Fluence EGR Valf Temizliği

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel egr fişi ince düz tornavida ile fiş üzerinde kilit tırnak boşa çıkartılıp sökülüyor.

Abi serefsizler tornavida girmeyecek yere dogru birakmis tirnagi ne el giriyor be tornavida. Ust taraftaki aksam sokulmeden de o egr ye ulasmak zor. Burak abi ile epey ugrastik ama beceremedik.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Abi serefsizler tornavida girmeyecek yere dogru birakmis tirnagi ne el giriyor be tornavida. Ust taraftaki aksam sokulmeden de o egr ye ulasmak zor. Burak abi ile epey ugrastik ama beceremedik.

Evet benim araçta da silecek ve o bölümdeki saclar ı söküp egr yi sökmüştüm ulaşması zor

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
c6986c3176cf571ccd33293cfb5896bc.jpg

Hava hortumunun altinda kaliyor fakat o egr yi sokmek icin turbo hortumunun da sokulmesi lazim ki onun riskine giremedik. Biz gerci fiaini bile cikartamadik fisi cikartabilsek belki ugrasirdik ama turbo ve hava hortumunu sokmeden cikartmak cok zor.

İstanbul avrupa yakasindayim. Arabanin bakimi olacak ay sonu gibi o ara servise sokturup serviste kendim temizleyip taktiracagim yerine.

Söktürünce nasıl söküldüğünü ve temizliğinde nasıl yapıldığını bize ilerde yazarsanız bizimde bilgimiz olsun çok dipte gözüküyor ve sökmesi zor gözüküyor

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dB6lPD.jpg
[/URL][/IMG]
5yAEgz.jpg
[/URL][/IMG]

evet arkadaşlar egr temizliği ankarada bir ustama 100 tl karşılığında yaptırdım önceki halini ve sonraki halini burada paylaşıyorum,fakat enjeksiyonu kontrol ettiriniz hatasını aralıklarda olsada 2 gündür aldım bakalım 1-2 ay deneyim devamlı alacakmıyım sizinle paylaşırım, aracım euro 5 motor edc şanzuman 2012 model, 2. el olarak almıştım şuanki kmsi 132bin km de benden önce acaba bu temizlik yapıldı mı? sanmıyorum yapıldığını, şunu belirtmek isterimki bu iş eğer aracınız euro 5 ise kendiniz yapacak gibi değil ulaşması çok güç, ustanın 5 saatini aldı, turbo hortumları hava hortumları tamamen çıkarılması gerekiyr ve altdan muhafazayı söküp hortum bağlantı vidalarını bile söküp üsten hortumu boşa çıkarmanız gerekiyor bunu size belirteyim, map sensörünüde temizlettim,1-2 ay aracı bineyim sizinle yakıt ve performans olarak bilgileri paylaşrım, ordan çıkıp hata verdiğinde aracı bilgisayara bağladık ustanın dediği arada egr kapağını ya açamıyor yada açıp kapatamıyr görevini yapamadığından hataya düşüyor,bunun için aracınız hata alıyor dedi,isterseniz aldığım hata kodunu ve açıklamasınıda yazabilirim, sabah aracımı çalıştırdım biniyorum arıza gitmiş,arıza verdiğindede arabada hiç bir sıkıntı olmuyor sadece ekranda ingiliz anahtarı işareti çıkıyor ve enjeksiyonu kontrol ettiriniz hatası yazıyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dB6lPD.jpg
[/URL][/IMG]
5yAEgz.jpg
[/URL][/IMG]

evet arkadaşlar egr temizliği ankarada bir ustama 100 tl karşılığında yaptırdım önceki halini ve sonraki halini burada paylaşıyorum,fakat enjeksiyonu kontrol ettiriniz hatasını aralıklarda olsada 2 gündür aldım bakalım 1-2 ay deneyim devamlı alacakmıyım sizinle paylaşırım, aracım euro 5 motor edc şanzuman 2012 model, 2. el olarak almıştım şuanki kmsi 132bin km de benden önce acaba bu temizlik yapıldı mı? sanmıyorum yapıldığını, şunu belirtmek isterimki bu iş eğer aracınız euro 5 ise kendiniz yapacak gibi değil ulaşması çok güç, ustanın 5 saatini aldı, turbo hortumları hava hortumları tamamen çıkarılması gerekiyr ve altdan muhafazayı söküp hortum bağlantı vidalarını bile söküp üsten hortumu boşa çıkarmanız gerekiyor bunu size belirteyim, map sensörünüde temizlettim,1-2 ay aracı bineyim sizinle yakıt ve performans olarak bilgileri paylaşrım, ordan çıkıp hata verdiğinde aracı bilgisayara bağladık ustanın dediği arada egr kapağını ya açamıyor yada açıp kapatamıyr görevini yapamadığından hataya düşüyor,bunun için aracınız hata alıyor dedi,isterseniz aldığım hata kodunu ve açıklamasınıda yazabilirim, sabah aracımı çalıştırdım biniyorum arıza gitmiş,arıza verdiğindede arabada hiç bir sıkıntı olmuyor sadece ekranda ingiliz anahtarı işareti çıkıyor ve enjeksiyonu kontrol ettiriniz hatası yazıyor

Enjeksiyon hatasi ustanizin bahsettigi gibi olabilir buna ek olarak aracta cc var ise bundan kaynakli da olabiliyor. Ben gecen ozellikle dur kalk trafikte bu hatayi aliyordum servis egr degisecek dedi 2.500 lira istedi. Degistirmedim tabi fqkat su aralar dur kalk trafige girmedigimden enjeksiyon hatasini da vermiyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada belirttiginiz gibi gercekten kendi basiniza sokulebilecek bir yerde degil bir cok parcayi sokmek gerekiyor ve o zahmete karsilik 100 lira inanin bedava rakam.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada belirttiginiz gibi gercekten kendi basiniza sokulebilecek bir yerde degil bir cok parcayi sokmek gerekiyor ve o zahmete karsilik 100 lira inanin bedava rakam.

mahalle arası fiat renault grubu araçların mtorundan anlayan salaş bi dükkanı olan ustalığı iyi bir ustaya yaptırdım ondan öyle oldu yoksa özel bir servise filan gitsem dünyanın parası alırlar farkındayım.
ama gerçekten bu iten anlayan birine yaptırmalı soket yerleri parçaları toplamak çok zahmet isteyen ve anlayan birinin yapması çok çok önemli

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dB6lPD.jpg
[/URL][/IMG]
5yAEgz.jpg
[/URL][/IMG]

100 km/h da yaktığınız yakıtı buraya yazarsanız sevinirim. Benim şu anda 100 km/h 5.8 gözüküyor 54.000 km de dizel otomatik

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 km/h da yaktığınız yakıtı buraya yazarsanız sevinirim. Benim şu anda 100 km/h 5.8 gözüküyor 54.000 km de dizel otomatik

Ben de 6.5 altina inemiyorum.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu işlemi yapmadan önce şehir içi 6 lt civarı uzun yol 5.5 lt civarı yakıyordu bakalım fark olacak mı 1 ay içinde ölçümünü yapar iletirim size...