Enjeksiyon kontrol ettiriniz,egzoz emisyon kontrol ettiriniz,motor hasar risk var!

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektrik tesisatında kopukluk var iken benim araçta enjeksiyon arızası vermişti tekleme de vardı. Arıza map sensörü soketinde kopan bir kablodan çıktı [emoji4]

Rölantide teklemeye benim araçta zaman zaman yapıyor

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel , yakıt depo şamandırasının üzerinde bir basınç müşiri var.Bence oradan başla.Özellikle yolda 3. 4. viteste uzarken yapıyorsa direk oraya bak.

Abı ben hiç anlamam o alet edevattan [emoji23] servise su arızayı yapıyor bunlardan olabilirmiş diyorum ilk önce oraya bakıp hallediyorlar. Sagolsunlar çoğu seye para almıyorlar. 120.000 bakıma gireceğim haftaya bunların hepsini toplayıp vereceğim o ara hallederler.

Bu arada konusu değil ama bugün sordum servise şanzıman tarafında ağır bir hasar yoksa icinin açılması gerekmiyorsa bizim araçlarda yağ 200.000 - 300.000 araloginda değişiyormuş. Bu km den önce sadece baskı Balat’a değişiminde yağ yenileniyormuş.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim araçtada dediğiniz arıza uyarılarını verdi ustaya gittim yağına suyuna baktık değiştik sildi arızayı yine yazdı servise gittim sildi arızayı oksijen sensörü olabilir dendi arıza tespiti 300 tl sonra gel diyince kaçtım ama araçta gaz bazan tepki vermiyo basıyom tepki vermiyor sonra vites düşürdüm nooluyo diye sonra düzeldi tam bakıma sokacam ama bekliyombakalım

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyin yazılımı güncellemeyi denedinizmi.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egsoz emisyon hatası alanlar: Kalitesiz yakıt kullanımında, Dpf tıkanıklığını temizlemek için otobanda sağ şeritte yada sakin bir yolda 70 km/h (aynı hızla) ile 15-20 dakika hız sabitlemeyi açın (varsa) filtre kendi kendini temizler. Not: Ucuz mazot almayın!

Son düzenleme:

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egsoz emisyon hatası alanlar: Kalitesiz yakıt kullanımında, Dpf tıkanıklığını temizlemek için otobanda sol şeritte yada sakin bir yolda 70 km/h (aynı hızla) ile 15-20 dakika hız sabitlemeyi açın (varsa) filtre kendi kendini temizler. Not: Ucuz mazot almayın!

hangi viteste yada hangi devirde olacağını belirtmemissiniz. En az 3000 3500 4000 devirde olması gerekmiyor mu yani araba bağırmalı.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi viteste yada hangi devirde olacağını belirtmemissiniz. En az 3000 3500 4000 devirde olması gerekmiyor mu yani araba bağırmalı.

Vitesin pek önemi yok aslında 1 ve 2 de değil tabi 3-4-5-6 70-80 km hızlarda uzun süreli kullanımda yanı egzoz gazları yeterli sıcaklığa ulaştığında temizleme işlemi başlıyor. Sağlıklı olması tam anlamıyla temizlenmesi için 20 dakikalık kullanım yeterli olur.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MERHABA DEĞERLİ FORUM ÜYELERİ;
ARACIM 2012 FLUENCE EDC EURO 5 110 HP BUSİNEESS PAKET 130BİN KMDE,
ARACIMDA BELLİ ARALIKLARLA UZUN ZAMANDIR EGZOZ EMİSNYON KONTROL ETTİRİNİZ VE ENJEKSİYON KONTROL ETTİRİNİZ UYARI ALIYORUM, FAKAT BU UYARILARI ALDIĞIMDA ARACIMDA HİÇ BİR PROBLEM OLMUYOR. ARACIMIN GİDİŞİ ÇEKİŞİ YAKIT TÜKETİMİ ÇOK MEMNUNUM. SİYAH DUMAN BEYAZ DUMAN SABAH GEÇ ÇALIŞMA GİBİ BİR PROBLEMLERİDE YOK. AKÜ YENİ VARTA 75LİK.
UZUN YOLDA İSE MOTOR HASAR RİSK UYARISI ALIYORUM ONUDA STOP EDİP ÇALIŞTIRINCA DÜZELİYOR. SANKİ ARACIMDA Bİ TEMASSIZLIK Bİ BEYİN PROBLEMİ GİBİ BİR DURUM VAR ÇÜNKÜ BU HATALARI ALDIĞIM HALDE ARABAMDA HİÇ BİR ŞEKİLDE PROBLEM OLMUYOR 4-5AYDIR BUNU ARAŞTIRMASINI YAPIYORUM YAKIT SİSTEMİ YADA SANKİ Bİ TEMASSIZLIK ARIZASI GİBİ BİR DURUM OLDUĞUNU VARSAYIYORUM USTAYA GİTTİĞİMDE CLİP CİHAZI İLE BAKTIĞIMIZDA BU ARIZA KODLARINI VERİYOR VE BUNUN BİR ÇOK NEDENİ OLABİLDİĞİNİ BANA NE KADAR MASRAF ÇIKARTIR KISMINDA İSE SOMUT BİŞEY SÖYLENMİYOR VE BENDE ÇOK BİR MEBLAĞ ÇIKAR DİYE KİMSEYE GÜVENİYORUM, WÜRTH ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİSİDE KULLANDIM FAKAT Bİ FAYDASINI GÖREMEDİM ARIZALAR ARALIKLAR İLE DEVAM EDİYOR. ARAMIZDA ANKARADA BANA BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK YADA BU HATALARI ALAN FORUM ÜYESİ ARKADAŞLAR VARSA BANA YARDIMCI OLABİLECEK KİŞİLER VARSA SABIRSIZLIKLA CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM?
JD1q4Q.jpg
[/URL][/IMG]
aynı hatayı bende aldım 5 ay önce, tek yaptığım mazot aldığım yeri değiştirdim. shell e geçtim artık sorunum kalmadı. sizde önce bunu deneyin, bence bu hatayı öncelikli olarak mazot etkiliyor. pislik mi ne geliyor enjektöre , onun gibi bişiler, ucuz olandan başlayın pahalıya doğru gidin?

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı hatayı bende aldım 5 ay önce, tek yaptığım mazot aldığım yeri değiştirdim. shell e geçtim artık sorunum kalmadı. sizde önce bunu deneyin, bence bu hatayı öncelikli olarak mazot etkiliyor. pislik mi ne geliyor enjektöre , onun gibi bişiler, ucuz olandan başlayın pahalıya doğru gidin?
hocam aracı 116bin km de aldım şuan 130bin km de ve ben bu km süresince hep yakıtımı shell vpower olarak alıyorum, yakıtla alakalı olabilir bir nevi ama bana göre bir soketde tesisatda yada beyinsel hata var gibi mesela şu 2 gündür vermiyor hata canı isterse veriyor enjeksiyon hatasını, 2 hafta arayla canı isterse egzoz emisyon hatası veriyor, uzun yola çıktığımda yol yaptığım sürece 1 yada 2 kez mtotor hasar risk var diyor, ben aracı stop ediyorum çalıştırıyorum hatalar gidiyor