Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yağ seviyesi ve yağ çubuğunda benzin kokusu

Teşekkür / Beğen

Yağ seviyesi ve yağ çubuğunda benzin kokusu

Merhaba sayın forum üyeleri,
    1.2 75bg aracımla ilk kez uzun yol yapacağım için bugün seviye kontrolleri yaptım. Aracı 2017 eylülünde sıfır km aldım ve 4000 km yaptım. İlk kez bugün yağ seviyesine baktım. Yağ çubuğuna baktığımda seviyenin max çizgisinin biraz üzerinde (4-5 mm) olduğunu gördüm, ve çubukta benzin kokusu vardı (petrol ürünü olduğu için mi öyle kokuyordu bilemedim). Bu seviye yüksekliğiği bir sorun olur mu? Servise gidip birazını aldırmalı mıyım? Benzin kokusuna ne dersiniz?

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı MTHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sayın forum üyeleri,
    1.2 75bg aracımla ilk kez uzun yol yapacağım için bugün seviye kontrolleri yaptım. Aracı 2017 eylülünde sıfır km aldım ve 4000 km yaptım. İlk kez bugün yağ seviyesine baktım. Yağ çubuğuna baktığımda seviyenin max çizgisinin biraz üzerinde (4-5 mm) olduğunu gördüm, ve çubukta benzin kokusu vardı (petrol ürünü olduğu için mi öyle kokuyordu bilemedim). Bu seviye yüksekliğiği bir sorun olur mu? Servise gidip birazını aldırmalı mıyım? Benzin kokusuna ne dersiniz?
    Yetkili servise gidip arıza/ şikayet kayıdı açtırın derim . Yağ içine benzin karışıyor olabilir yağ değişimi yapılması gerekebilir

3. Teşekkür MTHC Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetkili servise gidip arıza/ şikayet kayıdı açtırın derim . Yağ içine benzin karışıyor olabilir yağ değişimi yapılması gerekebilir
    Haklısınız, bugün ilk işim bu olacak.

Teşekkür / Beğen

benim 1.2 edc captura servis kendi bahsettiğiniz miktarda fazla yağ koymuştu bakımda normal karşılıyorlar tabi bir arıza yoksa

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)