Reno 19 europa 1.6 e arac tekleme sorunu

Dtm43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar europami yeni aldim 1998 model rne sirali sistem lpgli arac hareket halindeyken tekleme yapiyor benzindede lpgdede ayni bujiler buji kaplolari bobinler degisti krank sensoru bakildi yagi suyu yeni degisti ama tekleme duzelmedi ustalar arizayi bulamadi arabada rolanti dalgalanmasi yok stop etme yok normalde sabah ilk calistirmada sikinti yok araba 6 7 km normal gidiyor guzel hizlaniyor ama araba isininca tekleme basliyor mesela 90 km hizla giderken gazi ayagimdan cekiyorum tekrar basinca araba tekliyor ileri geri salliyor normal seyirde giderken ayagim gazdaykende yapiyor basina boyle bi olay gelen yardicim olabilecek arkadaslar varmi acaba yardimlariniz icin simdiden tskler

06kaandar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekleme derken sanki aracın altından çekilme hissi var mı yada siz çekmiyorken gaza basınca patlama yapıyor mu?Böyle bir sorun var ise ateşleme kontrol edildikten sonra halen yapıyorsa subap ayarı kaçmış olabilir subap ayarı yapılınca düzelir...

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor ısınınca başlıyorsa subaplar sıkmıştır diye tahmin ediyorum. Muhtemelen araç biraz fazla yakıyordur.

Dtm43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu hala cozemedik arkadaslar aslinda 3 gun once baska bir reno izel servisine gittim usta araci denedi map sensorunun fisini cekti fis cekildikten sonra araba duzeldi sorun kalmadi map sensoru siparis ettik dun geldi yeni map sensorunu taktik tekleme yine basladi isin garip tarafi map sensorunun fisini cikarinca sorun yine devam etti onceden fisini cikarinca duzelmisti sabahlarida zor calismaya basladi cozemiyoruz sorunu

Dtm43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada patlama yok yolda giderken salliyor araba anlik ateslemeyi kesiyor gibi sarsinti oluyor usta birde beyinciye baktir dedi ama ben gitmedim cok masraf acti zaten araba sanki yakiti ayarlayamiyor gibi gazda benzindede ayni

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım

elektirik aksamında bir yerden şase yapıp atlatmada yapabilir.

benim kendi başıma geldi araç yolda giderken bir bakıyorum stop ediyordu. sebebide buji kabloları atlatma yapıp şase oluşturmasıydı.

birde bobinin orta girişindeki sokette sıkıntı çıkmıştı.

YUWERTYUS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
map sensörüne giden kabloların kontrol edilmesi gerekir, birde boğaz kelebeğini temizle.

Ahmtsnl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kardeşim. Yukarıda bahsettiğim konunile ilgili aynısı benim başıma geldi. Sen sorunu nasıl çözdün lütfen yardım et kafayı yiyecem valla. 5 yıl olmuş ama hala aklindadir sorunun çözümü