Fluence EGR Valf Temizliği

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel Fluence de EGR valfi nerdedir ve temizliği kaç km de yapmak gerekir?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel Fluence de EGR valfi nerdedir ve temizliği kaç km de yapmak gerekir?

Valfin yerini bende bilmiyorum pazar gunu sokerken ogrenecegim :) temizlik konusu goreceli ama benim arac enjeksiyon hatasi vermeye basladi mecburen temizleyecegim. 80-100.000 km uzerinde dolu olma ihtimali daha yuksek.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valfin yerini bende bilmiyorum pazar gunu sokerken ogrenecegim :) temizlik konusu goreceli ama benim arac enjeksiyon hatasi vermeye basladi mecburen temizleyecegim. 80-100.000 km uzerinde dolu olma ihtimali daha yuksek.

Fotoğraf, mümkünse videolu anlatım çeker misiniz? Bizde görüp yapalım. Teşekkür ederim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bulduğum bi video var belki yardımcı olur
https://youtu.be/UILF8fvbTe8

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bulduğum bi video var belki yardımcı olur
https://youtu.be/UILF8fvbTe8[/QUOTE

Bu videoyu biliyorum ama çok hızlı çekilmiş yetersiz bilgi veriyo
8 lokma anahtar ile sökülüyor parça soketini çıkartmadan önce aracın kapılarını kitleyip 20 saniye bekleyin soketteki ve elektrik tesisatında elektrik olmaz işimiz garanti olsun. 3 adet cıvata söküldükten sonra parça sağ sola çevrilerek çıkartılıyor parça çıkmakta zorlanirsa tornavida ile hafifçe desteklenebilir. Temizliği için balata spreyi ve tornavida kullanılabilir

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun burak ile uzun ugraslar sonucu egr ye ulasamadik ve temizligini yapamadik. Sagolsunlar oyle bir gommusler ki parcayi disardan mudahale ancak silecekleri ve altindaki plastikgi aokerek ve uzerindeki hava borularini sokerek ancak bir nebze ulasilabiliyor fakat egr uzerindeki fisi hic bir turlu cikartamadik ve malesef temizleyemedik.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun burak ile uzun ugraslar sonucu egr ye ulasamadik ve temizligini yapamadik. Sagolsunlar oyle bir gommusler ki parcayi disardan mudahale ancak silecekleri ve altindaki plastikgi aokerek ve uzerindeki hava borularini sokerek ancak bir nebze ulasilabiliyor fakat egr uzerindeki fisi hic bir turlu cikartamadik ve malesef temizleyemedik.

Tansel Bey Merhaba,

Hangi şehirdesiniz? Başka birileriyle yapmayı düşünüyor musunuz? Napmayı düşünüyorsunuz? Bu EGR valfı motor yağ dökülen sarı kapaklı yerin sağ tarafında olan yer değil mi? Bilmediğim için soruyorum bendeki 2014 model touch plus.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel Bey Merhaba,

Hangi şehirdesiniz? Başka birileriyle yapmayı düşünüyor musunuz? Napmayı düşünüyorsunuz? Bu EGR valfı motor yağ dökülen sarı kapaklı yerin sağ tarafında olan yer değil mi? Bilmediğim için soruyorum bendeki 2014 model touch plus.

c6986c3176cf571ccd33293cfb5896bc.jpg

Hava hortumunun altinda kaliyor fakat o egr yi sokmek icin turbo hortumunun da sokulmesi lazim ki onun riskine giremedik. Biz gerci fiaini bile cikartamadik fisi cikartabilsek belki ugrasirdik ama turbo ve hava hortumunu sokmeden cikartmak cok zor.

İstanbul avrupa yakasindayim. Arabanin bakimi olacak ay sonu gibi o ara servise sokturup serviste kendim temizleyip taktiracagim yerine.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
c6986c3176cf571ccd33293cfb5896bc.jpg

Hava hortumunun altinda kaliyor fakat o egr yi sokmek icin turbo hortumunun da sokulmesi lazim ki onun riskine giremedik. Biz gerci fiaini bile cikartamadik fisi cikartabilsek belki ugrasirdik ama turbo ve hava hortumunu sokmeden cikartmak cok zor.

İstanbul avrupa yakasindayim. Arabanin bakimi olacak ay sonu gibi o ara servise sokturup serviste kendim temizleyip taktiracagim yerine.

Tansel egr fişi ince düz tornavida ile fiş üzerinde kilit tırnak boşa çıkartılıp sökülüyor.