Megane HB bagaj kısmından gelen ses

linebacker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar. Bir konu dikkatimi çekti ancak ben mi abartıyorum yoksa gerçekten böyle bir durum mu mevcut tam çözemiyorum. Aracımla çapraz halde tümseklerden geçerken bagaj kısmından geldiğini düşündüğüm biraz tıkırtılı ses oluyor. Buna benzer bir durumla karşılaşan var mı aramızda?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bagaj kapağı kilidinin kapandığı zaman bastığı yerde sağ ve solda lastik burçlar var oralara hafif gres yağı sürün geçecektir.

linebacker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bu konuyla ilgili yakın zamanda servisle görüştüm. Özellikle bagaj kapağının tampona çok oturması sonucu iz yaptığını gösterdim. Megane 4 araçlarda bagaj kapağı çok ağır olduğundan sık sık ayar istiyor. Bu konu çok yaşanmış olmalı ki bagaj konusuyla ilgili bir bülten yayınlanmış .isteyenler oradaki ölçülere göre ayar yaptırabilirler.

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada benden nacizane tavsiye..aracınızdan uzun bir süre trim sesi gelmesini istemiyorsanız asla tümseklere (kasis) çapraz girmeyiniz aracın kasası uzun süre çapraz yüklere maruz kaldığında şasesi çapraz esneme yapıyor ve trim sesleri geliyor...özellikle kaldırımlara parkederken daha çok olur..tümseklere (kasis) girerken ön iki tekerleği aynı anda tümseğe sokun yada kaldırıma çıkacaksanız kaldırımların başına ve sonuna yapılan açılı girişlerden girin..böylece aracınızın şasesi çapraz yüklere maruz kalmaz..

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aynı şikayetden ötürü 3 kere farklı şikayet den ötürü yılda 4 adet yetkili servis raporunuz var ise firma aracı değiştirmekle hükümlüdür aksi taktirde tüketici davası açarak kazanabilirsiniz.