Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: symbol 1.5 dci - 65 hp - yakıt tüketimi

Teşekkür / Beğen

Exclamation symbol 1.5 dci - 65 hp - yakıt tüketimi

Arkadaşlar Merhaba,

Symbol aracımla hafta sonu depoyu fulleyip 645 km lik uzun yol yaptım ve tekrar yakıtı doldurduğumda 35,5 Lt mazot aldı yani 100 km de 5,5 Lt yakmış..
    Giderken klima açık - gelirken kapalı. 2 kişiyle gidip geldim sadece..
    Uzun yolda bu fazla değil mi??

Birde şu dikkatimi çekti aracın hararet göstergesi 3 üncü çizgide kalıyor. Tam ortaya gelmiyor uzun yolda.. Şehir içine girince ortanın biraz altına yükseliyor.

Yağ ELF 5/30 - Yağ filtresi + mazot filtresi + hava filtresi tamamı yeni değişti üstelik.

Acil yardım...

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı graphicdesigner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Symbol aracımla hafta sonu depoyu fulleyip 645 km lik uzun yol yaptım ve tekrar yakıtı doldurduğumda 35,5 Lt mazot aldı yani 100 km de 5,5 Lt yakmış..

Birde şu dikkatimi çekti aracın hararet göstergesi 3 üncü çizgide kalıyor. Tam ortaya gelmiyor uzun yolda.. Şehir içine girince ortanın biraz altına yükseliyor.

Yağ ELF 5/30 - Yağ filtresi + mazot filtresi + hava filtresi tamamı yeni değişti üstelik.

Acil yardım...
    Mazot filtresi ni yeni degisen lerden aracın yakıt tüketimi arttı diye şikayetler duyuyoruz normal olabilir zamanla düzelir diye düşünüyorum. Eskiden ne yakıyordu araç

Teşekkür / Beğen
    Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazot filtresi ni yeni degisen lerden aracın yakıt tüketimi arttı diye şikayetler duyuyoruz normal olabilir zamanla düzelir diye düşünüyorum. Eskiden ne yakıyordu araç
    Daha önce şehir dışını denemedim. Ama filtre değişmeden şehir içi 650 gidiyordu filtreden sonra şehir içi 500 km ölçtüm.
    Filtreden ziyade aracın soğuk kalması gibi geliyor bana. Araç şehir içindede yazın çok geç 90 derecelere geliyor.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı graphicdesigner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Acil yardım...

servis çalısanından aldığım bilgiye göre piyasada parçacılarda orjinal mais diye satılan filtrelerin serviste satılanlarla boyut cap ve filtrenin içindeki malzemeye kdr kalite farkı olduğunu söyledi bende bir sonraki bakımda servisten orjinal yag hava mazot filtrelerini alacağım.

5w30 elf kullandığınızda iticilerde şakırdama veya yağ eksiltme oldu mu?

2008 symbol dci 65 lik kullanıyorum orjinal yagı 5w40 elf sxr900 yazıyor sürekli onu kullanırım daha önce castrol 5w30 kullandım iticiler ses yaptı aracta inilti gibi ses gelmeye başlayınca değiştirmek zorunda kaldım

Teşekkür / Beğen

evet 5w30 yağdan sonra şakırtı ve 2000-2500 devir arasında sesi çıktı ortaya..

Değiştirdikten sonra kesildi mi ses sizinkinde ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)