Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Marş uzatma ve sallantılı çalışma

Teşekkür / Beğen

Marş uzatma ve sallantılı çalışma

merhabalar

arkadaşlar aracımın mazot hortumunda hava baloncukları var videosunu paylaşıyorum. Bu görüntüdeki durum normal mi?

2 gün öncesine kadar ilk kez farklı bir shell bayisinde yakıt aldım ertesi gün araç marş uzattı enjektör kontrol ettirilmeli ikazı verdi araç ilk çalışmasında sallantılı çalışıp giderek kendiliğinden düzeliyor. hortuma baktım hava kabarcıkları var acaba ilk marşta yeterli mazot mu almıyor o yüzden enjektör hatası alıyorum sonra 1-2 dk içinde kabarcıklar azalıp videodaki halde kalıyor ekrandaki enjektör hatası gidiyor. daha önce başına gelen bir arkadaş var ise yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı byseus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar

arkadaşlar aracımın mazot hortumunda hava baloncukları var videosunu paylaşıyorum. Bu görüntüdeki durum normal mi?

2 gün öncesine kadar ilk kez farklı bir shell bayisinde yakıt aldım ertesi gün araç marş uzattı enjektör kontrol ettirilmeli ikazı verdi araç ilk çalışmasında sallantılı çalışıp giderek kendiliğinden düzeliyor. hortuma baktım hava kabarcıkları var acaba ilk marşta yeterli mazot mu almıyor o yüzden enjektör hatası alıyorum sonra 1-2 dk içinde kabarcıklar azalıp videodaki halde kalıyor ekrandaki enjektör hatası gidiyor. daha önce başına gelen bir arkadaş var ise yardımcı olursa sevinirim.

Hocam işyerin de olduğum için videoyu seyredemedim, eğer aracın mazotunu sonuna kadar bitirip, yakıt aldıysan, motor hava yapmıştır, herhangi basit bir tamirciye bile götürsen, havasını alır.

Teşekkür / Beğen

hayır çeyrek depoda yakıtı fulledim. sorunun ne olduğunu çözemedik ancak bu paylaşımı yaptıktan 2 gün sonra araç kendiliğinden düzeldi ne marş uzatması var nede enjektör hatası motor eski haline döndü. tam da aracın düzeldiği güne ustadan randevu almıştım gittim herşeyi anlattım usta araca baktı dinledi çalıştırdı kapadı ve bu araçta hiçbirşey yok dedi öylece şimdilik konu kapandı gitti..

Ancak halen tereddütlerim var anlık tüketim kısmı 2000 2500 devir aralığında normal bir sürüşte 9-10 lt aralığında bir müddet gezinip yavaşça 3-4 lt civarına iniyor. yakıtın arttığını düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler