Megan Sedan 1.5 dCi EDC Icon Modeli için Neler Söylersiniz?

7Boyraz8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, megan 1.5 Edc ıcon modeli alma planımız var.(2.el)
Araç hakkında, kullanıcı arkadaşların görüşleri neler.
Artılar Eksikler Kronik sorunlar,
Kullanışlı opsiyonlar neler? Veya olmasada olur dediğiniz araç opsiyonları?
2.el alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
Ağır bakımları kaç km de yapılıyor, neler değişiyor.
TEŞEKKÜR ederim.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arslan53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,bizde var kullanıyoruz.memnunuz Renault bana göre en iyi faransız,Avrupa’nın da ilk 5 inde olan bir araçtır.yakıtı konforu gayet güzel her araçta olduğu gibi ufak tefek problemler olabiliyor.özellijle trim sesleri konusunda.edc güzel bir şanzıman ve yine bana göre(dsg kullanmış biri olarak)dsg den çok daha arıza verme oranı düşük,daha sağlam.kısaca ben tavsiye ederim.hayırlı olsun.icon da gereksiz şeyler bence iç ambiyans Işık’ları masaj koltuğu...

7Boyraz8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum.

Hangi aracı düşünürseniz düşünün, hepsi de olabildiğince full opsiyonlu olsun. Sonradan birşeyler eklemek sıkıntı oluyor. Icon araç için bence olması gereken opsiyonlar,
Adaptive cruise control, (bence önemli ve büyük kolaylık)
Ön ve arka park sensoru ( bence faydali)
Otomatik farlar,
Diğerleri genelde icon larda var.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaptive cruise control ve otopilot park sistemi büyük ekran head up display masajli koltuk cam tavan 18” jant ve ayakla acilan bagaj opsiyon. Otomatik yanan led far ve yagmur sensoru standart iconda.

Kullanmadım ama bircok kez inceledim fikirlerimi soracak olursaniz; araç oldukca tok hissettiriyor fakat yolda yurur durumda nasıl bilemiyorum. Genislik iç mekan sınıf standartlarinda. Bana göre en büyük eksisi ki bazı arkadaşlar iyi olduğunu söylüyor ama muzik sistemi vasat. Kesinlikle opsiyon bir sistem olmaliydi fakat ses cikisi yetersiz. Kapilar oldukca tok alman araçları gibi önceki seri megane ile alakasiz derecede iyi. Standart olarak sunulan ( icon olan en dolu modeli için konusuyorum ) bir çok donanim rakiplerinin hemen hepsinde opsiyon. Örneğin led farlar standart, geri gorus kamerasi standart az fonksiyon olsa da kismi elektrikli koltuk standart. Donanim acisindan rakiplerinden açık ara önde. Goruntusu zaten hepsinden onde yine tartismaya bile gerek yok. Dizel unite düşünürseniz az yakar çok kacar diyebilecegimiz turden motorunu bilmeyen yok zaten. Edc su ara piyasadaki en az arıza veren şanzıman diyebilirim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

greybeard

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de yaklasik 1 senedir kullaniyorum bahse konu aracin hatchback versiyonunu. Istanbul'da 5.5lt/100km gibi bir ortalamasi var epeydir benim adima. Sehirler arasi yolculukta klima acik ve dolu bagaj ile de 4.5 gibi bir ortalama elde etmistim. Yakit konusunda beni memnun ediyor dogrusu. Aracin gucu de ihtiyac duyulan zamanlarda guven veriyor. Benim aracimda ismini karistirmiyorsam kontrol paketi mevcut. 360' park sensoru, otomatik park ( cok da pratik degil, ama havali ) kor nokta ikaz sistemi gibi ozellikler mevcut. Araci neredeyse benim kadar kullanan esim icin 360' park sensoru epey kullanisli oluyor. Onun disinda aracimda buyuk ekran da mevcut. Klimayi tusla kapatamiyor olusumdan oturu ekranimin bir kucugu olmasini dilerdim. Havali gorunmesinin disinda bir faydasini gormedim. 2016 modellerde Apple Carplay ve Android Auto da calismiyor ki buyuk ekrana telefonumuzu yansitabilelim. Ben de ikinci el almistim araci. Benden once 18'' jant mevcutmus. Aldigim kisi araci cok sarstigi icin 17'' ile degistirdigini soylemisti. Bence simdi de aracin surusu cok yumusak diyemem. Kasislerde, engebeli yollarda epey hissettiriyor ve sarsiyor. Belki amortisorleri ile ilgilidir bilemiyorum. Biz henuz 2 kisilik bir aileyiz, o sebeple bagaj hacmi bizim icin yeterli geliyor. Bence 1-2 cocuklu bir aileyi de idare eder buyuklukte bagaji.

Baska ozellikle sormak istedikleriniz olursa ozelden veya buradan bilgimin yettigi olcude yardimci olmak isterim. Simdiden alacaginiz arac hayirli olsun.