Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ''Motor hasar riski'' Uyarısı

Teşekkür / Beğen

''Motor hasar riski'' Uyarısı

Merhabalar değerli dostlar.
    Aracım 2013 1.5 dci manuel latitude
    Aracın ön panelinde Motor hasar riski uyarısı veriyor.
    Çekişi de düştü 150 yi zor zar gördüm. Sorun ne olabilir. Yetkli servise gitsemmi gitmesem mi karar vermedim.
    Turbo arızası gibi görünüyor.
    Önerebileceğiniz servisler var mıdır
    Konu basarank tarafından (13.Eylül.2018 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı basarank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar değerli dostalar.
    Aracım 2013 1.5 dci manuel latitude
    Aracın ön panelinde Motor hasar riski uyarısı veriyor.
    Çekişi de düştü 150 yi zor zar gördüm. Sorun ne olabilir. Yetkli servise gitsemmi gitmesem mi karar vermedim.
    Turbo arızası gibi görünüyor.
    Önerebileceğiniz servisler var mıdır
    Çok değişken arızalara sebep olduğu gibi dusuk maliyet ile yüksek maliyet arası bir yerlerde masraf açabiliyor. Bendeki araç Fluence otomatik bu uyarıyı verdiğinde hem çekişten düştü hem de vites değişiyor fakat kavrama ayrılmıyor gibi davranıyordu ve netice de enjektorler ile beraber mazot pompası değişti total de 5.500 liraya mal oldu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Teşekkür basarank Mesaja Teşekkür Etti.
    ahmet27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    turbo dan ses geliyormu? hortumu çıkmış gibi? ilk hızlanma nasıl? ve yokuşlarda toplama. turbo hortumu çıktıysa hava basamaz, map sensörü pislendiyse basıncı anlamayıp yakıt gönderemez, mazot pompasıysa yakıt basamaz. arkadaşın dediği gibi değişkendir. elinizden gelen ufak tefek temizlikleri yapıp düzelmezse gidebilirsiniz tamirciye

5. Teşekkür basarank Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı ahmet27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo dan ses geliyormu? hortumu çıkmış gibi? ilk hızlanma nasıl? ve yokuşlarda toplama. turbo hortumu çıktıysa hava basamaz, map sensörü pislendiyse basıncı anlamayıp yakıt gönderemez, mazot pompasıysa yakıt basamaz. arkadaşın dediği gibi değişkendir. elinizden gelen ufak tefek temizlikleri yapıp düzelmezse gidebilirsiniz tamirciye
    Cevaplar için teşekkürler..
    Bir ustaya baktırdim iş yerine yakın diye. Turbo kaçırıyor dedi. Çekiş çok iyi değil 3 le çıktım yeri 2 zor bela çıkıyor. Turbodan ses gelmiyor ne ne başka birşey.
    Yalnız motor sesi garip biraz.

Teşekkür / Beğen
    yetkili servis ilk etapta 17bin tl küsür fiyat çıkardı. içinde partikül filtresi de olan bir listeydi. Partikülü çıkartınca 4 bine düştü. Onu bir şekilde hallerdim önemli olan motor dedik.
    Peki sizce bu ''motorda hasar riski''uyarısına partikül filtresinin dolması sebep olabilir mi?

Teşekkür / Beğen

Sorun turbodaymış revizyonlu bir turbo aldım turbocudan arıza silindi. Araba şahladı 1000 devirden itibaren tırmalamaya başladı.

Bu aracı turbo sorunundan dolayı piyasasından 6-7 bin lira daha ucuza almıştım. Fakat başka sorunlarda çıktı. Keçelerden yağ atmıştı değiştirdim, sentesi 1 diş kaçıkmıştı komple triger setinin yenisini taktırdım.
    Partikül dolmuştu temizlettim.
    Geriye sadece 1 sorun kaldı. motordan piston vurma sesine benzeyen silindirin birinden geldiğini tahmin ettiğim bir ses var.
    Yetkili servis egzantirik milinin sübapların ve iticilerin değişmesi gerekebileceğini üst kapağı açmaları gerektiğini sonrasında belli olacağını söyledi.
    Ben yanıldıklarını düşünüyorum. Ses rolantideyken gelmiyor, boşta gazlayınca da gelmiyor. Viteste yol alırken gazlayınca 1000 devirden 2500 e kadar şiddetlenerek artıyor sonra azalıyor ama duyuluyor. Torkun en yüksek olduğu anlarda ortaya çıkıp araçtaki herkesin bu araç normal diyebildiği bir ses bu. Bir silindire ait olmak suretiyle piston-biyel yada biyel-krank bağlantı noktasında oluşabilecek bir boşluğun çıkarabileceği sese benziyor.
    Böyle bir sesle karşılaşanınız oldumu acaba?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)