İlk çalıştırmada klimadan gelen ses

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar daha önce bu konu hakkında bir konu açılıp açılmadığını bilemediğim in yeni bir konu açtım. Yakın zamanda araçımın kayışlarını değiştirdim ve kış ayından çıktığımız için yeni yeni klimayı çalıştırmaya başladım. Ancak özellikle kayışlar değiştikten sonra mı oldu bilmiyorum ama arabayı ilk çalıştırdığımda klimayı çalıştırdığımda garç diye sürtme sesine benzer bir ses gelmeye başladı. Kapatıp tekrar açınca o sesi yapmıyor ama ilk çalıştırdığımda yapmaya başladı buna tarz ılayla karşılaşan oldumu acaba. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuda problem yaşayan arkadaş yok gibi gözüküyor demekki bizim araçların klimaları epey sağlam benim araç dışında:)

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bir kaç özel servis gezdim ama anternatör bilyası krank kasnağı yada gergi bilyasından yaptıklarını söylüyorlar yani deneme yanılma yöntemiyle bakıcaklarını söylediler bende arabayı çok fazla kurcalatmak istemedim henüz bu olaya bir çözüm bulamadım eğer bulursam daha sonra bu tarz problem yaşaya bilecek arakadaşlar için burada paylaşacağım bende

candasm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu nasil cozdunuz?

Ben de araci calistirdiktan hemen sonra klimayi actigimda benzer bir ses duyuyordum ama klima gazini tamamlattiktan sonra ses gecti.