Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: elm 327 obd 2 cihazı ecu ile bağlantı sorunu ve rolantide sarsıntılı çalışma.

sazci34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

hımm elm 327 obd 2 cihazı ecu ile bağlantı sorunu ve rolantide sarsıntılı çalışma.

Selamınaleyküm arkadaşlar.iki sorum olacak.
    1_Elm 327 obd 2 1.5 bloothot android cihaz aldım.Cİhazı takıyorum telefonumla eşleştiriyorum fakat araca bağlanamıyorum disconnectet uyarısı veriyor birkaç tane programda denedim aynı sorun oluyor.Aracım 1999 1.6 8v sw megane 1 rna klimalı model.
    2-Aracımı ilk çalıştırıyorum motor ısınana kadar herşey normal ama ısındıktan sonra çekiş biraz düşüyor ve ışıklarda durduğumda rolanti 450-500 rpm arasına iniyor ve motor sarsıntılı çalışmaya başlıyor öyle ki otururken rahatlıkla hissediyorum aracım sallanıyor resmen yakıt durumuda biraz fazla.Bu durum hem gazda hemde benzinde de durum aynı.

Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı sazci34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamınaleyküm arkadaşlar.iki sorum olacak.
    1_elm 327 obd 2 1.5 bloothot android cihaz aldım.cihazı takıyorum telefonumla eşleştiriyorum fakat araca bağlanamıyorum disconnectet uyarısı veriyor birkaç tane programda denedim aynı sorun oluyor.aracım 1999 1.6 8v sw megane 1 rna klimalı model.
    2-aracımı ilk çalıştırıyorum motor ısınana kadar herşey normal ama ısındıktan sonra çekiş biraz düşüyor ve ışıklarda durduğumda rolanti 450-500 rpm arasına iniyor ve motor sarsıntılı çalışmaya başlıyor öyle ki otururken rahatlıkla hissediyorum aracım sallanıyor resmen yakıt durumuda biraz fazla.bu durum hem gazda hemde benzinde de durum aynı.

Yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.
    1. Sorunuzun cevabi: Araciniz 99 model oluğu için uyumlu eğildir aldiğiniz cihaz. Sizin aldiğiniz rün obd2 yani 2005 model ve üstü araçlara genelde oluyor. Siz obd1 cihazi alacaktiniz ondan dolayi bağlanti gerçekleştiremiyorsunuz.
    2. Sorunuzun cevabida gaz ayari yada rölanti ayari yaptirmaniz gerekiyor.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Boğaz kelebeği temizliği yaptırın

sazci34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Peki obd 2 yi obd 1 e çeviren herhangi bir kablo yada converter gibi birsey varmıdır?Yada yama program gibi birsey.Böyle birsey mümkünmü?

Vefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Ben Megane 1 2001 16V de Elm327 kullandım. Torque tam olarak de desteklemiyorum dese de 3-5 dk sonra bağlanıyordu. Arada kopmalar oluyordu.
    Aynı cihazı Duster de kullandım, bazen gösterge takımı kafayı yiyordu. Araştırdığımda bendeki OBD çakmanın çakması 2.0 versiyon çıktı.
    Elm 327 nin orjinalini bir Kanada firması yapıyor ve pahalı. Bunun kaliteli v.1.5 ve kalitesiz v. 2.0 kopyaları var.

Sonra şunu aldım. https://www.aliexpress.com/item/OBD2...4c238280f5725b
    pic18f25k80 entegreli ve v.1.5. OBD ile ilgili sorunlar gitti. Alacaksanız pic18f25k80 entegreli alın. N11, gittigidiyor gibi sitelerde var.

6. Teşekkür algorist Mesaja Teşekkür Etti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)