Fluence Arka Teker Rot Ayarı

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu fluence araçlarda arka tekerlere de rot ayarı yapılıyor mu? Sanki arka sağ lastik sol arka lastiğe göre biraz ilerideymiş gibi geldi. Dingili alttan kontrol ettim en ufak yamulma da yok. Arkadan darbesi de yok. Yolda bir tarafa da çekmiyor, lastikler içten yeme de yok. Anlayamadım valla. Birde 4 parmağımla kontrol ettim sol arka teker ile çamurluk sacı arasına marşpiyel hizasından 4 parmağım rahat gidiyor ama sağ tarafta aynısını denediğimde zorla giriyor.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Arka tekerlere ayar yapılır.Belki durduğu yerde tekere vurmuşlardır , belki amortisör belki denge kolu hatta teker bilyasından bile olabilir.Öndüzenciye gidip ölçtürmeniz en doğrusu olacaktır.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkalarda rot ayarı yok olmuyor sorununuzu gösterseniz daha net bilgi verirler ayrıca dediğiniz parmak girme mevzusu farklı şaseden kaynaklı arka sağ tarafın amörtsörü daha dışarı yapılmak zorunda olduğundan şaseye ek çıkıntı var arada bu yüzden bi taraf dışarıda kalıyor, alttan bakınca farkediliyor buda bariz :)

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkalarda rot ayarı yok olmuyor sorununuzu gösterseniz daha net bilgi verirler ayrıca dediğiniz parmak girme mevzusu farklı şaseden kaynaklı arka sağ tarafın amörtsörü daha dışarı yapılmak zorunda olduğundan şaseye ek çıkıntı var arada bu yüzden bi taraf dışarıda kalıyor, alttan bakınca farkediliyor buda bariz :)

zj4LzD.png

Şu temsili resimde işaretlediğim o araya 3 parmağımı birleştirerek baktığımda zor giriyor. Ama sağ arka teker tarafına aynı bölgeye yine 3 parmağımla aynı şekilde kontrol ettiğimde ise bu sefer biraz daha geniş gibi geldi. İnşallah dediğiniz gibidir. Ama araçta bir tarafa çekme yok. Lastiklerde yeme de yok dingilde en ufak yamulma da göremedim. Aracıma karşı çok hassasım en ufak sorun beni rahat bırakmaz.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben buradan bahsetmiyotum fakat bura ise sebebiniz resimde lastiğinix inik gözüküyor değerlendirmeyi birde tüm lastik havalarınız eşitken baksanız, daha doğru olur, inikken lastik oralardan dışa doğru çıkar sebep o olabilir