Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracınızın yakıt tüketimi nedir ?

Teşekkür / Beğen

Alıntı seymor35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , aracımın yakıt tüketiminin arttığını hissediyorum. Aracım dizel joy paket. 11.500 km'de. Ortalama 30 kuruş yakan arabam havalar soğuduktan sonra neredeyse 40 kuruş yakmaya başladı. Bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır ? Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Kışın artar bu normaldir. Araç ilk çalışmada 30 sn. rölantide çalıştırın. Motor ısınana kadar 2000 deviiri geçmeyin.

memolikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    11.5
    benim 1.2 lpg li clo3 grandtour a dan z ye yeni bakımları ful yapıldı neden çok yakıyor acaba
    19 EUROPAşkı

Storming0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Kitapçıkta kış da olsa rölantide çalıştırmayın harekete geçin yazıyor diye hatırlıyorum ama siz bilirsiniz.

Alıntı Baymonster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kışın artar bu normaldir. Araç ilk çalışmada 30 sn. rölantide çalıştırın. Motor ısınana kadar 2000 deviiri geçmeyin.

serkantuncay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Kış lastiği takılı hergün Kavacık -Beylikdüzü e-5 gidip geliyorum. Bilen bilir o trafiği Ortalanam 5.2

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Storming0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta kış da olsa rölantide çalıştırmayın harekete geçin yazıyor diye hatırlıyorum ama siz bilirsiniz.
    Renault un mobil uygulamasında sıkça sorulan sorular bölümünü okursanız çok soğuk havalarda 30 sn. den sonra (2000 devir sınırlı) aracı hareket ettirin der!
    Konu Baymonster tarafından (2 Hafta önce Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı memolikk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    11.5
    benim 1.2 lpg li clo3 grandtour a dan z ye yeni bakımları ful yapıldı neden çok yakıyor acaba
    LPG filtresini (10-20 TL) değiştirin. LPG beyninde kaçak olabilir onu kontrol ettirin! Eğer çok eski ömrünü tamamladıysa değiştirin (yaklaşık 200-300 lira bişey olmalı) Gaz ayarı doğru yapılmış mı (50-100 TL) ona baktırın.

7. Teşekkür memolikk Mesaja Teşekkür Etti.
    İSMAİL 54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    arkadaşlar bu hemen hareket ettirme meselesi turbo açısından. yani yaklaşık 30 sn. çivarı turbo yağlanmasını bekleyip hareket edilebilir diyor uzmanlar. yoksa eskisi gibi motor ısınsın kalorifer sıcak üflesin açısından beklemek değil. bu ikisi karışıyor sanırım. bazı elemanları görüyorum araç çalışmasını bile tam bitirmeden debriyajdan ayağını çekiyor durduğunda hiç beklemeden istop ediyor. böylece turbo yağsız çalışıyor. önce turbodan ses geliyor sonra turboyu eline alıyor.

memolikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Baymonster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG filtresini (10-20 TL) değiştirin. LPG beyninde kaçak olabilir onu kontrol ettirin! Eğer çok eski ömrünü tamamladıysa değiştirin (yaklaşık 200-300 lira bişey olmalı) Gaz ayarı doğru yapılmış mı (50-100 TL) ona baktırın.
    benzinde de deneyim birde çekişte yok lpg de giderken yokuşlarda 1. vitese düşmeden toplarlamıyor aracımın trigeri alternatörkayış seti bobin ve kabloları soğutma devirdaimi manyetik kaptörü debriyaj seti radyatörü suyu yağı filtreleri antifirizi üst contası silindir kapağı taşlandı daha ne kaldı önemli olan herşey değişti ustdamı var anlamadım bunlardan sonra lpg ayar istermı sadece bakımdan önce değişen bujiler oldu onu bakımda değişmedim ama aralarında 1 ay süre var bujilerin yeniden değişmesine gerek varmı şimdi de silkeleme yapıyor
    19 EUROPAşkı

Teşekkür / Beğen
    2015 model joy paket aracım var Ocak 2017 de aldım. En fazla 795 km yaptım. ekranda ortalama 5,2 lt/100km yazıyor. Bana göre yüksek ama bakımlarını yapmama rağmen.

timucintur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

2017 1.5 dci edc yakıt tüketimleri aşağıdaki gibi;

995km
    4,9lt
    37,6km/h

868km
    5,0lt
    34,7km/h

1043km
    4,6lt
    42km/h

3404km
    4,7lt
    53,5km/h

933km
    4,3lt
    78,2km/h

1341km
    4,4lt
    70,9km/h

730km
    4,1lt
    66,6km/h

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)