R link yazılım sürümünü güncelleyen varmı?

engin81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
2016 yılında megane 4 satın aldım ve R link yazılım sürümü 2.2.15.703 ve bluetooth ile telefonumu bağladıktan yaklaşık 3 saniye sonra kopuyor. Güven altan Maltepe showroom daki megane 4 e baktığımda yazılım sürümü 3.3.16.946 idi. Aracımı Renault Mais Boğazici servisine götürdüm. Yetkili kişi yazılım güncellemesinin Renault tarfından durdurulduğunu söyledi. Böyle bir güncelleme yaptıran varmı? Yaptırdıysa hangi serviste yaptırdınız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba Arkadaşlar,
2016 yılında megane 4 satın aldım ve R link yazılım sürümü 2.2.15.703 ve bluetooth ile telefonumu bağladıktan yaklaşık 3 saniye sonra kopuyor. Güven altan Maltepe showroom daki megane 4 e baktığımda yazılım sürümü 3.3.16.946 idi. Aracımı Renault Mais Boğazici servisine götürdüm. Yetkili kişi yazılım güncellemesinin Renault tarfından durdurulduğunu söyledi. Böyle bir güncelleme yaptıran varmı? Yaptırdıysa hangi serviste yaptırdınız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.Bir arkadaş 2.2.19.300 yazılım versiyonlu talismanına Ankara da bir yetkili serviste 7.x.xxxx versiyonlu yazılım yükletti.Ondan sonra ben dahil başvuruda bulunanlar olmuş.Ancak yazılım yükleme esnasında bazen r-link 2 sisteminin yazılımı tamamen silinenler olmuş.O yüzden de MAİS bir süre yazılım yükleme işini askıya almış.
Ancak bluetooth probleminizi internetten kendiniz 2.2.19.300 yazılımını indirerek yükleyebilirsiniz.Yükleme boyunca motor çalışıyor olması lazım.

Yazılımı videoya göre yükleyebilirsiniz.Açıklama kısmında linkler var.;

AREK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Geçtiğimiz hafta serviste güncellemeyi ben de sordum. Durduruldu denildi. Renault müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede ise 2.2.xx.xxx sürümlü araçların USB portlarının Android Auto ve Car Play için uygun olmadığını ve böyle bir güncellemenin asla olmayacağını söyledi.

Hep birlikte bekleyip, göreceğiz.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Servislere ekstra iş gücü yaratıp garantide olan araç sahipleri yüklenecek diye böyle söylüyorlardır.Yükleten arkadaşın aracı 2016 model ve yazılım sürümü 2.2.19.300 idi.Yükleyen ise yine bu güncelleme asla olmayacak diyen müşteri hizmetlerinin yetkili servisi.Ankara Görgülü kardeşler yetkili renault servisi yüklemeyi yapmış ve yükleme için kendileri araç sahibini çağırmışlar.O arkadaşta android auto çalışıyor.Fotoğraf ve videoları var.

AREK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Donanım haber de bende gördüm resimleri. Hatta serviste de atölye şefine gösterdim resimleri. O da durduruldu dedi. Şuan beklemekten başka yol yok sanırım.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Donanım haber de bende gördüm resimleri. Hatta serviste de atölye şefine gösterdim resimleri. O da durduruldu dedi. Şuan beklemekten başka yol yok sanırım.

O söylem biraz hikaye. Olay tamamen yazılımsal. Donanımsal bir olay yok. Dolayısı ile her şekilde açılır. Ama açmak istemiyorlar o ayrı. Bahsettiğiniz resimleri bende gördüm hatta yabancı forumlarda ddt4all ile bile açan var. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama yapmışlar. Zamanında benim aracın açılamayan hatta clip cihazı ile tanımlanamayan bir çok fonksiyonunu kendim ddt4all ile açtım. Ama renaulta sorsan öyle bir işlem yok der.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
O söylem biraz hikaye. Olay tamamen yazılımsal. Donanımsal bir olay yok. Dolayısı ile her şekilde açılır. Ama açmak istemiyorlar o ayrı. Bahsettiğiniz resimleri bende gördüm hatta yabancı forumlarda ddt4all ile bile açan var. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama yapmışlar. Zamanında benim aracın açılamayan hatta clip cihazı ile tanımlanamayan bir çok fonksiyonunu kendim ddt4all ile açtım. Ama renaulta sorsan öyle bir işlem yok der.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bana da sürat tabelası okuma özelliği açılamaz, donanım farklılığı var demişlerdi.:)

Aynı şeyi alarm için de söylediler.Sıcak bir havada montajını yapıp paylaşacağım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Görgülü kardeşler servisinde yazılımı orjinal can clip cihazı ile yüklemişler.Yazılım yükleme işinin çok karışık olduğunu zannetmiyorum.Ancak serviste bu işi yapacak kişilerin de eğitim alması lazım.Yazılımı silinenler eminim yanlış işlem yüzünden yazılımı silmişlerdir.

syhgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılımı tamamen kaldırmazlar inşllah uyumlu deil diye

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Yazılımı tamamen kaldırmazlar inşllah uyumlu deil diye
İnşallah.Bakalım MAIS bu olaya müsteri odaklı mı yaklaşacak.