Hangi r 19 çok nokta enjeksiyonlu ?

Zavur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım . Europa almak istiyorum ama hangisi çok nokta enjeksiyonlu bunu nasıl anlayabilirim ? LPG için en iyi verim onda olacağını düşündüm karbüratör yada tek nokta enjeksiyonlar nasıl önerirmisiniz ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım . Europa almak istiyorum ama hangisi çok nokta enjeksiyonlu bunu nasıl anlayabilirim ? LPG için en iyi verim onda olacağını düşündüm karbüratör yada tek nokta enjeksiyonlar nasıl önerirmisiniz ?
RTE ve RNE yani sonu E ile bitenler enjeksiyon lu oluyor tavsiye ederim karbüratör lu alacaksanız 1.6 alın . Tek nokta enjeksiyonlu yok diye biliyorum

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tek nokta kullanıcılarının bir kısmı memnun değil.
Tavsiyem 1.4-1.6 karbüratörlü. 14 civarına temizi bulunur
Enjeksiyonlu 19'a 17 bin civarı verene kadar Palio-Siena alınır. R19 a göre çok daha rahat.

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm zavur kardeşim, 10 yıldan beridir 1,4 i tek nokta energy motor dedikleri renaul 19 kullanıcısıyım.

görüşlerim kısaca şöyle; memnunum, gazda fazla performans bekleme, benzinde performansı daha iyi, yakıtı 3000 devri geçmezsen gayet iyi, serilik bekleme sakin kullanım için güzel. 10 yıldan beri masrafsız biniyorum, harareti seven bir araç, onun için termostatın birini benden önceki sahibi çıkartmış, bende buna ilave olarak içeriden fanı kendim açabileceğim bir düğme taktırdım, baktım hararet yükseliyor, fanın açmasını beklemeden içeriden kendim açıp kapatıyorum. sıkıntı kalmıyor.

birazda şans işi bu işler, bu formda okuyorum rolanti sorunu kronik sorun diye bende böyle bir sorun gözlemlemedim, bu sorundan önce belli bir km ve zamandan sonra ön takımda değişmesi gereken murçlar var bunları zamanla değiştirmek zorunda kalıyorsun ön takımdan lıkırtı sesleri gelince zaten benim değişme zamanım gelmiş diye seni uyarıyor. pek masraflı bişey değil, zaten en son değiştirdiğim zaman murcun tanesini 15 tl ye almıştım ikisine 30 tl ödemiştim, ustayada ,işçilik parası okadar. bunları kafana takmas san güle güle kullanırsın.

fazla birşey beklemezsen seni üzmez ederi kadar olur. gönlüne göre olsun.