2016 ve üstü megane4 icon 1.5 dci edc yorumları

emreunal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Son dönemde başlıkta belirttiğim aracı almak niyetindeyim. Maksimum 25 bin km’ye kadar araç bakıyorum. Siz kullanıcıların bu araç hakkındaki düşüncelerini merak etmekteyim. Bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim? Fiyat aralığı ne olmalı? Ve sizlerin bu araç alımı hakkında vermek istediğiniz her türlü fikire açığım. Değerli yorumlarınız benim için oldukça önemlidir.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Son dönemde başlıkta belirttiğim aracı almak niyetindeyim. Maksimum 25 bin km’ye kadar araç bakıyorum. Siz kullanıcıların bu araç hakkındaki düşüncelerini merak etmekteyim. Bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim? Fiyat aralığı ne olmalı? Ve sizlerin bu araç alımı hakkında vermek istediğiniz her türlü fikire açığım. Değerli yorumlarınız benim için oldukça önemlidir.

İcon donanim disina bakmayin derim zamaninda bos arac almis biri olarak hem yukseltme konisunda zorluklar yasarsiniz hem de maliyeti yuksek cikar. Siz zaten icon bakiyormussunuz ama tavsiyem 3-5 bin fazla verip dolusunu alin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emreunal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İcon donanim disina bakmayin derim zamaninda bos arac almis biri olarak hem yukseltme konisunda zorluklar yasarsiniz hem de maliyeti yuksek cikar. Siz zaten icon bakiyormussunuz ama tavsiyem 3-5 bin fazla verip dolusunu alin.

Teşekkür ederim. İkinci el almayı düşünüyorum. En dolusunu nasıl tespit edebilirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. İkinci el almayı düşünüyorum. En dolusunu nasıl tespit edebilirim.

Renaultun en dolusu icon diye gecer.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Icon en dolu olanlarda sürüş paketi, kontrol paketi, 18" jant, bazı modellerde elektrikli açılır cam tavan ( 2016 modellerde bulunan fakat yılbaşından itibaren ayrı opsiyonlar olarak sunulan hi-tech paket, görüş paketi, long scree paketler var).

2 el olarak satılan ve en dolusu diye lanse edilen icon modellerin çoğunda eksik donanım var bir çoğunda;
Kontrol Paketi: Eller Serbest Park Sistemi & Kör Nokta Uyarı Sistemi & 360 park destek sistemi
Sürüş Paketi: Adaptif Cruise Control&Şerit Takip Sistemi&Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi&Aktif Acil Fren Destek Sistemi&Otomatik Uzun/Kısa Farlar
LongScreen Paket
yok.

En dolusu diyorsanız Renault'un resmi sayfasından bütün opsiyonlara bakın ona göre değerlendirin.
Bugün itibariyle Megane 4 icon en dolusu Renault fiyat listesinde satış fiyatı HB için 180.150 Tl.-, SEDAN için 194.600 Tl.- Türkiye şartlarında deli para. (gerçi diğer marka araçların dolusu da bu şekilde çok para istiyorlar.)

emreunal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Icon en dolu olanlarda sürüş paketi, kontrol paketi, 18" jant, bazı modellerde elektrikli açılır cam tavan ( 2016 modellerde bulunan fakat yılbaşından itibaren ayrı opsiyonlar olarak sunulan hi-tech paket, görüş paketi, long scree paketler var).

2 el olarak satılan ve en dolusu diye lanse edilen icon modellerin çoğunda eksik donanım var bir çoğunda;
Kontrol Paketi: Eller Serbest Park Sistemi & Kör Nokta Uyarı Sistemi & 360 park destek sistemi
Sürüş Paketi: Adaptif Cruise Control&Şerit Takip Sistemi&Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi&Aktif Acil Fren Destek Sistemi&Otomatik Uzun/Kısa Farlar
LongScreen Paket
yok.

En dolusu diyorsanız Renault'un resmi sayfasından bütün opsiyonlara bakın ona göre değerlendirin.
Bugün itibariyle Megane 4 icon en dolusu Renault fiyat listesinde satış fiyatı HB için 180.150 Tl.-, SEDAN için 194.600 Tl.- Türkiye şartlarında deli para. (gerçi diğer marka araçların dolusu da bu şekilde çok para istiyorlar.)

Teşekkür ederim Ercan Bey. İkinci el için fiyat aralığı olarak hangi aralıkları önerirsiniz?

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende bu özellikleri taşıyan 2016 Hb dci edc icon var, satmayı düşünmediğim için inanın ikinci el fiyatlarına hiç bakmadım. İkinci elde en dolusu olarak satılan araçların bir çoğunda eksik özellik olduğunu nereden biliyorsunuz derseniz, bir arkadaşım almaya niyetlenmişti bana özelliklerini söyledi, ben de kıyasalama yaparak baktığı icon araçların en dolusu olmadığını söylemiştim. Bu şekilde 5-6 araç bulduğunu söylemişti.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakın kongre screen almayın. Klima tuşlarına erişim çok zor hiçbir özelliği Yok. Ekran büyük ama kamera veya bir görüntü izlerken icon un standart ekranın boyunda görüntü veriyor. İkincisi; sürüş paketinin hiç bir özelliğini Türkiye’de kullanılamıyor. Özellikle adaptif cruise control ; normal cruise kontrol icon pakette var fazlasıyla yetiyor. Dikkat edeceğin şey 360 park sistemi olan kontrol paketi çok iş görüyor. Birde edc olunca aldığın zevk paha biçilmez

emreunal2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakın kongre screen almayın. Klima tuşlarına erişim çok zor hiçbir özelliği Yok. Ekran büyük ama kamera veya bir görüntü izlerken icon un standart ekranın boyunda görüntü veriyor. İkincisi; sürüş paketinin hiç bir özelliğini Türkiye’de kullanılamıyor. Özellikle adaptif cruise control ; normal cruise kontrol icon pakette var fazlasıyla yetiyor. Dikkat edeceğin şey 360 park sistemi olan kontrol paketi çok iş görüyor. Birde edc olunca aldığın zevk paha biçilmez

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum [emoji5]

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam edc ile otoyolda adaptif cruise control mükemmel, ne gaz pedalı ne fren pedalı kullanmadan gidiyorsun. Öndeki araç ile aranda mesafeyi ayarlıyor, ona göre hız azaltma eksiltmeyi kendisi yapıyor. 40 km ve daha yukarı hızlarda seyahat ediyorsanız bence mükemmel. Klima tuşları ile ilgili ise başka konularda da geçti bu tuş meselesi, klima tam otomatik klima, araç içi sıcaklık değerini ayarlayın bakın keyfinize, otomatik klima sistemlerinde tuşlardan müdahale ettiğinizde klima otomatik moddan çıkar (önceki aracımda aynı şekildeydi, bu da aynı) o zaman araçta otomatik klima opsiyonunu almamak lazım. Ayrıca acil fren destek sistemi en az 3 defa kaza yapmamı engelledi, Türkiye de hiçbir özellik kullanılamıyor diyorsunuz ama uzun yolda özellikle mesafe ve sollama konusunda genelde sürücülerimiz özürlü olduğundan acil fren destek sistemi çok işe yarıyor, bizzat yaşadım.