Eski Toyotacı Yeni Renaultcu :)

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre kardeşim eski bir Toyotacı olarak ToyotaClubTR üyesiyim de aynı zamanda. Oraya da yazdım. Aynen senin tavsiyen gibi tavsiyeler gelince şuanda tam da Avensis' e bakıyrodum. Acaba 2.0 mı dersin yoksa 1.6 mı Avensis için?
Bendede 2001 Corolla var. Senede 5 bin km yapıyorum ve yakıt fazla önemli değil. Ben mesela 2.0 Avensis alırdım benzinle binerdim. 1.6 yok zaten dediğim modellerde.
1999-2000 lere LPG uyumu var fakat makyajlı 2000-2001 modeller tam uyumlu değil. Her LPG ci takamıyor ama motor uyumsuz değil.
Tavsiyem temiz benzinli 2000 motor avensis alın ve eğer çok km yapıyorsanız İşinin ehli bir LPG ustasına montaj yaptırın.

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede 2001 Corolla var. Senede 5 bin km yapıyorum ve yakıt fazla önemli değil. Ben mesela 2.0 Avensis alırdım benzinle binerdim. 1.6 yok zaten dediğim modellerde.
1999-2000 lere LPG uyumu var fakat makyajlı 2000-2001 modeller tam uyumlu değil. Her LPG ci takamıyor ama motor uyumsuz değil.
Tavsiyem temiz benzinli 2000 motor avensis alın ve eğer çok km yapıyorsanız İşinin ehli bir LPG ustasına montaj yaptırın.
Kardeşim avatarında bulunan kasa zaten mükemmel ötesi. Bazı serilerinde yağ yakma sorunu var diye biliyorum. 2.0 için bakacağım. Temiz otomatik denk gelirse Avensis alacağım. Yoksa Corolla ya da Mazda 3' e bakacağım.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim avatarında bulunan kasa zaten mükemmel ötesi. Bazı serilerinde yağ yakma sorunu var diye biliyorum. 2.0 için bakacağım. Temiz otomatik denk gelirse Avensis alacağım. Yoksa Corolla ya da Mazda 3' e bakacağım.
Teşkkürler. benim araçta gerçekten çok güzel bir kasa kalite ve motor olarak.
Düşünceniz 40 bin altı hatasız sorunsuz modeli düşükte olsa konforlu bir araç almaksa Avensis çok mantıklı ve otomatiğide sorunsuz diye biliyorum.

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli forumdaşlarım;
Benim için büyük öneme haiz tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.
Ekonomik durumum maksimum 34.000 TL tutarında bir araç almama izin verdi.
Sonunda kararımı verdim ve noter işlemleri haricinde satın alma olayını tamamladım sayılır.
Satın aldığım araç Renault Laguna 1.6 16V. 2005 model 133.000 km de. 33.500 TL' ye satın aldım.
Pazartesi günü nasipse aracımı almış olacağım. Hemen 4 adet Nokian WR D4 2018 üretim lastik aldım. Lastikler 288,99 TL adet olarak geldi.
Fiyatları bilerek yazıyorum ki belki araştırma yapan arkadaşlara faydalı olur.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kıymetli forumdaşlarım;
Benim için büyük öneme haiz tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.
Ekonomik durumum maksimum 34.000 TL tutarında bir araç almama izin verdi.
Sonunda kararımı verdim ve noter işlemleri haricinde satın alma olayını tamamladım sayılır.
Satın aldığım araç Renault Laguna 1.6 16V. 2005 model 133.000 km de. 33.500 TL' ye satın aldım.
Pazartesi günü nasipse aracımı almış olacağım. Hemen 4 adet Nokian WR D4 2018 üretim lastik aldım. Lastikler 288,99 TL adet olarak geldi.
Fiyatları bilerek yazıyorum ki belki araştırma yapan arkadaşlara faydalı olur.
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize

Onur Turan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Rabbim cümlemizi kazadan beladan korusun İnşaAllah.