lpgli dokker alınırmı

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
öyle değilde şöyle hesaplayalım. şu an mazot 6.39. ve benim araç çoğu uzun yol olmak kaydı ile km. de 30 kr. yalıyor. daha geçtiğimiz hafta ölçtüm. hatta ayrıntı vereyim. 340 km yol gittim 105 tl mazot aldı. lpg. li araç kullananlar da ölçümlerini söylesin kıyaslayalım. lpg li ölçümlerin sağlıklı olabilmesi için pompacılık yapmış biri olarak önerim. aynı pompadan depoyu fulleyip en az 100 km. kullanıp yine aynı pompadan depoyu tekrar fullemek gerekir. farklı pompalardan veya az kullanımla dolum yapıldığında ölçümler sağlıklı olmuyor ve yanıltıcı oluyor. bu şartlarla bir kıyaslama yapalım. bakalım dizelmi çok yakıyor lpg li araçlarmı bi bakalım. sizin soruya gelince yaklaşık 35 lt. lik bir lpgli araç ful depo ile ortalama 300 km gider. ben dizel araç kullanan biri olarak 35 lt. mazot ile uzun yol olmak kaydı ile en az 600 km. yol giderim. yani lt. cinsinden yaklaşık yarı yarıya fark olur. benim fikrim benim düşüncem veriler test edilmiş gerçek veriler. lpg. li araç ta kullandım. dizel de

Özetle aynı mesafede lpg ve mazot fiyatı yaklaşık aynı paraya denk geliyor o zaman ....hımm

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Özetle aynı mesafede lpg ve mazot fiyatı yaklaşık aynı paraya denk geliyor o zaman ....hımm
o zaman orjinal olanı kullanırım işte onu söylemeye çalışıyorum. lpg li aracın dezavantajlarına katlanmaktansa, bagajda ekstra bir depo, performans kaybı, hangi türün daha uygun olduğu arayışı, iyi montaj yapacak bir usta arayışı, bazı araçların garanti kapsamı dışı kalması. motora az veya cok verdiği zarar.(yakıttan verdiği zararı amorti ettiği için göz ardı ediliyor) vesaire uzar gider. alırken fiyat avantajı konuşuluyor ama bence aracı satarken de dizel fiyatına sattığımız için ben avantaj olduğunu düşünmüyorum. yıllık yaptığı km. konuşuluyor, bu da zaten az km. yapıyorum o zaman lpg taktırmayayım deniliyor. ben 4 yıldır dizel kullanıyorum gücü bana güven veriyor. rampada yavaşladıktan sonra tekrar hızlanabilmesi falan. ben bundan önceki aracımı lpg uyumsuzluğu yüzünden sattım. lpg yi araca ben taktırdım ilk başlarda iyiy idi ama sonra performans kaybı yaşadım. lpg ciye gidiyorum bende sorun yok diyor, motorcuya gidiyorum bende yok lpg den diyor, elektronik aksamı elden geçiriyor ver 700- 800 tl. sonra 4-5 ay sonra yine aynı. lpg atikerin 2 katı para olan italyan iyi bir marka idi. sorun yaşamayayım diye onu taktırmıştım. en son illallah dedim borçlandım dizel clio 4 aldım çok memnunum tavsiye ederim. nedenlerimi yazdım. tabi bunlar benim şahsi görüşlerim. bu konuda otorite değilim onu ayriyeten söyleyeyim. fikir arayanlara yardımcı olur belki diye nedenleri ile yazmaya çalıştım dilim döndüğünce.