2019 Hediyesi. 2.2xx den 3.3.16 Geçiş Burda!

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar lafı çok uzatmadan olaya geçelim. Aylardır üzerinde çok konuşulan
R-Link 2 güncellemesi sonunda çözülmüştür. Bu konuda desteğini esirgemeyen Mehmet İPEK adlı arkadaşımıza
teşekkür ediyorum. İşlem için 2 adet USB ihtiyaç var. Birinci USB'de 3.3.16 güncellemesi, diğer USB'de
R-link Developer modu aktif etmek için. Toplamda 2 adet dosya var.

2.2.xx olan R-link 3.3.16 ya yükseliyor ve yaklaşık 7-8 dk sürmekte.
Tüm bu işlemleri yapmak sizin sorumluluğunuzda. Eğer gerekli bilginiz yoksa riske girmeyiniz.

GÜNCELLEME

Aşağıdaki linkten dosyayı indiriyoruz. Boş USB'ye atıyoruz. ZİP arşivinin şifresi gill_ro.
USB'yi arabaya takarken kapı açık olsun ve işlem boyunca kapatmayınız. Aracı asla çalıştırmayınız ve dokunmayınız.
Kurulum çıkınca EVET diyip bekleyiniz. Birkaç kez arka arkaya siyah ekran gelip açılıp kapanacak ve sarı renk yazılım
kurulucak. İşlem bittikten sonra sisteminiz 3.3.16 olacak. Abartıldığı gibi saatlerce sürecek bir işlem olmadığını
göreceksiniz. Bu dosya hiç bir reno servisinde yok.

DOSYAYI INDIR (DESCARCA Yazan yeşil button)

ANDROID AUTO ve CARPLAY AKTİF ETME (GELİŞTİRİCİ MOD)

İkinci USB'yi işlem bittikten sonra takınız. Sırasıyla şu işlemleri yapınız ekranda.

VİDEO İZLE

DOSYAYI INDIR

HAYIRLISI OLSUN ARKADAŞLAR. Ben kurdum ve sorunsuz çalışmakta.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar lafı çok uzatmadan olaya geçelim. Aylardır üzerinde çok konuşulan
R-Link 2 güncellemesi sonunda çözülmüştür. Bu konuda desteğini esirgemeyen Mehmet İPEK adlı arkadaşımıza
teşekkür ediyorum. İşlem için 2 adet USB ihtiyaç var. Birinci USB'de 3.3.16 güncellemesi, diğer USB'de

Tüm bu işlemleri yapmak sizin sorumluluğunuzda. Eğer gerekli bilginiz yoksa riske girmeyiniz.

GÜNCELLEME

Aşağıdaki linkten dosyayı indiriyoruz. Boş USB'ye atıyoruz. ZİP arşivinin şifresi gill_ro.
USB'yi arabaya takarken kapı açık olsun ve işlem boyunca kapatmayınız. Aracı asla çalıştırmayınız ve dokunmayınız.
Kurulum çıkınca EVET diyip bekleyiniz. Birkaç kez arka arkaya siyah ekran gelip açılıp kapanacak ve sarı renk yazılım
kurulucak. İşlem bittikten sonra sisteminiz 3.3.16 olacak. Abartıldığı gibi saatlerce sürecek bir işlem olmadığını

İkinci USB'yi işlem bittikten sonra takınız. Sırasıyla şu işlemleri yapınız ekranda.

VİDEO İZLE

DOSYAYI INDIR

Paylaşım için teşekkürler. Umarım herkesin Apple CarPlay ve androidauto sorununa çözüm olur. Deneyen arkadaşlar sonucu yazarsa sevinirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Paylaşımınız için teşekkürler.
Ancak Alman talisman forumu,bu dosyaları herkesin kullanımına açan gill_ro nickli üyenin konusunda paylaştığı romanya renault forumu ve fransız yazılım ve teknoloji forumunda bu dosyayı yükleyip daha sonra ambiyans aydınlatmanın yanıp sönmesi,rlink ekranın geç acılması geri görüş kamerası çizgilerinin kayıp olması ve menüden açılmaması ile rlink sesli komut sistemini kullanamama problemi yaşayan ve ya bu problemler nedeniyle geri 2.2.19.300 versiyonuna geri dönerken harita navigasyon bilgilerini kaybedenler oldu.Tüm bu forumlarda bu problemi yaşamayan ve ya yaşadıktan sonra yazılım verilerini ddt4all ile girmek zorunda kalanlar var.
Denemeden önce bence bu durumların tamamen çözülmesini ya da söylenti doğru ise Bu ay ya da şubat ta servis tarafından v7 guncellemsini beklemek daha iyi olabikir.
Herkesin kendi kararı ama benim takip ettigim bu sitelerde problemler için üretilen çözümleri hala deneyipte sorunsuz kullandım diyen sadece bir iki kişi var.
Yani her araçta sorunsuz çalışmayabiliyor.Bu riski de düşünmekte fayda var.

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şu anda kendi aracımda kurdum ve sorunsuz çalışmakta. Multisense ekranı vs. problemsiz çalışıyor.
Evet, herzaman bir risk vardır ama denemeden de bilemiyoruz. Ben risk aldım ve denedim. Sorunsuz şu anda.

burty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. USB nin içi boş mu olacak peki

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Arkadaşlar gill_ro nickli üyenin bu dosyaları paylaştığı romen forumundan birkaç google çeviri ile çevrilmiş problem paylaşımları;

"Evet. Değiştirilmiş 3.3 dosyanızı kullandım ve başarıyla yükselttim, ancak bir süre sonra Android Auto çöktü ve tüm R Link'i yeniden başlatmam gerekiyor - PyRen ile Elektronik Sistemin aşırı ısındığını söylüyor. Ayrıca telefondan aranır ve R Link ile cevaplarsanız, giriş sesiniz aşırı düşük, bu yüzden gerçekten telefona ve bağlantıya çığlık atmam gerekiyor.
Android Auto gerçekten güzel ama bu durumda sinir bozucu oluyor ve elektronikler hakkında endişeleniyorum, aşırı ısınıyorlarsa ve gerçekten "yakıyorlarsa" ya da bazı sıkıntılara neden oluyorlarsa ve sistemi değiştirdiğim sigorta ve renaultları açıklamalıyım Bir sürüme göre, sistemim için resmi olarak kabul edilmeyen bir şey .. Sadece daha az gece ve kötü duygular uyuyabilmem için. Sonunda süper pahalı tuğladan bir "r-link" var."

Güncelleme yapan başka bir renault sahibinin yaşadığı problem;
"3.3.16.961 yazılım sürümüne yapılan güncellemeden sonra, dış ortam sıcaklığının gösteriminin zaman zaman ortadan kalktığını fark ettik.
Örneğin, eğer dışarısı 2 derece ise, doğrudan 2 dereceden -13'e atlar ve ardından doğru değere tırmanmaya başlar. Doğru değere ulaştıktan sonra tekrar değiştiği bir dönemdir.
Bunun gibi başka biri var mı? Sebep nedir? Önceki sürüm 3.3.16.941 bu sorunu yaşamadı. Ya da bir sensör al.

Teşekkürler."

Bence bu problemlerin çözülmesini beklemekte fayda var.Hiç bir problemde yaşamayabilirsiniz.Ancak güncelleme sonrası benzer problemleri yaşama ihtimaliniz de var arkadaşlar.

AREK35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

GÜNCELLEME

VİDEO İZLE

DOSYAYI INDIR

Merhabalar.
Bir haftadır kullanıyorsunuz sanırım yeni sürümü. Bize tecrübelerinizi aktarabilir misiniz? Bir de müsait zamaninizda video da çekip yuklerseniz kafasında soru işaretleri olan bizlere de yol göstermiş olursunuz. Teşekkürler.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Gayet güzel ve stabil çalışmakta. Aracın orjinal tüm fonksiyonları aktif ve çalışır durumda. Navigasyom olarak Waze ya da google maps kullanıyorum. Müzik dinlemek için spotify, deezer ya da google podcast aktif durumda.
Telefonun orjinal data kablosu ile bağlantı kurulmasını tavsiye ediyorum.

raskolnikov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Gayet güzel ve stabil çalışmakta. Aracın orjinal tüm fonksiyonları aktif ve çalışır durumda. Navigasyom olarak Waze ya da google maps kullanıyorum. Müzik dinlemek için spotify, deezer ya da google podcast aktif durumda.
Telefonun orjinal data kablosu ile bağlantı kurulmasını tavsiye ediyorum.

benim aracım 2017 icon hb .. carplay yok aracımda ekran tipi büyük olan , carplay 2018 de üretilen apple anlaşmalı arabalarda oldugu söyleniyordu , uygulamanızı gerçekleştirdiğimde aracımda carplay calıscak mı ? versiyon 2 ile baslıyor...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
280239665R parça numaralı malzemeyi araç üzerindeki ile değiştirmeniz gerekecek.
Daha sonra v3 'te carplay de çalışır.