Renault 11 gts kabrüratör sorunu

murat ozlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 1988 modul 1400 motor aracımın karbratör sorunu var usta usta dolaşmaktan sıkıldım kendim söktüm karbüratürü temizligini yaptım contalarını degiştirdim ama şuan araç rolanti tutmuyor gaz ayaraı yaptırmaya götürdüm gaz ustası kapış diyaframını degiştirdedi onuda yaptım düzelmedi rolntide bazen stop ediyor bazende devir kendilginden yükseliyor ve frene 2 kez basınca fren tutmuyor şişiyor bana yardımcı olabilirmisiniz eksik bişey mi yaptım acaba ????

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 1988 modul 1400 motor aracımın karbratör sorunu var usta usta dolaşmaktan sıkıldım kendim söktüm karbüratürü temizligini yaptım contalarını degiştirdim ama şuan araç rolanti tutmuyor gaz ayaraı yaptırmaya götürdüm gaz ustası kapış diyaframını degiştirdedi onuda yaptım düzelmedi rolntide bazen stop ediyor bazende devir kendilginden yükseliyor ve frene 2 kez basınca fren tutmuyor şişiyor bana yardımcı olabilirmisiniz eksik bişey mi yaptım acaba ????
Rölanti hava yakıt ayarları ile oynadınız mı ? Bence işinin ehli karbüratör ustası bulmanız yarariniza olacaktır

murat ozlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rölanti hava yakıt ayarları ile oynadınız mı ? Bence işinin ehli karbüratör ustası bulmanız yarariniza olacaktır

Rolanti ayarlarıyla oynamadım söktüğüm gibi taktım gaz cı ayar yapmaya calıştı ama olmadı gene bozuldu

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Rolanti ayarlarıyla oynamadım söktüğüm gibi taktım gaz cı ayar yapmaya calıştı ama olmadı gene bozuldu
Araç bir yerden hava alıyor olabilir montaj da hata var yada tamir kitinde hata var diye düşünüyorum

hay-ad23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava alıyor galiba... videoları vardı youtube da... birşeyleri yanlış yapmış olabilirsin. kontrol et bence...

Usoran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aranıza yeni katıldım şöyle bir göz atayım derken gördüm buna benzer bir olay bendede vardı westinghausun üzerinde bir sibob var plastik bir parça onu değiştirdim rölantide frende düzeldi tabi o parçayı değiştirince frenleri havasını almak gerekiyor birde böyle dene istersen