Daniel Ricciardo Renault-F1 İçin Savaşacak..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Y6Qz5E.jpg

Renault, Daniel Ricciardo'nun 2019 yılında kendileri adına yarışacağını duyurdu.

Renault Sport Formula 1 Takımı Başkanı Jérôme Stoll, “Renault, Dünya Şampiyonaları'nda mücadele etmek için Formula 1‘e dönmeye karar verdi. Daniel Ricciardo'nun imzası ise Renault Grubu için kaçırılmayacak bir fırsat oldu. Kendisinin takıma katılması bizi çok motive etti. Daniel'e hoş geldin diyoruz.” dedi.

Daniel Ricciardo şöyle konuştu: "Muhtemelen kariyerim boyunca şimdiye kadar aldığım en zor karar oldu. Ama yeni bir meydan okumaya başlamak için doğru vaktin geldiğini düşünmüştüm."

"Renault'nun önünde zafer için savaşmak adına uzun bir yol olduğunu biliyorum, ama onların sadece iki yıl içindeki gelişimlerinden memnunum ve Renault'nun sporda olduğu zaman kazandığını biliyorum."

"Onlara bu yolculukta hem pistte hem de pist dışında yardımcı olmayı umuyorum."

nlQ155.jpg

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Y6Qz5E.jpg

Renault, Daniel Ricciardo'nun 2019 yılında kendileri adına yarışacağını duyurdu.

Renault Sport Formula 1 Takımı Başkanı Jérôme Stoll, “Renault, Dünya Şampiyonaları'nda mücadele etmek için Formula 1‘e dönmeye karar verdi. Daniel Ricciardo'nun imzası ise Renault Grubu için kaçırılmayacak bir fırsat oldu. Kendisinin takıma katılması bizi çok motive etti. Daniel'e hoş geldin diyoruz.” dedi.

Daniel Ricciardo şöyle konuştu: "Muhtemelen kariyerim boyunca şimdiye kadar aldığım en zor karar oldu. Ama yeni bir meydan okumaya başlamak için doğru vaktin geldiğini düşünmüştüm."

"Renault'nun önünde zafer için savaşmak adına uzun bir yol olduğunu biliyorum, ama onların sadece iki yıl içindeki gelişimlerinden memnunum ve Renault'nun sporda olduğu zaman kazandığını biliyorum."

"Onlara bu yolculukta hem pistte hem de pist dışında yardımcı olmayı umuyorum."

nlQ155.jpg

Açıkcası Alonso gelseydi daha iyi olurdu. Ama maclaren de yaşanan sorunlar nedeni ile sil baştan yapmak istemezdi. Renault’un yarıştığı yıllardan çok daha farklı bir ortam var artık. Kaldı ki maclaren gibi köklü bir takım bile bu duruma ayak uyduramadı. F1 geçmişine bakarsanız uzun yıllar tek takım hegemonyası mevcut. Bir dönem maclaren bir dönem williams bir dönem ferrari ve son dönemlerde redbull ve Mercedes bu sporu domine etti. Su anki donemde Mercedes ferrari ve digerleri gibi bir durum var. Renault’un bu durumda ısı biraz zor fakat hali hazırda bir kaç markaya motor ürettiği icin piyasadan çokta uzak değil. Umarım yeni bir soluk getirir ve bizler icin de daha keyifli izlenebilir bir dönem olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bekleyelim ve görelim :kupa

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ricciardo bence takımda 1 numaralı sürücü olmak için bu kararı aldı , kısa vadede risk aldığını düşünüyorum uzun vadede ise çok farklı bir durum oluşabilir bu Renault fabrika takımına bağlı 2005 yılında Alonso Renault ile şampiyon olmuştu Ricciardo çok hırslı ve istekli bir sürücü çok iyi şeylerde çıkabilir...