Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 3 1.2 baskı balata değişimi yaptırdım.

Teşekkür / Beğen

Clio 3 1.2 baskı balata değişimi yaptırdım.

Merhaba arkadaşlar clio 3 1.2 aracımın baskı balatası bitmeye yaklaşmıştı çok yukarıdan tam uçtan kavrıyordu aynı zamanda yakıt tüketimi bayağı artmıştı hissedilir derecede. Bugün sabah bulunduğum ilçedeki özel serviste baskı balata +debriyaj bilyası değişimini yaptırdım. Debriyaj inanılmaz derecede yumuşadı ayağımın altında pamuk var sanki ayriyeten çekiş arttı anlık tüketim düştü sürüş denememde. Buraya işçilik ücreti ve parca fiyatlarını yazıyorum değişim yaptıracaklar için ön bilgi olur.

Baskı balata seti Valeo marka: 600 TL
    Debriyaj bilyesi Valeo marka : 200 TL
    Dot 4 hidrolik yağı Bosch : 25 TL
    10 adet Davlumbaz tıpası : 10 TL
    Özel servis işçilik ücreti : 300 TL
    Fiyatlar böyle arkadaşlar hidrolik yağı ile tapalar parçacının ikramı oldu toplam bana maliyet 600+200+300= 1100 liraya maloldu.Eski baskı balatası ve yeni başlayanın fotoğraflarını da ekliyorum farkı anlarsınız.

Teşekkür / Beğen
    Eski balata
    [IMG][/IMG]
    [/IMG]

Teşekkür / Beğen
    Eski Debriyaj bilyesi

Teşekkür / Beğen
    Yeni balata

hosabyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı SelimPusat60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar clio 3 1.2 aracımın baskı balatası bitmeye yaklaşmıştı çok yukarıdan tam uçtan kavrıyordu aynı zamanda yakıt tüketimi bayağı artmıştı hissedilir derecede. Bugün sabah bulunduğum ilçedeki özel serviste baskı balata +debriyaj bilyası değişimini yaptırdım. Debriyaj inanılmaz derecede yumuşadı ayağımın altında pamuk var sanki ayriyeten çekiş arttı anlık tüketim düştü sürüş denememde. Buraya işçilik ücreti ve parca fiyatlarını yazıyorum değişim yaptıracaklar için ön bilgi olur.

Baskı balata seti Valeo marka: 600 TL
    Debriyaj bilyesi Valeo marka : 200 TL
    Dot 4 hidrolik yağı Bosch : 25 TL
    10 adet Davlumbaz tıpası : 10 TL
    Özel servis işçilik ücreti : 300 TL
    Fiyatlar böyle arkadaşlar hidrolik yağı ile tapalar parçacının ikramı oldu toplam bana maliyet 600+200+300= 1100 liraya maloldu.Eski baskı balatası ve yeni başlayanın fotoğraflarını da ekliyorum farkı anlarsınız.
    Debriyaj zamanla sertleşecektir. Bunun bir arıza olduğunu düşünmeyin. Debriyajlarımız hidrolik olduğu için bu hadise gerçekleşiyor

Teşekkür / Beğen
    Alıntı hosabyasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debriyaj zamanla sertleşecektir. Bunun bir arıza olduğunu düşünmeyin. Debriyajlarımız hidrolik olduğu için bu hadise gerçekleşiyor
    Önceden debriyaj pedalında bayağı titreşim vardı basarken bir ses geliyordu bence debriyaj bilyasi değiştiği için bu sorunlar gitti . Dediginiz gibi zamanla kullandıkça sertlesir tabi ki ama uzun süre bu yumuşaklık ve sessizlik devam edecek gibi geliyor bana .

Teşekkür / Beğen

Ayrıca çıkan eski debriyaj bilyesini elimle cevirdigimde zor dönüyordu sürtme sesi geliyordu bilye kısmı oynuyordu ama yenisinde bu durum yoktu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler