kangoo ateşleme sorunu

Arif anıl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2000 model benzinli+lpg li kangom var ilk sahibiyim.Bu sene başka araç aldığım için kangoyu ara sıra sürmeye başladım.Geçenlerde akü tamamen boşalmış takviye yaptım gayet güzel çalıştı.Bi kaç gün kullandım sıkıntı yoktu.Bu sabah marşa bastım araç çalışmadı gösterge lambaları kısık yanıyordu.Tekrar takviye yaptım gösterge ışıkları canlandı marş basıyor fakat ateşleme yapmıyordu.Usta geldi vurdurduk falan yine olmadı.En son usta ateşleme bobinine gelen sokete kontrol kalemi gibi bi aletle baktı ve bobine elektirik gelmediğini ateşleme olmadığını ve çalışmasının imkansız olduğunu beynin bozulmuş olabileceğini söyledi.Ben de usta gidince eski bobini taktım denedim yine olmadı soketi inceledim ve kablonun birinin kesilip başka kabloya eklendiğini gördüm acaba burdan kaynaklı bir sorun mu yoksa başka bir sıkıntı mı var yardımlarınızı bekliyorum. Soket resmini ekledim.
MVXrO1.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Şase çekilmiş olabilir . Akü bitik ise değişin yada başka akü bağlayıp deneyin

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Krank sensörü ilk ateşlemeyi ileten parça.
Krank sensörüne baktırın.

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce çok çekmiştim o parçadan. Soket iptali yaparak 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum

Arif anıl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba beyin tamircisine çekildi beyin sağlam çıktı usta immo da sıkıntı vardı çözdük dedi.Araba çalışıyor ama aşırı titreme tekleme var gaz yemiyor gaza basınca istop ediyor.Ateşleme sistemi,bobin,kablolar,bujiler hepsi değişti.Ama tekleme ve gaz yememe sorunu devam ediyor.

Arif anıl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca krank sensörü en başta değişti düzelmemişti.

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çekmeme gitmeme sorunlarında MAP sensörü değişimi ve Boğaz Kelebeği temizliği yapılıyor. Ayrıca kelebek üzerindeki contalar değiştiriliyor.

Arif anıl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracın sorunu çözüldü usta tam ümidi kesmişti araba hala tekleyerek çalışıyordu son kez beyne yazılım atalım tekrar dedi ve düzeldi tekleme titreme kalmadı ama immoyu iptal ettiğini söyledi yoksa hiç çalışmıyordu araba.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracın sorunu çözüldü usta tam ümidi kesmişti araba hala tekleyerek çalışıyordu son kez beyne yazılım atalım tekrar dedi ve düzeldi tekleme titreme kalmadı ama immoyu iptal ettiğini söyledi yoksa hiç çalışmıyordu araba.
Bununla geçmiş olsun

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hadi gözünüz aydın...
Güle güle kullanın artık :)