Farlarım çok az yanıyor

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimki ile aynı model önümdeki araçların ki çok az aydınlatıyor benimki gündüz gibi yapıyor hatta uzunlar fena :) ampüllerinizi hemen değiştirin..
Uzunlarıda değiştirsem mi ki? Çoğu kişi aracın kendi uzunlarının yeterli olduğunu söylüyor [emoji848]

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Fluence aracımda da farlar sanki zayıf aydınlatıyor gibi geldi. Ya farların ayarı bozuk ya da ampullerde bir sorun var. Belkide mercekli farların özelliğidir. Uzun yolda gece uzunları kullanmaktan bıktım, ilerideki tabelaları bile zor okuyorum o derece yani. Diğer sattığım Symbol aracımda farlar harika aydınlatıyordu.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Uzunlarıda değiştirsem mi ki? Çoğu kişi aracın kendi uzunlarının yeterli olduğunu söylüyor [emoji848]

Yükseklik ayarı 3 de iken uzunları bile yakma ihtiyacı duymuyorum. Markasını hatırlayamadım ama kısa farlarım titreşime dayanıklı bir fardı. Elektrikçiden 15 tl ye almıştım tekini..

Magneti Marelli veya philips kullan.. Dışı mavi renkli ampülleri kesinlikle kullanma.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Benim Fluence aracımda da farlar sanki zayıf aydınlatıyor gibi geldi. Ya farların ayarı bozuk ya da ampullerde bir sorun var. Belkide mercekli farların özelliğidir. Uzun yolda gece uzunları kullanmaktan bıktım, ilerideki tabelaları bile zor okuyorum o derece yani. Diğer sattığım Symbol aracımda farlar harika aydınlatıyordu.
Mercekli farlar ışığı toplayıp yola veriyor. Sembol deki kavanoz tip farlar ise ışığı toplamada mercekli sistemler kadar başarılı değil bu sebeple de dağı taşı aydınlatıyor.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ostam nightbraker laser h7 ler nasıl? Philips ve bunun arasında seçim yapılsa hangisi alınmalı?

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaptığım araştırmalarda (çok araştırma yapmama gerek kalmadı) philips açık ara önde götürdü. Bazıları halojen fara bu paralar verilir mi gibi yorumlarda yapmış ancak konfor sunacaksa ve vaad ettiği rahatlığı veriyorsa verilir abi! Az önce ürünü gitti gidiyordan sipariş ettim. Özel indirimler vs ile 70 liraya h7 setini aldım. Piyasada buldupum en iyi fiyattı diyebilirim. N11 dede 79 liraya buldum. En iyi fiyatlıları burada. Elektrikçide falan kendim alsam bu fiyata bulamazdım diye düşünüyorum. [emoji848]

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yaptığım araştırmalarda (çok araştırma yapmama gerek kalmadı) philips açık ara önde götürdü. Bazıları halojen fara bu paralar verilir mi gibi yorumlarda yapmış ancak konfor sunacaksa ve vaad ettiği rahatlığı veriyorsa verilir abi! Az önce ürünü gitti gidiyordan sipariş ettim. Özel indirimler vs ile 70 liraya h7 setini aldım. Piyasada buldupum en iyi fiyattı diyebilirim. N11 dede 79 liraya buldum. En iyi fiyatlıları burada. Elektrikçide falan kendim alsam bu fiyata bulamazdım diye düşünüyorum. [emoji848]

İnternetten alman daha iyi olmuş sanayidekiler en az 10 lira farkla satıyor. Ampülü takarken kesinlikle tepesindeki siyah kaplamaya elinle dokunma yada bir yere sürtme.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternetten alman daha iyi olmuş sanayidekiler en az 10 lira farkla satıyor. Ampülü takarken kesinlikle tepesindeki siyah kaplamaya elinle dokunma yada bir yere sürtme.
Bunu çoğu yerde okumuştum. Ampul değişimi meganlarda sıkıntılı oluyor o yüzden elektrikçiye taktıracağım. İşimi garantiye alayım [emoji848]

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bunu çoğu yerde okumuştum. Ampul değişimi meganlarda sıkıntılı oluyor o yüzden elektrikçiye taktıracağım. İşimi garantiye alayım [emoji848]

Kısaları değiştireceksen davlumbazın deliğinden rahatlıkla değiştirebilirsin aslında. kaputu açınca elini görebiliyorsun. İnce iş birazcık. Tamponu indirtmene gerek yok.

Aşağıya video bırakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=1Xe-p3822fs

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş

Hayırlı olsun doğru seçim [emoji106]