Fiat aldim pismanim.

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiat rezaleti.... Fiat@v1.1

Fiat macerami özetliyorum.
Fiat mağduriyetlerimin bazilari...

Fiat iskenderun Gunay servisine fiyat almadan pazarlik etmeden randevu alip servise girdim.

Hani araba iceri girdi ya kacamaz diye düşündü Servis gorevlisi beni yolacak tavuk olarak gördü. Araba benzinli 1.4 motor. 40bin bakiminda bakim masraflarini sisirdi. Bakimda olmayan islemleride bakimda yapilacakmis gibi gosterdi hesaba ekledi. Hatta hizini alamadi dizel motora yapilacak bakimlarida faturaya ekledi. Gorevliye hesabi fiat adana micilar servisi ödeyecek dedim. Gorevli duraksadi yutkunmaya basladi rengi atti. Arkadasi hasta sandim ilk başta bir anlam veremedim.

Fiat micilar servisi yapilan sahtekarliği yakaladi. Micilar gunayin sahtekarligina dur dedi bu sayede bende dönen tezgahi ögrenmis oldum. Elimde belgeleri var. Sikayet edildi.

Fiat gunay Servis mudurunun cevabi= Ne güzel işte size faydasi olur. İleride araciniz bozulduğunda fiat bakar bu adam fazla fazla bakim yaptırmış der ve garantiye daha iyi sokar dedi. Güldüm sacmalamayin dedim.

40bin bakiminda günay fiat servisi imkansizi başardı aracımı tavana vurdu. Motor kaputunun ucu eğildi. Onardilar ama boya kırığı izi kaldi. Sikayet edildi aracimdaki hasar fotosu ve servisin tavandaki çarpma izleri fiata gönderildi. İlgi merkezi fotolardaki izlerin su izi oldugunu iddia etti. İsrarla bir arkadasi gönderin dedim gondermefiler. Paraniz yoksa gondereceginiz adamin masraflarini ben verim dedim gondermediler....

Bir yil boyunca sikayet telefonlari ile gecti.

İlgi merkezi servisi hakli cikarmak icin yalanlara basvurdu. Ses kayitlari mevcut. Ses kayitlarini istedim tum turkiye duydun diye vermediler. Örnek: Ayni kisi ayri iki konusmasinda kendiyle celisiyor saka gibi. İlgi merkezinin amaci sikayet eden musteriyi bezdirip 'lanet olsun allahinizdan bulun' dememizi saglayarak sikayetten vazgecirmeye calismak.

Devam ediyorum....

Bir yillik sikayet surecinden sonra

Aracim gecenin bir saati bozuldu.
Arabadir bozulur. Her markada olabilir eyvallah dedim sorun etmedim.

İlgi merkezi çekici gönderdi aracimi en yakin fiat gunay servisine cektirdi. Banada otostop cekerek evime gitmek kaldi. Fiatin sayfasinda acil servis hizmetindeki vaadler tutulmadi.

Fiat Gunay Servisi ilgi merkezinin cekici ile gönderdiği aracı yoğunum diyerek sokağa attigini öğrendim. Giris cikis kaydi tutmadan aracimi sokaga atmis... Aracimin Sokağa atildigini öğrenince ilgi merkezini aradim durumu anlattim. İlgi merkezinden sokağa atilan garantili aracimi yapilmasi icin bir servise cektirmesini istedim.

İlgi merkezi aracima bakacak servisi benim bulmami ve cekici ucretini benim odememi istedi.... Bu sözlerden sonra ipler koptu.

Zaten bir yildir iskence cekmisim. Sikayet surecinde yipratilmisim....

Ve tüm salterlerim atti.....

Eyleme basladim.... araca yazilar yazdim.
İstanbuldan fiat bolge servisler müdürü geldi görüştük tum sikayetlerimi dinledi. Elimdeki delilleri gösterdim. Bu görüşmeler gunay servis muduru yaninda oldu. Servis mudurude itiraz edemedi. Fiat mudurude gosterdigim delillere itiraz etmedi.

Odada 3 kisiydik.
Servis muduru, fiat müdürü ve ben.
Servis müdürü ile aramda gecen bir kaç konusmayi anlatayim.

Faturanin sisirilmesini konusu acildi.

Ben: Bakimda olmayanlar bile bakimda gibi faturaya eklendi dedim. Micilar yakaladi dedim.
Servis müdürü: sen okulunu okumussun eklettirmeseydin dedi.
Ben: Benim okuduğum okulda hangi bakimda hangi işlem yapilir eğitimi verilmiyor dedim.
Servis müdürü cevap veremedi.
Not: makine mühendisliği ve Otomotiv öğretmenliği mezunuyum.

Bu esnada Fiat müdürü müdahale etmeden dinliyor.

Konu aracimin tavana vurmasina geldi.
Servis müdürüne iki soru sordum.

1- müdür bey serviste herhangi bir aracı tavana vurdunuzmu?

Servis müdürü: Asla bizim servisimizde tavana araç carpmadi çarpmazda.

Fiat müdürü dediki: ibrahim bey tavandaki izleri gorebilirmiyiz dedi. Tek tek gösterdim itiraz edilmedi.

Odaya tekrar girdik.

Servis müdürüne ikinci soruyu sordum.
2- müdür bey bu tavandaki izler ne izi??

Servis muduru: Ben nerden bilim dedi.

Bu iki soru ve cevabindan sonra söylenecek baska sözüm yok....

Fiat müduru:

Magduriyetinizin Çözüm yolu olarak oneriniz nedir?
Teklifimi Soyledim.
Fiat müdürü Gerekli yerlere iletecegini soyleyerek ayrildik.

Aracim 15 gunde yapildi 9 gununde yedek arac hizmeti verilmeden sokakta atıl vaziyette bekledi.
Sonra adana birmoda cekici ile cekildi yedek arabam geldi. Baskı balata yazilim ve extra işlemlerden sonra aracim geldi. Eline sağlık birmod. Birmodun hizmeti guzeldi.

Gorusmeden İki hafta sonra fiat servisler bolge muduru ile Payasta sahilde guzel bir cafede aksam saatlerinde gorustuk. Uzun uzun sohbet ettik.

Görüşme sonucu

Malesef fiat degismemis. Ezber bozulmamış.
Fiat müdürü teklifimin kabul edilmedigini soyledi.
Servisler bizden ayri yapilari var dedi.
Adamlara borularinin geçmediğini anladim:)

servislerle yasayacaginiz her sey fiatin umurunda değil. Fiat okadar basit firmaki patron fiat degil patron servisler. Fiatin Servislere yaptirim gücü yok.

Madem servislere hesap soramiyorsun 1 yil beni neden oyaladin??? Benim hakkimi musteri hakem heyeti ve yargida aramami engelledin....
İlk sikayetimde bana hakkinizi baska yerde arayin deseydin bir yil çile cekmezdim.

Sonuc olarak fiat satarken verdiği sozleri tutmuyor.

Sizi servislerin kucagina atiyor.

Ben servisi tanimam. Servisin yaptigi pislikten fiat sorumludur. Satis sonrasi hizmetlere bir bakin neler yazmislar ama yok...
NERDE FİAT TABELASİ GÖRDÜM ORDA MAGDUR EDİLDİM.

Neden servisi değilde fiati protesto ediyorum??

Bir markete girdiniz çalışan size terbiyesizlik yapti diyelim. Kime sikayet edersiniz? Ben patronuna ederim.

Burda patron fiat. calisanda servistir dimi.

Patronda seni sallamadi git basimdan dedi ne yaparsiniz... Ben patronla hesaplasirim....

Siz gidin calisanla hesaplasin :)

Buyuzden benim muhatabim fiattir.
İlgi merkezinden aldigim cevaplarida hesaba katin.
İlgi merkezi fiat degilmi?

Fiati cani pahasina savunan arkadaslara soruyorum 1 tane fiat araba alinca fiata ortakmi oldun? fiatin gozunde sen nesin???

Bundan sonra fiat&koc benim dusmanimdir. Kimse fiat&koc grubunun avukatligini yapmasin. Koc hakkinda da cok ağır yazilarim olacak.

İlk olarak adanadaki fiat bayilerinin onunde eyleme basliyorum. Ayni zamanda musteri hakem heyeti ve yargida da haklarimi arayacagim....

Bu eylemlerin en son durağı Koç holding önü olacak...

Saygilarimla....

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Foto eklenebiliyomu?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiat Punto yarı otomatik şanzımanlı aracını almıştım. Şanzıman durup dururken boşa atıyordu. 1 defa anayolun ortasında kaldım. Şu anda maddi gücüm Renault Fluence Touch Plus a yetti aracımı 6 aydır kullanıyorum çok çok memnunum. Bir daha Fiat mı? Asla almam! Uçan teneke Fiat...

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklisin...
İnsan basina gelmeyince anlamiyor...
Tecrube kazanmış oldum iste

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sat kurtul İbrahim kardeşim, 2011 de Duologic ful paket Punto almıştık sende hatırlarsın, sıkıntısı bol bir araçtı...
Bu arada siteye resim eklemek için facebook da ekleyip kopyala yapıştır yapabilir veya herhangi bir resim ekleme sitesini kullanabilirsin...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Fiatdan uzak durun bence. Sıfır alıp nazik kullansanız bile en fazla 5 sene sorunsuz kullanırsınız. Piyasaya bakın Albealar kayboldu, olanlarına da dikkat edin tekerlekleri yamuk basıyordur. Şirketimizde vardı vites atarken bile korkuyor insan :)... Arkasından Linea ve Egealar geliyor..

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araba şans işi fiat zaten eti budu belli bir marka ama ülkemizde araç fiyatları malum insanları almaya itiyor bende 2008 grande punto vardı 6 sene bindim 2014 de sattım en ufak sorun çıkarmadı onu satıp megane aldım ama punto nun yakıtını aramıyor değilim şehirler arası yolda çok rahat 3,5 seviyelerini görüyor şehiriçinde de ne kadar trafik olursa olsun 6 litreyi geçmiyordu megane la ne kadar uğraşsamda uzun yolda 4,5 altını göremedim şehiriçinde ağır trafiktede zaman zaman 7,5-8 litreleri görüyor maalesef

2008 fiat grande punto 1.3 multijet dynamik
2014 renault megane 3 1.5 dci edc touch