Start-stop kontrol ettirin uyarısı

nbutun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracım 2018 1.5 edc kontak düğmesine bastığım anda gösterge panelinde start-stopu kontrl ettirin yazısı saniyelik gelip kayboluyor, sonrasında start-stop devrede yazıyor. Start-stopun çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok fakat her kontak çalıştırma da aynı sorunu yaşıyorum, arıza ışığıda yanmıyor bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onetay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de var gösterdim yazılım güncellemesi yaptı yine değişmedi....

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aynı altyapıyı paylaşan Captur larda da 4-5 seneden sonra beyin arızaları çıkıyor. Nereden biliyorum? 2012 de aıfır aldığım Clio 4 de de olan sorunlar şu an sahibi olduğum 2013 model Captur da da çıktı. İlk olarak enjeksiyon beyni, 2 hafta önce tqtile giderken de şanzuman beyni hata verdi. Kalıcı ciddi sorunlar değiller, yılda 2-3 kere oluyor, durup yarım saat -1 saat bekleyince hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor...

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VolverA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aynı altyapıyı paylaşan Captur larda da 4-5 seneden sonra beyin arızaları çıkıyor. Nereden biliyorum? 2012 de aıfır aldığım Clio 4 de de olan sorunlar şu an sahibi olduğum 2013 model Captur da da çıktı. İlk olarak enjeksiyon beyni, 2 hafta önce tqtile giderken de şanzuman beyni hata verdi. Kalıcı ciddi sorunlar değiller, yılda 2-3 kere oluyor, durup yarım saat -1 saat bekleyince hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor...

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, Renault Captur Touch 1.5 dci 90bg manuel vites 88bin küsür KM, 2013 Kasım ayında aldığım arabamda yaklaşık 2 hafta olacak, arabayı her çalıştırdığımda "START&STOP KONTROL ETTİRİN" mesajını alıyorum. Bu mesajı aldıktan sonra arabanın ne kadar süre kapalı durduğu, beklediğim v.s. fark etmeksizin her çalıştırmamda aynı uyarıyı alıyorum ve gerçekten de start&stop uygun koşullar oluşsa bile çalışmıyor. Bu durumumla ilgili bir çözüm öneriniz, yormunuz olabilir mi? Henüz Renault servisine ya da sanayiye bu durumla ilgili gitmedim. Gitsem de mantıklı, somut bir çözüm getirileceğini benzer konularda yapılan paylaşımlara/yorumlara istinaden düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler.

ntgnt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var, çözüme kavuşturan oldu mu acaba ?