanıp Sönüyor Hata Kaybolup Kafasına Göre Tekrar Hata Verip Duruyordu.Kısacası Hata anlık Bitip Yenidenb Başlıyor Tekrar Bitip Yine Başlıyor du.
Ayrıca Birgün Sabah Aracımı Çalıştırmak İstedim Dreksiyon Kilidi Açık Yazıyor Marş Almıyordu.Ardından Kartı Çıkarın Diyor du.
Uzun Ugraşlar Sonuçu Bi Çözüme Ulaşamadım Samimi Oldugum Bi Elektrikçiyi Aradım ön de akünün orada sigorta Kutusunu Tarif Ettigi Şekilde ( ki elektronikçi oldugum için elimden de gelir ) söktüm.oksit Kaplı İdi WD40 İle Temizledim 75-80 derecelik Su ile 2-3 Kere Yıkadım.Saç Kurutma Makinesi İle Temizledim.Çalıştı Ama 3-5 Gün Sonra Yine Dreksiyon Kilidi Hatası Verdi.Renault Servisinde Bi Tanıdık Buldum Sordum Abi Sigorta Kutusundaki Soketlere Bak Oksit Pimleri Eritmiş Temassızlık Yapardır Dedi.Özellikle Kahverengi Soketi Kontrol Et Dedi.Kontrol Ettim Soket Ex Sizlere Ömür .45 Tlye Soket Aldım Kendinden Arada Enjeksiyon Hatası Verip Hemen Siliyor Dedim Abi Bu Kablo Sinyali İyi İletmedigi için Anlık İletim Kopuklugu Sonucu O Hatayı Verir Dedi.Neyse Degiştirdim Kendim Taktım 6 Gündür Ne Dreksiyon Klidi Hatası Ne Enjeksiyon Kontrol Edin Hatası Alıyorum.Sorun Çözüldü Yani Ama Bu Dediklerimden Olacak Diye Birşey Yok İlla Benim Sorunum Bunlardan Çıktı.Umarım Faydalı Olur.Birde Sigorta Kutusu Çok Korumasız Geldi Bana İki Tane Poşet Geçirdim Tekrar Su Almasın Diye.Bu Tür Sorun Yaşayan Arkadaşlar Bi Degerlendirsin Dedigimi.Altta Resimlerde Soketin Resmi Ve Yeni Soket Görüntüsü Var.Saygılar
bMBB6n.jpg
[/URL][/IMG]
VXrr8V.jpg
[/URL][/IMG]
j1yyRn.jpg
[/URL][/IMG]
D677AO.jpg
[/URL][/IMG]
lrOOgr.jpg
[/URL][/IMG]:halay

adla

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme icin tesekkurler guzel aciklama olmus. Direksiyon klidi hatasini bana aldigimin ertesi gunu yapti uyuz oldum yakacaktim arabayi :( direksiyon kutusunun altinda siyah kucuk bi parca var o takiliyor bazen cozum onu bi oynatmakta ben fislerini sokup taktim calisti. Enjeksiyon da gecen hafta verdi bogaz kelebegi degisti ve duzeldi 500 lira :) valla bu megane 2 ler degisik arabalar ne bileyim ustalar bile korkuyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet biz kolon kilidine baktık sorun yoktu onda aynı arızayı 3-5 farklı yerden yapabiliyor işte bilgilendirme için teşekkürler

Emin Paşa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım merhaba...

Akü yü sökmeden elektrik kutusuna ulaşabiliyormuyuz...

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım merhaba...

Akü yü sökmeden elektrik kutusuna ulaşabiliyormuyuz...

evet en alt resimde ben su gitmesin yine diye poşetle muhafaza altına almaya çalıştım ordaki plastil çıkıyor onu sökünce işlem tamam ama bi soket çıkartmadan önce + kutup başını sökmekte fayda var elbette

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel bilgi,benimde direksiyon kilidi açık uyarısı veriyor marş basmıyor yada uzatıyor ara sıra..direksiyon hafif oynatınca marş alıyor..

sigorta kutusunda Isı oluşuyormu bilmiyorum fakat hava sirkülasyonu önlemiyorsa üzerine geçirdiğiniz poşet yerine aliminyum folyo ile sarsanız daha iyi olurmuş,erime yanma tutuşma ihtimali olan naylon yerine..

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel bilgi,benimde direksiyon kilidi açık uyarısı veriyor marş basmıyor yada uzatıyor ara sıra..direksiyon hafif oynatınca marş alıyor..

sigorta kutusunda Isı oluşuyormu bilmiyorum fakat hava sirkülasyonu önlemiyorsa üzerine geçirdiğiniz poşet yerine aliminyum folyo ile sarsanız daha iyi olurmuş,erime yanma tutuşma ihtimali olan naylon yerine..

iş naylona gelene kadar yanacak daha çok şey var önce dış plastigi yanar ardından naylonun yanmasına gerek kalmadan poffff herşey kül.
Teşekkür ederim. bu arada enjeksiyon arızası 1 ay önce yine meydana geldi bu sefer gitmedi demekki soketten degilmiş.ama kolon kilidi arızası kesin çözüldü şeytan kulagına kurşun

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
'Enjeksiyon kontrol edin' 3 yıl bindiğim megane 2 de Hayatımdan bezdirmişti beni.

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
erdincvarli sorunu çözüldükten sonramı sattınız aracı sorun ne idi

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı arıza bende de var. Bakmadığımız yer kalmadı. Arıza teşhis cihazıyla bağlıyorum MCU hatası veriyor(kodunu şimdi hatrlayamadm). O hatayı silince ekrandaki hatada bir kaç gün yok oluyor. Sonra yine Enjeksiyon Kontrol Edin uyarısı çıkıyor. En sonunda bir beyinci arkadaşa gittim benim beyni başka bir beyne kopyalayıp denedik. Arıza ortadan kalktı. Türkiyede beyinler çok pahalı 400-1000tl arası. Ben İngiltere'den getirttireceğim 120tl 'ye kargo dahil gönderiyorlar(çıkma beyin). Ama şunu söylemek isterim. Enjeksiyonu Kontrol Edin uyarısı tek bir sebebten açığa çıkmıyormuş. Bujinin iyi ateşlememesi, soket problemleri, yakıt basıncının düşmesi vs gibi bir çok nedeni var.