Clio 3 1.2 baskı balata değişimi yaptırdım.

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar clio 3 1.2 aracımın baskı balatası bitmeye yaklaşmıştı çok yukarıdan tam uçtan kavrıyordu aynı zamanda yakıt tüketimi bayağı artmıştı hissedilir derecede. Bugün sabah bulunduğum ilçedeki özel serviste baskı balata +debriyaj bilyası değişimini yaptırdım. Debriyaj inanılmaz derecede yumuşadı ayağımın altında pamuk var sanki ayriyeten çekiş arttı anlık tüketim düştü sürüş denememde. Buraya işçilik ücreti ve parca fiyatlarını yazıyorum değişim yaptıracaklar için ön bilgi olur.

Baskı balata seti Valeo marka: 600 TL
Debriyaj bilyesi Valeo marka : 200 TL
Dot 4 hidrolik yağı Bosch : 25 TL
10 adet Davlumbaz tıpası : 10 TL
Özel servis işçilik ücreti : 300 TL
Fiyatlar böyle arkadaşlar hidrolik yağı ile tapalar parçacının ikramı oldu toplam bana maliyet 600+200+300= 1100 liraya maloldu.Eski baskı balatası ve yeni başlayanın fotoğraflarını da ekliyorum farkı anlarsınız.

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski balata
lQpjgQ.jpg
[/url][/IMG]
[url=https://hizliresim.com/5NX7O5]
[ATTACH=full]32213[/ATTACH][/url]

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski Debriyaj bilyesi
jqp3dW.jpg
BONPjL.jpg

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni balata
RgNkqn.jpg
p5kzLn.jpg

hosabyasin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar clio 3 1.2 aracımın baskı balatası bitmeye yaklaşmıştı çok yukarıdan tam uçtan kavrıyordu aynı zamanda yakıt tüketimi bayağı artmıştı hissedilir derecede. Bugün sabah bulunduğum ilçedeki özel serviste baskı balata +debriyaj bilyası değişimini yaptırdım. Debriyaj inanılmaz derecede yumuşadı ayağımın altında pamuk var sanki ayriyeten çekiş arttı anlık tüketim düştü sürüş denememde. Buraya işçilik ücreti ve parca fiyatlarını yazıyorum değişim yaptıracaklar için ön bilgi olur.

Baskı balata seti Valeo marka: 600 TL
Debriyaj bilyesi Valeo marka : 200 TL
Dot 4 hidrolik yağı Bosch : 25 TL
10 adet Davlumbaz tıpası : 10 TL
Özel servis işçilik ücreti : 300 TL
Fiyatlar böyle arkadaşlar hidrolik yağı ile tapalar parçacının ikramı oldu toplam bana maliyet 600+200+300= 1100 liraya maloldu.Eski baskı balatası ve yeni başlayanın fotoğraflarını da ekliyorum farkı anlarsınız.

Debriyaj zamanla sertleşecektir. Bunun bir arıza olduğunu düşünmeyin. Debriyajlarımız hidrolik olduğu için bu hadise gerçekleşiyor

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj zamanla sertleşecektir. Bunun bir arıza olduğunu düşünmeyin. Debriyajlarımız hidrolik olduğu için bu hadise gerçekleşiyor

Önceden debriyaj pedalında bayağı titreşim vardı basarken bir ses geliyordu bence debriyaj bilyasi değiştiği için bu sorunlar gitti . Dediginiz gibi zamanla kullandıkça sertlesir tabi ki ama uzun süre bu yumuşaklık ve sessizlik devam edecek gibi geliyor bana .

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca çıkan eski debriyaj bilyesini elimle cevirdigimde zor dönüyordu sürtme sesi geliyordu bilye kısmı oynuyordu ama yenisinde bu durum yoktu

SelimPusat60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaç binde değiştirdin
Ben aracı aldiğimda 143 bindeydi değişimde 165 bindi 22 bin burdan eski sahibi de bir buçuk sene önce değiştim demişti 15 bin km de ordan eklesek 37-40 bin arası birseye tekabül ediyor normal değerler yani

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun güle güle kulan bende arabayi alinca kafam rahat olsun diye triger baski balata devirdaim seti radyatörü üst kapak contasini yağini suyunu filtrelerini değiştirmiştim şimdilik iyi ama kullanimdan kaynakli erken değişebilir 50000 olsunda değişelim tekrar aynalar elektrikli olsa iyi olur biimde faz 1 de gökhann yapmaya başlamiş faz 2 lerde tesisat çekilidir belki bizim içinde iyi olur yapsinda görelim selamlar