Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: motordan gelen anormal ses

F1 Bölüm Sorumlusu
    alfa-xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Banada ,daha önce renault servisinde çalışmış ustanızın söylediği , Yakıt Uyarlama sesi gibi geldi.

Rölantide birçok dci da bu ses var özellikle km yapmış olanlarda.

Sesi çok net çekmişsiniz o yüzden şiddetli geliyor gibi ama daha hafif duyuluyor değil mi?

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Entrapman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadım bu ses ilk seferinde yatak sesine benzetilse de sanırım bu sibop sesi..fakat sorun ise sanki sibop yayın kırılmış olabilir gibi geliyor bana..sibop bazen geri çekilmediğinde piston siboba vurur..bazende geriçekilir sibopa vurmaz..bu durum genelde yay özelliğini kaybedince yada kırılınca oluyor yay sibobu geri çekeçek kuvveti sağlayamayınca sibop basılı kalıyor ve piston siboba çarpıyor....yay kırılınca olur bu durum..bir alternatif daha var triger diş atlattıysa eğer sibop piston uyumu bozulur ama bu pek ona benzemiyor çünkü motor çalışma sesinde anormallik yok..birde yağ değişim vaktin gelmiş olabilir..vizkozitesi bozuk yağlar sibopları sıkıştırıyor..yada biyel kolunun kafa burcuda boşluk yapmış olabilir..alternatif çok.

en nihayetinde servise götür..ciddi bir sorundur sipopsa yada yatak vurma sesiyse..başın ağrımasın sonra..

Üstad az önce servise uğradım,servise giderken yolda en az on defa yaptı (bu arada aracı stop edip tekrar çalıştırdım) ama ne hikmetse serviste sesi duyamadık. Motor ustasına videoyu dinlettim, sesi duyar duymaz enjektör uyumu olabileceğini ama sesi bizzat duymadan da başka bir yorum yapamayacağını belirtti. Bu enjektör uyumunu ikinci kez bir cu dan duyuyorum. Nedir bu enjektör uyumu bilen var mı, zararı olur mu,çözümü nedir,yazılımsal bir durum mudur,mekanik bir problem mi?

Nasuhi25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Sanki aracın yanında yer delme makinesi çalışıyor gibi
    İnşallah en kısa zamanda problemi halledersiniz. Ama problem yok normal diyen ustaları bir daha gözden geçirmeni tavsiye ederim.
    En az yakan araç, en az binilen araçtır.:
    Trafikte sakin ol sabırlı ol, hem bedenin rahat etsin hem ruhun.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı alfa-xxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada ,daha önce renault servisinde çalışmış ustanızın söylediği , Yakıt Uyarlama sesi gibi geldi.

Rölantide birçok dci da bu ses var özellikle km yapmış olanlarda.

Sesi çok net çekmişsiniz o yüzden şiddetli geliyor gibi ama daha hafif duyuluyor değil mi?
    Hayır maalesef hafif duyulmuyor,sokakta dikkat çekecek kadar net duyuluyor. Videoda, aracın içindeyim ve kaput kapalı halde. km93000'de.

Yasin KARADERILI
    T.C. Vatandaşı
    DİJİTAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

aynı sesi bugun bende duydum ama anlık bi saniye yaptı geçti siz çöze bildnizmi neymiş problem
    Gurbet Cennet Olsa Bile Ölmeye VATAN Gerek !!!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)