Rica Etsem Bana Yardımcı Olurmusunuz?

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle sormak istediğim soru şudur: Fren Diskiniz problemli olduğunu bittiğini nasıl anlarsınız (Yamulma gibi ) Neden soruyorum ?

-Fren Balatalarım yeni- Tekerlek Rulmanında sorun yok - Lastikler Uğultu yapıyor diye sıfır 4 adet Lastik Taktırdım. Continental 71 db Ses üretiyormuş.

Fakat

Yolda giderken bir uğultu geliyor.durmaya yakın uğultu geliyor ve tam durduğum da Gacırtt diye ses ile duruyor.( Islık Sesi Değil ) Ciyaklama Değil.Ustalara Tarif edemiyorum Balans yapıldı lastikler değişti servis bile bulamadı kafayı yemek üzereyim.Test sürüşüne çıkanlar bir şey yok diyor peki ben 4 şirket aracına bindiğimde neden bu sesi hissetmiyorum :(

Çok Teşekkürler.

hosabyasin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duyduğunuz ses kazınma sesi gibiyse bende de aynı ses mevcut. Bende yayladan inerken uzun süreli fren kullanımından sonra ortaya çıktı. Balata değişimine rağmen hala ses devam ediyor. Ben de diskten şüpheleniyorum

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arka teker fren kampanalardan bence içini açtırp temizletin . balataları bitmiş yada tozlanmış olabilir.

TuranOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön balatalar sertleşme kuruma varsa

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.
Diskin üzerinde kavis bulunur dalgalı olur yada tırnak vardır. Eliniz yada kalem ile DİSKLER SOĞUKKEN ARAÇ UZUN SÜRE BEKLEDİKDEN sonra kontrol edebilirsiniz. Arkasını görmediğiniz için net olmayacaktır. Lastik sökebilecek durumdaysanız lastik sökünüz.
Radyatör plastikleri panel kauçuklarını kontrol ediniz.
Eğer bu ses vites atarken varsa alt şanzuman takozu olabilir.
Dönerken varsa Amortisör takoz-bilya ları kontrol ettiriniz.
Alt muhafaza.da sabit olmayabilir.
Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle sormak istediğim soru şudur: Fren Diskiniz problemli olduğunu bittiğini nasıl anlarsınız (Yamulma gibi ) Neden soruyorum ?

-Fren Balatalarım yeni- Tekerlek Rulmanında sorun yok - Lastikler Uğultu yapıyor diye sıfır 4 adet Lastik Taktırdım. Continental 71 db Ses üretiyormuş.

Fakat

Yolda giderken bir uğultu geliyor.durmaya yakın uğultu geliyor ve tam durduğum da Gacırtt diye ses ile duruyor.( Islık Sesi Değil ) Ciyaklama Değil.Ustalara Tarif edemiyorum Balans yapıldı lastikler değişti servis bile bulamadı kafayı yemek üzereyim.Test sürüşüne çıkanlar bir şey yok diyor peki ben 4 şirket aracına bindiğimde neden bu sesi hissetmiyorum :(

Çok Teşekkürler.

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
cevabınz için teşekkür ederim.hızlanırken bir ses yok sadece durmaya yakın 10-15 km hıza düşünce sesi duyuyorum 1 ay sonra bakım zamanı geliyor diskleri de değiştireceğim.umarım düzelir ama dediklerinizi pazar günü yapacağım.yerim müsait lastikleri de sökebilirim disklere bakacağım teşekkür ederim.