Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 4 - Düz İstikamet Gidememe

Teşekkür / Beğen

Clio 4 - Düz İstikamet Gidememe

Merhaba Arkadaşlar,

2012 Model, Touch Paket, Manuel, Clio 4 bir araca sahibim. Aracımda birkaç aydır garip bir sorun var. Çözümünü henüz bulamadım.
    Sorun şu; şayet direksiyonu düz şekilde tutmayı bırakırsam direksiyon yaklaşık 3-4 derecelik bir açıyla sola doğru dönüyor. Haliyle araçta sol tarafa doğru istikametini değiştiriyor. Her türlü yol şartında test edildi araç kesinlikle direksiyon kesinlikle düz durmuyor ve araç direksiyon istikametinde sola doğru yönleniyor. 1-2 kez rot-balans ayarı yaptırdım fakat düzelmedi. Bir usta sağ amortisörden olabileceğini söyledi değiştirdim fakat yine de düzelmedi.

Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

RebelPhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Şirket aracımız Dokker'da jant içten yamulduğunda bu tip bir problem yaşamıştık.

3. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı RebelPhoenix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirket aracımız Dokker'da jant içten yamulduğunda bu tip bir problem yaşamıştık.
    Kontrol ettirdim jantlarda yamukluk yok.

emre06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    lazerli rot ayarı yaptırın yalnız.ilk önce rot başlarında boşluk olup olmadığını kendiniz bakın diğer aracımda öğrenmiştim araç çalışmaz el fireni çekebildiğiniz kadar çekin
    sol ön tekeri çevirmek istergibi harekt uygulayın teker de boşluk varmı yok anlaşılır. diğer tekeride bu şekilde bakın
    Clio 4 0.9 SportTourer SportTourer Icon

6. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı emre06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lazerli rot ayarı yaptırın yalnız.ilk önce rot başlarında boşluk olup olmadığını kendiniz bakın diğer aracımda öğrenmiştim araç çalışmaz el fireni çekebildiğiniz kadar çekin
    sol ön tekeri çevirmek istergibi harekt uygulayın teker de boşluk varmı yok anlaşılır. diğer tekeride bu şekilde bakın
    Son yaptırdığım rot lazerliydi maalesef düzelmedi. Usta bakmıştır zannediyorum rotlara ama ben de bir kontrol edebilirim.

Evren81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Lastikten de kaynaklanabilir. Onu da kontrol edin isterseniz. Lastik eski ve sertleştiyse bu tarz sorunlara neden olabilir.

9. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Ayrıca, lastik basınçlarının eşit olduğundan emin olun.

11. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.
    maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Rot ayarı tamam dediği halde çekme yapıyorsa yapan yere heri götürün ücretsiz yapmak zorunda tekrar ayar.

13. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.
    Mustafa USTA
    T.C Vatandaşı

*USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Çözümünü ben yazayım.
    Rot ayarı yapıldıktan sonra araç bilgisayara bağlanacak ve direksiyonu düz konuma alıp konumun aracın beynine öğretilmesi gerekiyor, başka türlü bu sorundan kurtulamazsın...

15. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.
    Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı Van Gogh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

2012 Model, Touch Paket, Manuel, Clio 4 bir araca sahibim. Aracımda birkaç aydır garip bir sorun var. Çözümünü henüz bulamadım.
    Sorun şu; şayet direksiyonu düz şekilde tutmayı bırakırsam direksiyon yaklaşık 3-4 derecelik bir açıyla sola doğru dönüyor. Haliyle araçta sol tarafa doğru istikametini değiştiriyor. Her türlü yol şartında test edildi araç kesinlikle direksiyon kesinlikle düz durmuyor ve araç direksiyon istikametinde sola doğru yönleniyor. 1-2 kez rot-balans ayarı yaptırdım fakat düzelmedi. Bir usta sağ amortisörden olabileceğini söyledi değiştirdim fakat yine de düzelmedi.

Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
    Elektrik destekli direksiyon un kalibrasyonu bozuk olabilir . Paylaştığım video yu izlemenizi tavsiye ederim
    https://youtu.be/XYkWYXwxdVw

17. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni *USTA, RebelPhoenix liked this post

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)