Renault Kangoo 2006 Confort Expression 1.5 dci. 80 bg.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Coşkun merhaba, dün aracıma 4 yeni lastik takdırdım, ön ve arka poryalarda ABS sensörü göremedim, ABS çok ta gerekli mi, yada şöyle sorayım sonradan ABS takılabilir mi?
ABS siz versiyon olabilir. ABS sonradan takılabilir ama çok fazla ugrastirir parça bulması sistemin montajı vs. Bu kasa yapısındaki bütün araçlarda ABS ve ESP bence standart olmalı . Sizin aracın aynı kasasında fren sorunu yaşadığımı hatırlamıyorum fakat lastikler biraz daha kalın olsa daha iyi durur ve yol tutardı

Stereo06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yeni lastikler biraz ufak gibi duruyor, ben orijinal değerlere sadık kalarak 175/65/14 orijinal ölçülerde lastik taktırdım, bu aracı almadan önce Kangoo hakkında biraz araştırma yaptım, bir çok kullanıcı yol tutuşundan şikayet etmiş, ben kullandığım aracı virajlarda limitlerine kadar zorlamayı seven biriyim, bu araçla da gerek eski lastikleriyle (Eski lastikler Michelin Energy lakin tam anlamıyla bitiklerdi) gerekse yeni lastiklerle yaptığım viraj limit zorlamalarında ciddi anlamda bir yol tutuş sorunu görmedim, frenler ise oldukça etkili, lakin diskler oldukça incelmiş, balatanın temas alanı dışında kalan yerleri ise yaklaşık 2-3 mm. diş yapmış.

Son düzenleme: