Ön konsol tweeter trim sesi?

gustasgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı aldıgımdan berı öndeki tweeter kapaklarından parke taş ya da bozuk zeminli yollarda zırıltı şeklınde trim sesi geliyor , gerçi bagaj kapagında da aynı sekılde ve daha yogun ses var ılk servıse goturdugumde ruzgarlıktan deyıp araya lastık falan koyarak kestık demelerıne ragmen kesılmedı de , bundan sonrakı ılk bakımda her ıkısı ıcın de çözum ısteyecegım ... o tweeter kapaklarını yıpratmak ıstemedıgımden dokunmuyorum yoksa söküp bı sekılde sesı kesmeyı denerım de
...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı aldıgımdan berı öndeki tweeter kapaklarından parke taş ya da bozuk zeminli yollarda zırıltı şeklınde trim sesi geliyor , gerçi bagaj kapagında da aynı sekılde ve daha yogun ses var ılk servıse goturdugumde ruzgarlıktan deyıp araya lastık falan koyarak kestık demelerıne ragmen kesılmedı de , bundan sonrakı ılk bakımda her ıkısı ıcın de çözum ısteyecegım ... o tweeter kapaklarını yıpratmak ıstemedıgımden dokunmuyorum yoksa söküp bı sekılde sesı kesmeyı denerım de
...

Plastik aparat varsa cok rahat cikiyor servise birakmayin kendiniz halledin bence ben kendim cift tarafli sunger bant ile tweeteri sabitledim kapaklarin ayaklarina da ince sunger koydum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gustasgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizde de mı ses yapıyordu ve maalesef aparatım yok o yuzden yıpratmaktan korkuyorum ..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizde de mı ses yapıyordu ve maalesef aparatım yok o yuzden yıpratmaktan korkuyorum ..

Bende fluence var ama ayni bolge de ses sorunu vardi hem kapak hem tweeter ses yapiyordu ben tornavidanin ucuna bez sarip kaldirdim kapagi kaldirdim zedelenme olmadi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gustasgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haftasonu deneyeyim o zaman , sesinden çok trim sesi sinir bozucu çünkü. Dediğiniz gibi tornavia ucuna gözlük temizleme bezi sararak deneyeyim , teşekkürler ...

gustasgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trim sesinin tweeter ve kapaklarından geldiğini düşünmüştüm ancak kapakları söküp onları izole etmme rağmen ses devam edince fark ettim ki trim sesi A sütun kaplamalarının içinden geliyormuş , bende parça sök tak yapmaya cok sıcak bakmadıgımdan şimdilik bu şekilde 2 tarafı da sessiz hale getirdim ...

OvRmqZ.jpg

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Garanti bitmediyse servise götürün bence.

gustasgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 model aracım sanırım devam edıyor garantısı , bakıma gıttıgımde hallettırıcem artık hepsını umarım ..