R-LİNK 2, 8.7 ve 7 İNCH EKRANDA İNTERNET,YOUTUBE,NAVİGASYON VB. (AAUTO/CARPLAY'SİZ)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok teşekkür ederim sn. Befe. aparatı temin edebilmek için link adresi ve montajı için istanbulda teknik servis bilgisi verebilme şansın var mı?

Bu arada ben de Kocaeli'de yaşıyorum.Siz Avrupa yakasında mısınız?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar merhaba.
Bu videoda;
Aynı anda hem Android Arayüz Cihazı,hem de cep telefonu R-link 2 sistemine bluetooth ile bağlıyken telefon görüşmesi yapılıp yapılamadığını izleyebilirsiniz.
İyi seyirler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Ekran görüntüsüne bakılırsa gerçek görünüyor.Ancak her isteyene bunu yaparlar mı denemek lazım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsin asli renaultun boylece verecegini sanmiyorum zira megane bolumunde android ve carplay tarafinda ciddi sikintilar varken onlari bile acmadilar. Eger bunu yaparlar ise megane kullanan arkadaslar da faydalanabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İsin asli renaultun boylece verecegini sanmiyorum zira megane bolumunde android ve carplay tarafinda ciddi sikintilar varken onlari bile acmadilar. Eger bunu yaparlar ise megane kullanan arkadaslar da faydalanabilir.

Onu serviste yüklettim diyen arkadaş kendisi riski alıp servisle iyi ilişkileri kapsamında yaptırmış olabilir.Tabi açıklama yapmadan,nasıl yüklettiğini açıklamadan direk fotoğraf atmış ve hayırlı olsun kurtulduk demiş.Açıklama yaparsa öğreniriz.Aslında açıklama yapmazsa da servise bireysel olarak başvuruda bulunabiliriz.Ancak alacağım cevabı şimdiden duyar gibiyim.Öyle bir güncellem yok ve ya yapılamaz!.
Bu arada uzaktan motor startı ve şeritte tutulma asistanı bu versiyon üzerinde de ddt4all ile açılabiliyor.Ancak işlevselliğini denemek lazım.Bir İspanyol forumunda şeritte kalma yardımının çalışmadığını okumuştum.Ancak menüde sergilenebiliyormuş.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onu serviste yüklettim diyen arkadaş kendisi riski alıp servisle iyi ilişkileri kapsamında yaptırmış olabilir.Tabi açıklama yapmadan,nasıl yüklettiğini açıklamadan direk fotoğraf atmış ve hayırlı olsun kurtulduk demiş.Açıklama yaparsa öğreniriz.Aslında açıklama yapmazsa da servise bireysel olarak başvuruda bulunabiliriz.Ancak alacağım cevabı şimdiden duyar gibiyim.Öyle bir güncellem yok ve ya yapılamaz!.
Bu arada uzaktan motor startı ve şeritte tutulma asistanı bu versiyon üzerinde de ddt4all ile açılabiliyor.Ancak işlevselliğini denemek lazım.Bir İspanyol forumunda şeritte kalma yardımının çalışmadığını okumuştum.Ancak menüde sergilenebiliyormuş.

Serit takip renault modellerinde direksiyona mudahale ediyor mu ben etmiyor sadece sesli uyari veriyor diye biiyorum. Ayrica bu donanim icin seridi sagli sollu izleyecek sensor veya kamera olmasi gerekmez mi donanimsal olarak veya bunun icin tabela okumayi mi kullaniyor bu konularda yardimci olabilecek aciklama yapabilecek olan arkadas var ise ona gore ddt4all kurcalayip bakardik.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Serviste 2.2.9.300 sürümden 7 sürümüne geçilmis umarım gerçektir https://forum.donanimhaber.com/2016-renault-talisman-ana-konu--107705078-105

Ben https://easyconnect.renault.com.tr/software-upgrade/r-link2 linkteki boşluğa şasi numarasını girdiğimde güncel versiyon olarak 2.2.19.300 indirilecek dosya olarak görünüyor.Siz denediniz mi?
Yabancı sitelerde 7.xxx sürümü ile ilgili bir güncelleme paylaşımı yapılmamış.Sanırım o arkadaşınki o araca özel ve ilk.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Serit takip renault modellerinde direksiyona mudahale ediyor mu ben etmiyor sadece sesli uyari veriyor diye biiyorum. Ayrica bu donanim icin seridi sagli sollu izleyecek sensor veya kamera olmasi gerekmez mi donanimsal olarak veya bunun icin tabela okumayi mi kullaniyor bu konularda yardimci olabilecek aciklama yapabilecek olan arkadas var ise ona gore ddt4all kurcalayip bakardik.

Şerit takip sistemini kullanıyor sistem aslında.Şerit takipte arabanın sağ ve sol tarafındaki şeritler 70 km/sa sürat aşılınca,şeridi teşhis edebildi ise aktive oluyor ve yeşil renk oluyor.Şerit ihlalinde sinyal vermez iseniz kırmızı oluyor.Dolayısı ile her 2 şeridi okuyabildiği durumlarda kırmızıya geçmeye izin vermeden sistemin direksiyon düzeltmesi vermesi lazım.Ancak yukarıda bahsettiğim gibi menüde açıp işlevsel olmadığını yazmış bir İspanyol megane4 sahibi 2-3 ay önce kadar.Ancak şimdi ilgili sayfayı bulamadım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şerit takip sistemini kullanıyor sistem aslında.Şerit takipte arabanın sağ ve sol tarafındaki şeritler 70 km/sa sürat aşılınca,şeridi teşhis edebildi ise aktive oluyor ve yeşil renk oluyor.Şerit ihlalinde sinyal vermez iseniz kırmızı oluyor.Dolayısı ile her 2 şeridi okuyabildiği durumlarda kırmızıya geçmeye izin vermeden sistemin direksiyon düzeltmesi vermesi lazım.Ancak yukarıda bahsettiğim gibi menüde açıp işlevsel olmadığını yazmış bir İspanyol megane4 sahibi 2-3 ay önce kadar.Ancak şimdi ilgili sayfayı bulamadım.

Ddt4all bi kurcalamak lazim cok enteresan yerlerden cikabiliyor bu kodlamalari acma islemleri. Bazi yazilimsal donanimlari acmak el altinda iken bazi donanimlari acmak icin bi ton alt menuye girip kontrol etmek gerekiyor. Ben kendi aracim fluence icin hatim ettim diyordum ama bir ton daha islev varmis. Aslinda oldukca dolu bir yazilim bu ddt4all servis clip cihazlarinin bile yetersiz kaldigi yerlerde is goruyor. Biraz yazilim dili biraz da aracin kodlama bilgisi olsa aslinda cozulemeyecek bir sey degil ama bilgi olmayinca yapacak bir sey de olmuyor malesef.