GT_LİNE Lastik Tavsiye..!

BlueScreen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikler Herkeze Merhabalar;

Siz değerli from üyelerinin tecrübelerinden faydalanmak adına lastik tavsiyelerinizi almak isterim GT_line ebatları hakkında kafa karışıklığı yaratmamak adına ebatları yazıyorum 225/40/18 .Konu hakkında yardım ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.

oktay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
petlas hem hesaplı bencede düzgün lastik tavsiye ederim.

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazlık mı? Kışlık mı? Bilmemekle birlikte yazlık düşünerek cevap veriyorum, şahsi düşüncemdir Petlas hatasına düşme :) lastiği taktıktan sonra duymadığın yerlerden duymadığın sesler gelebilir konforu kaybedebilirsin. Islak zemin performansı da tatmin etmeyecektir.

Naçizane tavsiyem aşağıdadır,

Goodyear 225/40R18 92W XL FP FP Efficientgrip Performance

Kışlık olarak şiddetle tavsiyem,

Nokian 225/40 R18 92V XL WR D4 Kış Lastiği (205/50/R17 Olarak kullanıyorum, bunca zaman kullandıklarım kışlık lastik değilmiş bu lastikle tanıştım kış lastiği ile, ayrıca kış lastikleri ıslak zeminde performansı çok kötüleşir etiketlerine de bakarsanız ıslak zemin performansları düşüktür ancak bu lastik yazlık lastiklerimden (Michelin Primacy) daha iyi ıslak zemin performansı var)

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaz için özellikle tasarruflu bir lastik yerine performanslı bir lastik tercih ettim kendi aracımda, daha önceki aracımda Goodyear EfficientGrip Performance vardı yakıt ve ses konusunda iyiydi ama yol tutuşu başarılı sayılmazdı bu nedenle yaz için şu anki aracıma yeni Michelin Pilot Sport 4 aldım ve gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Kış için yıllardır tüm araçlarımda Goodyear UltraGrip serisi kullandım çok çok iyi.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazlık, kışlık her ikisinde de Continental. 3 yıldır kullanıyorum, ilk günkü performansa sahipler neredeyse.

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede continental en iyisi. Piyasanın en pahalısı ama en kalitelisi.yol tutuş ve konfordan ödün vermiyor. 2 yıldır kullanıyorum.çok memnunum.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Michelin primacy 4 ve ya Bridgestone tavsiye ederim. Yaz kış çıkarmayı dersen michelin crossclimate.