Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karbüratördeki Çift Boğaz ne işe yarar...

maratbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Karbüratördeki Çift Boğaz ne işe yarar...

Arkadaşlar benim arabada Karbüratöre havayı ileten hortumun altında bi hortum girişi daha var ama bende bu boru açıkta... Bunun açık olmasının artı ve eksisi nedir ... Bir de hava filtresi kutusunun altından parmak kalınlığında bi boru da boşta... Bunlar normal mi...

66 yozgat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Karbüratörde çift boğaz araç belirli bir hıza gelince ikinci boğazı açar ona göre yakıt tüketimi artıyormuş bildiğim kadarıyla spingler tek bağaz karbüratörlüdür diğer soruna gelince o boru egzoz manifoltundan sıcak havayı karbüratöre verir kışın rahat çalışması için bendekide boşta karbüratör ustası sökmüştü rakma dedi bende takmadım.bir zararı olmuyor heralde.

3. Teşekkür maratbilgin Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni maratbilgin liked this post
    Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı maratbilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim arabada Karbüratöre havayı ileten hortumun altında bi hortum girişi daha var ama bende bu boru açıkta... Bunun açık olmasının artı ve eksisi nedir ... Bir de hava filtresi kutusunun altından parmak kalınlığında bi boru da boşta... Bunlar normal mi...
    Merhaba çift boğaz karbüratörde 1. boğaz düşük devirde açılır 2.bogaz yüksek devirde açılır . Hava hortumu altındaki boru ise egzoz manifoldu üzerinden sıcak hava çeker kışın daha iyi çalışma sağlar .Bu borunun hava hortumu tarafında klape vardır . Karbüratör kazanı içinde hava filtresi olan kap ın altına geçen hortum ise külbütör kapağından gelir yağ buharını motora verip yakılması içindir

5. Teşekkür maratbilgin Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni maratbilgin liked this post
    maratbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı 66 yozgat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karbüratörde çift boğaz araç belirli bir hıza gelince ikinci boğazı açar ona göre yakıt tüketimi artıyormuş bildiğim kadarıyla spingler tek bağaz karbüratörlüdür diğer soruna gelince o boru egzoz manifoltundan sıcak havayı karbüratöre verir kışın rahat çalışması için bendekide boşta karbüratör ustası sökmüştü rakma dedi bende takmadım.bir zararı olmuyor heralde.
    Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba çift boğaz karbüratörde 1. boğaz düşük devirde açılır 2.bogaz yüksek devirde açılır . Hava hortumu altındaki boru ise egzoz manifoldu üzerinden sıcak hava çeker kışın daha iyi çalışma sağlar .Bu borunun hava hortumu tarafında klape vardır . Karbüratör kazanı içinde hava filtresi olan kap ın altına geçen hortum ise külbütör kapağından gelir yağ buharını motora verip yakılması içindir
    Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim... Peki bu durumda benim aracın, özellikle motor sıcakken zor çalışması buna bağlı olabilir mi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)