Laguna 1 sola çekme sorunu

isa.kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracim 2001 2.0 140 bg f4r motor laguna yaklaşik 9 aydir kullaniyorum. Aracimda sola çekme var. Rot balasnçiya götürdüm rot ayarini yaptigini söyledi. Kaster kamber ayalarini yaptiğini söyledi. Fakat hala aracimda sola çekme var. çekmeyi şu şekilde tarif edebilirim . Araci sürerken sola direksiyonu çevirince geri tam toplamiyor açili kaliyor . Aynisini sağ tarafa yapinca öyle bi sorun yok.başindan böyle bir olay geçen varsa yardimci olabilir mi acaba

şimdiden teşekkürler

eagerman27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Problemin lastikler

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Amortisör bilyalarınızda baktırın. Lastikten olsa sadece çekme olur.Hem çekme hem toplamamayı amortisör bilyası yapar.Hatta ilerledikçe biri tutup direksiyona asılıyor gibi olacaktır.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fren balatalarıd a sıkıyor olabilir benim sağ taraftaki balatalar sıkıyor mesela sağa cekme yapıyor hafiften
dikkat ettiğimde jantlar sol tarafa gore sağ taraf daha fazla balata tozundan kararma yapmıştı

isa.kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
latiklerin 4 ü de sıfır ve aynı zamanda alındı hatta sağ sol bile yaptılar

isa.kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amortisör bilyalarınızda baktırın. Lastikten olsa sadece çekme olur.Hem çekme hem toplamamayı amortisör bilyası yapar.Hatta ilerledikçe biri tutup direksiyona asılıyor gibi olacaktır.

bu amortisör bilyasına kim bakar hangi ustaya gitmem lazım acaba ? bi de biri direksiyonu asılıyormuş gibi şuanda aynen dediğiniz gibi. düz yolda bırakıyorum direksiyonu araba sol şeride alıp gidiyor kendini. hızlıyken daha çok belli oluyor.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
bu amortisör bilyasına kim bakar hangi ustaya gitmem lazım acaba ? bi de biri direksiyonu asılıyormuş gibi şuanda aynen dediğiniz gibi. düz yolda bırakıyorum direksiyonu araba sol şeride alıp gidiyor kendini. hızlıyken daha çok belli oluyor.

Normal tamirci motor ustasına baktırabilirsiniz.

isa.kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

dnzlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğiniz parçaları değiştirdim. gerçekten parçalanmış durumdaydı. ama çekme sorununa bi fayda sağlamadı. teşekkür ederim

Ön düzencide teker ölçümü yaptırınız böyle bir sorunu bende yaşadım herşey normal ama araba sola çekiyordu. 2-3 yere gittim çözemediler en son bi ön düzenciye yönlendirdiler tekerleri çamurluktan ölçü ve sol teker yarım santim geride duruyormuş muhtemelen benden önceki sahibi ya sert bi çukura düştü yada kaldırıma falan vurdu.