Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ekran saati problemi önemli

Teşekkür / Beğen

Ekran saati problemi önemli

Arkadaşlar merhaba benim 2015 model clio 4 sport tourer aldım fakat araba boş modeli ardından heves edip ekran taktırdım saati taktırırken dikkatimi çekmedi sonradan baktım ki saat hep 12:00 başlıyor mesela;

arabaya bindim çalıştı ekran geldi saat 12:00 yazıyor ben ayarlıyorum misal 15:26 gidecegim yere gidiyorum ve inip işimi halledip arabaya gelip çalıştırdıgım da saat tekrardan 12:00 oluyor ne yapmam gerek nasıl düzeltebilirim

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı hasanbozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benim 2015 model clio 4 sport tourer aldım fakat araba boş modeli ardından heves edip ekran taktırdım saati taktırırken dikkatimi çekmedi sonradan baktım ki saat hep 12:00 başlıyor mesela;

arabaya bindim çalıştı ekran geldi saat 12:00 yazıyor ben ayarlıyorum misal 15:26 gidecegim yere gidiyorum ve inip işimi halledip arabaya gelip çalıştırdıgım da saat tekrardan 12:00 oluyor ne yapmam gerek nasıl düzeltebilirim
    Ekranı bağlattığın yer ile görüşün bağlantıda hata olabilir

3. Teşekkür hasanbozkurt Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni hasanbozkurt liked this post
    kolega35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Bence ekranın hafıza ucu olan ve aküden gelmesi gereken +12 volt enerji hattı hatalıolarak kontak anahtarı üzerinden gelen +12 volt enerji hattına bağlanmış. Siz saati ayarlıyorsunuz,saat çalışıyor. Ancak kontak anahtarını çıkardığınızda ekranın hafıza bilgisi için gerekli +12 volt kesildiği için saat ayarını unutuyor. Siz tekrar aracı çalıştırdığınızda ekrana +12 volt gelmeye başlıyor ve saat te doğal olarak yine 12:00'dan çalışmaya başlıyor.
    Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekranı bağlattığın yer ile görüşün bağlantıda hata olabilir
    Direksiyon kumandası aparatı çalışmamla ilgili irtibat için 5543022574 veya cherno359@hotmail.com

5. Teşekkür hasanbozkurt Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni hasanbozkurt liked this post

Teşekkür / Beğen
    görüştüm lakin bana baglantıdan kaynaklandıgını sanmıyorum dedi götürüp göstermeyi düşünüyorum ama bana çok uzak oldugu için saçma bir nedenden dolayıda götürmek istemiyorum ama bilgi için çok teşekkür ederim

Teşekkür / Beğen
    Alıntı kolega35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence ekranın hafıza ucu olan ve aküden gelmesi gereken +12 volt enerji hattı hatalıolarak kontak anahtarı üzerinden gelen +12 volt enerji hattına bağlanmış. Siz saati ayarlıyorsunuz,saat çalışıyor. Ancak kontak anahtarını çıkardığınızda ekranın hafıza bilgisi için gerekli +12 volt kesildiği için saat ayarını unutuyor. Siz tekrar aracı çalıştırdığınızda ekrana +12 volt gelmeye başlıyor ve saat te doğal olarak yine 12:00'dan çalışmaya başlıyor.
    o baglantıyı kendim söküp düzeltebilirmiyim neyle neyin yerini degiştirmem gerek nasıl yapmam gerke bi yardımcı olabilirmisiniz acaba ? hangi kablolar oluyor onlar ?*

kolega35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Ekranın arkasına yapıştırılmış barkodlu bir etiket bulunur. Etikette AFFA ile başlayan bir yazı vardır. O etiketin fotosunu gönderme imkanınız var mı?
    Alıntı hasanbozkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o baglantıyı kendim söküp düzeltebilirmiyim neyle neyin yerini degiştirmem gerek nasıl yapmam gerke bi yardımcı olabilirmisiniz acaba ? hangi kablolar oluyor onlar ?*
    Direksiyon kumandası aparatı çalışmamla ilgili irtibat için 5543022574 veya cherno359@hotmail.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)