ön lastikler durduk yere iniyor. lastik değişimi çare olmadı

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba. 1.2 joy clio4 ün ilk sahibiyim ve araç 5 senedir bende. araçta son 2 yıldır ön lastikleri 32 yapıyorum. 3-4 gün sonra aynı hava pompasıyla kontrol ettiğimde her iki lastikte 2-3 psi inmiş oluyor. tekrar 32 yapıyorum 3-4 güne yine iniyor. arkalarda ise inme yok. ben hep lastiklerimin yıprandıgını vs düşünüp üzerinde durmamıştım. 5 ay önce 4 adet 0 lastik aldım. arkalarda yine sorun yok. önler yine eskisi gibi iniyor ben şişiriyorum yine iniyor. jantlar yamuk vs diyecegim ama araç 5 senedir bende en ufak vukuatı yok. lastik işinden de pek anlamıyorum .bu işi nasıl çözecegim yardım bekliyorum. teşekkürler

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lastiği şişirme ile ölçme arasındaki farktır.

sabah hiç hareket etmemiş hali ile ölçün farklı değer çıkar
akşam iş dönüşü +10km yapın hele otobana çıkın bambaşka çıkar

yada 4 gün evvel derece 18 ken ölçün 5 gün sonra gece atıyorum hava 5 dereceyken ölçün yine farklı değer çıkar.

her daim hiç hareket etmemiş hali ile şişirin ve kıyasınızda aynı standartlarda olsun (yine hareket etmemiş hali)

Storming0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de olabilir. Özellikle önler sanki inik gibi duruyor. Ölçtüğümde 2-3 psi inmiş. 35 basıyorum artık daha diri duruyor daha geç iniyor.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çözüm denenmiştir.
Bu sorun lastik değişimi yapıldı sırada lastikçinin Jantı zımpara ve temizlik yapmamasından kaynaklanıyor. Ön lastikler ilk hareketi ve ilk frenleyenler olduğundan ilk yük hep ordadır. jantda lastik ile birleşim yerlerinde lastik artıkları yapışmış durumda olduğundan istediğiniz havada kalmıyor.Ön lastiklariniz komple söktürün ve kendiniz bir güzel zımpara vs temizliği yapın emin olun tüm sorunlarınızdan kurtulcaksınız.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar gayet mantıklı cevaplar vermişler ek olarak sibop larda kontrol edilmeli genelde hep es geçilir

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Jantlarinizi herhangi bir yere vurmasanızda kasisler yüzünden,sıcakken soguk su ile yıkama,yanlış ve ya kaymış kamber açısı ve de arkadaşların dedigi gibi sibop vb sebeplerden hava kaçırabilir.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre06 cevaplamis. [emoji106]

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fikrini beyan eden tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim