Aracım Şehiriçi Neden Çok Yakıyor. Yardım !!!

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk hareket aninda yarim gazla kalkabilirsiniz arac hem seri kalkar hemde sizin o az gazla kalktiginizdan cok az fazla yakit tuketirsiniz. İlk kalkis aninda ister dusuk gaz ile kalkin ister yarim gaz ile kalkin anlik tuketimde her iki sekilde de 20 litrelere dayanir. Dolayisi ile araci oldurerek kaldirmaya gerek yok diye dusunuyorum ama tercih sizin tabi ki de.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlk kez otomatik kullanıyorum, yakıtın çok oldugu düşüncesiyle internetten araştırmalarım da hep “fazla gaza yüklenmeyin, tepki az olsun, nazik davranın vs vs” şeylerdi. Bende bildikleri vardır tecrübedir dedim ama dediğinizde haklısınız kalkana kadar daha fazla yakıyo sanırım. Bakım etkiler mi merka ediyorum. Son 30 gün yazıyor ekranda. Aralıkta inş 7 nin altına inerim dicem ama ozamanda kış geliyor iice :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç şehir içi ve dışı 100 km/h 5.7 litre gösteriyo. Otobanda 70 km/h gittim hız sabitlemeyi açıp gene aynı değer çıkıyo. Ben anlamadım bu durumu! Touch Plus Dizel EDC

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam o hıza göre aracın sabit hızda 5.7 lt yakması çok ilginç, bence bir sıkıntı var. şanzuman durumunuz nedir, enjeksiyonları bir kontrol ettiriniz. vs vs..

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam o hıza göre aracın sabit hızda 5.7 lt yakması çok ilginç, bence bir sıkıntı var. şanzuman durumunuz nedir, enjeksiyonları bir kontrol ettiriniz. vs vs..

Şanzıman geçişleri mükemmel hiç bir sıkıntı yok. Enjeksiyon hatası hiç almadım iyi yerlerden mazot alıyorum. İstanbula gidicem yakında Depoyu ağzına kadar doldurup göstergeleri sıfırlayacağım hepsini tekrar deneyim sizlere foto atarım burdan.

ahirena

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2011 otomatik 110'luk fluence kullanıyorum.

Şehir içi : 7 (hergün 20-25 km yol yapıyorum.Ayda 3-4 kez de kocaeli-istanbul arası)
şehirler arası : 5,5-6

fırsatını bulduğumda hız sabitleyiciyi açıyorum. Çok nadir 100'ün üstüne çıkıyorum. Dur-kalk çok fazla yapmamaya çalışıyorum. gereksiz devir üstüne çıkarmıyorum.

Bunları yaparak anca bu verileri yakalayabildim.