Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fren Hidrolik Yağı Değişimi

Teşekkür / Beğen

hımm Fren Hidrolik Yağı Değişimi

Hayırlı günler kıymetli forum üyeleri...
    Scenic 2 1.5 dci aracımın fren hidrolik yağı en azından 5 yıldır değişmedi. Değişimi ben kendim yapmak istiyorum (Ustaların değişim yaparken özensiz yaparak sisteme hava kaçırma endişesi sebebiyle). Youtube'da "Chrisfix" adlı kanal referansıyla uygulamayı yapmak niyetindeyim. Video linkini aşağıya da ekleyeceğim. Hidrolik yağı sanırsam dot 4 olması gerekiyor. Kaç numara anahtar kullanmam lazım veya dikkat etmem gereken hususları sizlerden rica ediyorum. Videoda eksik gördüğünüz bir nokta olursa yorumlarınızı istirham ederim.

Kerem SAYARI
    T.C. Vatandaşı

ROADFOX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Yapılırmı elbette...ama en riskli sıvılardan birisidir kendileri ve oldukça hayati bir fonksiyon için kullanılıyor,nacizane tavsiyem güvenebileceğiniz bir usta yada serviste yaptırmanızdır bu uygulamayı.Seneler önce motosikletimde yapmış olduğum bir hata yüzünden az daha ölüyordum hidrolik sisteme o anlamda bir daha asla yaklaşmadım...karar sizin şüphesiz.
    ''Ankara rüzgarı Akdenizde esiyor ''
    0 RH(-)

• Teşekkür hosabyasin Mesaja Teşekkür Etti.
    Levent İNCE
    RedFoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Öncelikle 2 kişi olmanız gerekiyor. 2 yada 3 kutu hidrolik yağ alın. şırıngaya fren kabındaki yağın bir kısmını alın ve yeni yağı dökün. Bulacağınız kişi şoför koltuğuna oturacak freni pompalayıp pompalayıp basılı tutacak bu arada siz fren kaliperlerinden hava alma somunun gevşeteceksiniz dikkat edin somundan yağ fışkıracak ve pedal aşağıya inecek. Burası önemli frene basan arkadaşınız aşağı inen pedalı siz bırak demeden bırakmasın hava alma somununu siz sıktıktan sonra bıraksın. Böyle böyle temiz yağ gelene kadar 4 kaliperde de uygulayacaksınız. Böylelikle sistemde hava bırakmazsınız. Bu işlemi yaparken kesinlikle kapta yağ olmalı, olmadığı zaman sisteme hava girer

Teşekkür / Beğen
    Alıntı RedFoX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle 2 kişi olmanız gerekiyor. 2 yada 3 kutu hidrolik yağ alın. şırıngaya fren kabındaki yağın bir kısmını alın ve yeni yağı dökün. Bulacağınız kişi şoför koltuğuna oturacak freni pompalayıp pompalayıp basılı tutacak bu arada siz fren kaliperlerinden hava alma somunun gevşeteceksiniz dikkat edin somundan yağ fışkıracak ve pedal aşağıya inecek. Burası önemli frene basan arkadaşınız aşağı inen pedalı siz bırak demeden bırakmasın hava alma somununu siz sıktıktan sonra bıraksın. Böyle böyle temiz yağ gelene kadar 4 kaliperde de uygulayacaksınız. Böylelikle sistemde hava bırakmazsınız. Bu işlemi yaparken kesinlikle kapta yağ olmalı, olmadığı zaman sisteme hava girer
    Cevabınız için teşekkür ederim. Kaliperdeki tahliye somunu için kaç numara anahtar gerekli malumatınız var mı?

Levent İNCE
    RedFoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı hosabyasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Kaliperdeki tahliye somunu için kaç numara anahtar gerekli malumatınız var mı?
    Tam hatırlamıyorum 10-11-12 bu 3 ünden biri

maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Biraz elinizden geliyorsa yaparsınız ben çok yaptim ustalar gerek yok değişmesine der inanma hidrolik içindeki nem oranı belli seviyeyi geçerse değişmesi gerekir.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı RedFoX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam hatırlamıyorum 10-11-12 bu 3 ünden biri
    Cevap için teşekkür ederim. Elimde küçük numaralar olmadığı için tedarik etmem gerekecek

Alıntı maninwar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz elinizden geliyorsa yaparsınız ben çok yaptim ustalar gerek yok değişmesine der inanma hidrolik içindeki nem oranı belli seviyeyi geçerse değişmesi gerekir.
    Fren sıvısı değişimi biraz özen ve sabır istediği için ve işçilik ücreti tatminkar olmadığı için ustalar pek yanaşmıyor. Ufak bakımları kendim yapabildiğim için ve ustalara nazaran daha çok özen göstereceğimi düşündüğümden dolayı kendim yapma düşüncesindeyim.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Euromaster ın sitesinde fren hidrolik yağı değişimi ücreti malzeme+ işçilik = 110tl diyor . İşi ehline bırakmalı

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)