tuncaykan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım orjinal kart içerisindeki dosyaları yedek kart içerisine kopyalıyoruz, distrib dosyasını da yedek kartın içerisine koyuyoruz ,audio dosyasına mp3 atıp kartı navi. takıyorum bu harita kullanılamaz diye bir uyarı geliyor, harita adı turkey nerde yanlışlık var yapamıyorum???

ayni sorunu ben de yasiyorum cozemedim bir turlu ne yapabilirim ?

tuncaykan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla beceremedim ne yaptiysam olmadi hatta yedek diske orjinalde aldigim yedekle de denedim yine olmadi harita hatasi veriyor :(
ne yazdiysan birebir aynisini yaptim ama sorun nerde bilmiyorum acaba tomtom versiyonuyla alakali birsey olşabilir mi ?
aracim 2012 clio 3 night&day

denk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her şey için çok teşekkür ederim. Ben sorunsuz kullanıyorum.

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızda hali hazırda bulunan seyir sitemini, biraz karmaşık gözüksede aslında çok kolay bir kaç işlemle sinema keyfini aratmayacak düzeyde geliştirebiliyoruz.Yapmanız gerekenleri adım adım anlatmaya çalışacağım. Bunun harici sıkıntı ve sorunlarınızada yardımcı olmayı deneyeceğim. Deneme maksatlı olarak mesajın sonunda örnek film ve klipleri bulabilirsiniz.

NOT: 1-Bu program; yasal olmayan bir şekilde yazıldığı için seyir sisteminizin bozulabileceğini, yaşanan aksaklıların aracınızın garanti bitmemiş olsa bile garanti kapsamında işlem yaptıramayacağınızı, sorumululuğu hiç bir şekilde üstlenmeyeceğimi hatırlatmak isterim.
2-Burda yazılanların bir kısmı ve/veya bütünü forum.donimhaber.com ve/veya tomplayer.net sitesinden alınmıştır.

Gelelim yapacaklarımıza;

a.Yazılımsal olarak;

1. Aracımızın orjinal kartına herhangi bir zarar gelmesini önlemek için dışardan satın alma veya başka bir yolla tedarik edebileceğimiz bir veya birkaç adet sd kart ediniyoruz. Sd kartlarımız micro sd olabilir ancak sd kart convertor unu unutmayınız.Bir kaç tane dememin sebebi; keyfe keder, birine mp3 lerinizi atarsınız, diğerine uzul yol filmlerinizi, bir diğerine müzik klipleriniz vb. Hayal gücü ve para olayı :) Alacağınız sd kart 2 gb hafızalı, micro sd kart ise 2gb ile 8gb kapasite aralığında olmalıdır.
  2. Orjinal sd kartımızı (navigasyonumuza takılı olan) çıkarıp bilgisayarımızın yanına getiriyoruz.
  3. Hotfile.com: One click file hosting: tomplayer_v0.240b5.zip
    bu dosyayı indirip, içindeki disturb klasörünü winrar ile desktop(masaüstü) umuza çıkarıyoruz (extract).
  4. Orjinal sd kartımızı bilgisayarımızın sd kart okuyucusuna takıp tomtom home programını kullanarak en son güncelleştirmelerini alıyoruz. (Harita güncellemesi olarak düşünmeyin quickgps vb. dosyalar)
  5. Güncelleştirmemizi tamamladıkdan sonra orjanal sd kartımızı bilgisayardan çıkartmadan önce bilgisayarım ı açıp, taktığımız orjinal kartımızın dosya formatına bakıcaz. Bunun için kartın üstüne tıklamamız yeterli olacaktır. Ya FAT dır yada FAT32 dir. Burası önemli.... Bir sonraki adımda buna bağlı uygulama yapacağız.
  6. Satın alma veya başka bir şekilde temin ettiğimiz sd/micro sd mızı bilgisayara takıp, 5.adım sonunda elde ettiğimiz bilgi (Fat/Fat32) doğrultusunda kartımızı biçimlendirme (format) yapacağız. Bilgisayarımdan sağa tıklayıp biçimlendir seçeneğini tıklayıp dosya sistemini seçiyoruz. (Fat/Fat32) Dosya sisteminden sonra tamam ı tıklıyoruz.
  7. Bir adet internetten video convert programı indiriyoruz. Örneğin total video convertor (15 gün deneme süreli), bendekinin zamanı dolmuştu şuan Hamster Free Video Converter ı yükledim memnunum.
  8. Elimizde ki videoları convert edeceğiz. Formatı da Boyutu; 480x272, Frame; 25fps Bitrate; 400kbit Audio (ses kısmı) mp3 44100hz 128kbit. Bazı convert programlarında her ne kadar 400kbit yapsanızda dönüştürdüğümüz dosyayı sağ tıklayıp, özelliklerinden kontrol ettiğimizde 400 den fazla çıkabiliyor. Bunun bir zararı yok sadece şöyle düşünün; bazı filmlerin hızlı sahnelerinde 10sn lik bir koşma süresi sizde atlamalı olacak 10sn; 1sn olup adam ışınlanmış gibi görülebilir. Ben önemsemiyorum pek..
  9. Convert ettiğimiz dosyayı kopyalamaya geldi sıra. Yeni formatladığımız sd katımızı açıyoruz. Audio ve Video isimli klasörler var. Mp3 lerimizi audio kısmına, dönüştürdüğümüz videoları video klasörüne kopyalıyoruz. Müteakibinde kartımızı çıkarıyoruz.
  10. Bu bölüm bitti =)
b.Aracımızda yapacaklarımız;

1. Elimizde orjinal kartımız ve Video/Mp3 lerimizin bulunduğu 2 kartla aracımıza gidiyoruz.
  2. Öncelikle güncellediğimiz orjinal kartımızı navi. ye takıp aracımız çalıştırıyoruz. Güncelleme başlar. Bitmesini müteakip aracımızın radyosundan ses çıkışımızı aux/harici bağlantıya alıyoruz. (Jacklara birşey takmamıza gerek yok. Deneme maksatlı ama mp3 player tarzı bir cihaz takmanızı tavisiye ederim. Deneme sonrası jacklar doluda olabilir boşda farketmez)
  3. Navi.den sd kartı çıkar seçeneğini seçip; kartımızı çıkarıp, aracımızı stop ediyoruz.
  4. Kapımızı açıyoruz ve navi ekranı gidiyor. Bu esnada Mp3/videolarımızın bulunduğu sd kartı aracımızın radyonu açıyoruz.
  5. 30 sn. bekliyoruz..Hadi hayırlı olsun. Geri kalanı joystik veya kumanda ile size kalmış. Seçip oynatıyoruz.
Sorun, problem ve sorularınızı burdan cevaplamaya çalışacağım. Kolay gelsin herkese.

Convert edilmiş örnek bir film ve çeşitli klipler

Eyvah eyvah 2 (Film)
Hotfile.com: One click file hosting: Eyyvah Eyvah 2 2011 DVDRip XviD AC3 DD5.1-LTRG.avi

Akcent - My passion
http://hotfile.com/dl/133673383/f29c400/Akcent_-_My_Passion_(avi_asl)_(AVI)_(AVI).avi.html

Akcent-That's My Name
Hotfile.com: One click file hosting: Akcent - Thats My Name (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Alexandra Stan – Mr Saxobeat
Hotfile.com: One click file hosting: Alexandra Stan - Mr Saxobeat (AVI) (AVI) (AVI).avi

Sagopa Kajmer ft. Kolera - Merhametine Don

Hotfile.com: One click file hosting: Sagopa Kajmer ft. Kolera - Merhametine Don (AVI).avi

Sagopa Kajmer - Ben Husrana Komsuyum

Hotfile.com: One click file hosting: Sagopa Kajmer - Ben Husrana Komsuyum (AVI).avi

Lady Gaga Ft. Colby O'Donis - Just Dance

Hotfile.com: One click file hosting: Lady Gaga Ft. Colby O\'Donis - Just Dance (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Kesha - Tik Tok
Hotfile.com: One click file hosting: Kesha - Tik Tok (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Kardinal Offishall ft Akon - Dangerous
Hotfile.com: One click file hosting: Kardinal Offishall ft Akon - Dangerous (AVI) (AVI) (AVI).avi

Istanbul Attack - Kontagi Cevir
Hotfile.com: One click file hosting: Istanbul Attack - Kontagi Cevir (AVI) (AVI) (AVI).avi

Inna – Sun is up
Hotfile.com: One click file hosting: Inna - Sun Is Up (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Inna – Love
Hotfile.com: One click file hosting: Inna - Love (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Inna - Hot
Hotfile.com: One click file hosting: Inna - Hot (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Jennifer Lopez ft Pitbull - On The Floor
Hotfile.com: One click file hosting: Jennifer Lopez ft Pitbull - On The Floor (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Inna - Amazing
Hotfile.com: One click file hosting: Inna - Amazing.avi

Inna – 10 Minutes
Hotfile.com: One click file hosting: Inna - 10 Minutes (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Edward Maya & Mia Martina - Stereo Love
Hotfile.com: One click file hosting: Edward Maya & Mia Martina - Stereo Love (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

3 Doors Down - Here Without You
Hotfile.com: One click file hosting: 3 Doors Down - Here Without You (Live) (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Don Omar ft. Lucenzo - Danza Kuduro
Hotfile.com: One click file hosting: Don Omar ft. Lucenzo - Danza Kuduro (AVI).avi

Duman – Gurbet
Hotfile.com: One click file hosting: Duman - Gurbet (AVI).avi

Amy Mcdonald - This Is The Life
Hotfile.com: One click file hosting: Amy Mcdonald - This Is The Life (HD) (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Armin Van Buuren - In And Out Of Love
Hotfile.com: One click file hosting: Armin Van Buuren - In And Out Of Love (feat. Sharon Den Adel) [chansu] (avi asıl) (AVI) (AVI).avi

Ata Demirer – Bu Fasulye 7,5 lira
Hotfile.com: One click file hosting: Ata Demirer - Bu Fasulye 7.5 Lira (avi asıl) (AVI) (AVI).avi
hocam öncelikle değerli bilgilerin için teşekkürler. aranıza yeni katıldım 2010 grand scenic aracım var söylediklerinizi yaptım ekranda kum saati çıkıyo devamlı açılıp kapanıyo yardımcı olurmusunuz teşekkürler şimdiden

fatihd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de ayni problem oluyor. Cozebildiniz mi acaba?

mahmut65

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka sayfa çıkıyor indirme linki yok yardımcı olabilirmisiniz...

slmntrhn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cumleten selamin aleykum.. Oncelikle forum'un yeni bir uyesi olarak butun abilerime ve kardeslerime sevgiler,sayggilar sunar hayirli gunler dilerim..

Megane III Sporttourer 1.5 Dci Privilege aracimdaki TomTom Carminat Navi.ye video oynatmak icin TomPlayer yuklemeye calistim fakat beceremedim. SanDisk 2GB MicroSD kart kullaniyorum." Turkiye haritasini kullanamazsiniz " diye bi hata veriyor. Bu hatayi neden almis olabilirim. Nerede hata yapmis olabilirim. Bu durumda nasil bi yol izlemem gerekiyor. Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

Simdiden herkese tesekkur eder, hayirli gunler dilerim..

mirack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Live için 8 senedir guncelleme yok heralde

emrepinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, eski bir forum konusu ancak takıldığım bir iki konu olduğu için sizlere sorularım olacak. Tomplayer sorunsuz çalışıyor, saat sıkıntım da yok. Öğrenmek istediğim sorular sırayla;

1) Mp3 klasörüne geldiğimde tek tek seçim yapıp çaldırabiliyorum. Klasördeki tüm dosyaları birden nasıl seçebiliyorum, hangi düğme ile klasör görünümündeki alttaki seçim tuşlarına geçebiliyorum.

2) Seçili mp3 ler bitince duruyor ana menüye dönüyor, tekrar etme modu var mı yazılımda?

3) Mp3 yerine mp3 listesi okuyor mu Tomplayer okuyorsa bu listeyi nasıl çaldırabiliriz?

Cevaplarınızı merakla bekleyeceğim. Saygılarımla Emre Pınarbaşı / Samsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi