Alttan gel tık sesi yardim

Tolgabae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba,

1.6 bva sanzimanli aracimdan hareket halindeyken direksiyonu seri bir sekilde her sag sol yaptigimda tik diye bir ses geliyor.Bu ses direksiyonu bir tur saga ve ya sola cevrili iken kalkistada geliyor.Neden olabilir yardimlarinizi bekliyorum

NOT:Araç durur vaziyette direksiyonu cevirdigimde her hangi bir ses gelmiyor

Iyi forumlar

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emin olmamakla beraber aks a odaklanın

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Salıncaklarda boşluk olabilir. Alt düzen elden geçirilmeli.

Tolgabae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akstaysa problem komplemi degisir sadece kafa ile kurtarabilirmiyiz acaba

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nereden boşluk olduğuna göre değişir, Tamir eden yerler var ama önermiyorum, yan sanayi takabilirsiniz 500tl falan.
Benim de sağ aksta ve burçlarda sorunlar var. Hiç birine dokunmadım wd40 la idare ediyorum. İyice bozulsun toplu gireceğim

Tolgabae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yan sanayide marka öneriniz varmi. Birde internetten baktim biraz orjinal aks 3200 tl diyor bu kadar pahalimi orjinali

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yan sanayide marka öneriniz varmi. Birde internetten baktim biraz orjinal aks 3200 tl diyor bu kadar pahalimi orjinali

Aslına bakarsanız kisisel fikrim olmakla beraber bu tip parçaların orijinal kullanılmasından yanayım. Şöyle ki basimdan geçen bir olayı anlatayim size. Benim araç fluence dizel çok hafifte basık. Gecenlerde sağ teker tarafindan ses geliyordu cukurlarda özellikle ve bu sesin kaynagi Z rot. Bu oarca degisince düzeldi. Burdaki nokta su benim aracım 130.000 civarinda sağ sol takim olarak degisti ve standarttan daha alcak bir araç. Bosch car serviste takildi parça. Buna ek olarak yan sanayi parça ile arasinda tam 650 tl fark vardı. Ama kesinlikle tavsiye etmediler hos etselerde ben almazdim. Fakat bu km de degismesi normal değil ama aracın basikligi göz önüne alinirsa normal dendi ve bu kosullardaki aracım için yan sanayi malzemenin daha az km sonucu bozulacagini da ek olarak bildirdiler. Sizin oarcaniz bir hayli pahali tabi ama siz bilirsiniz yine de.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki symbol aracımda aks sorunu vardı, satacam diye 219000km de 250tl ye yan sanayi aks taktım. 258000km sattığımda sağlamdı. Yan sanayiye daha önce kullanıp olumlu sonuç aldığım için güveniyorum ancak kişisel fikrimdir. Orjinal kullanılması konusundaki endişelere hak veriyorum.

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marka olarak fikrim yok. Parçacılardan fikir alabilirsiniz.

Tolgabae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslına bakarsanız kisisel fikrim olmakla beraber bu tip parçaların orijinal kullanılmasından yanayım. Şöyle ki basimdan geçen bir olayı anlatayim size. Benim araç fluence dizel çok hafifte basık. Gecenlerde sağ teker tarafindan ses geliyordu cukurlarda özellikle ve bu sesin kaynagi Z rot. Bu oarca degisince düzeldi. Burdaki nokta su benim aracım 130.000 civarinda sağ sol takim olarak degisti ve standarttan daha alcak bir araç. Bosch car serviste takildi parça. Buna ek olarak yan sanayi parça ile arasinda tam 650 tl fark vardı. Ama kesinlikle tavsiye etmediler hos etselerde ben almazdim. Fakat bu km de degismesi normal değil ama aracın basikligi göz önüne alinirsa normal dendi ve bu kosullardaki aracım için yan sanayi malzemenin daha az km sonucu bozulacagini da ek olarak bildirdiler. Sizin oarcaniz bir hayli pahali tabi ama siz bilirsiniz yine de.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Benimde tercihim orjinal fakat duygusal nedenler daha agir basiyor maalesef:) aklima takilan bir soru var aks olsa tam sag ve sol donuslerde surekli tik tik diye ses gelir diye biliyorum fakat aracimda viraj donerken sag yada sol fark etmeden direksiyon belli bir aciya geldiginde bor defaya mahsus tik ediyor sanki birsey yerine oturuyor.Bugun on duzenciye gittim. Takozdanda olabilir tabladanda dedi olmadi aks dedi :)ikisini bir degistirelim kafan rahat etsin dedi iscilik dahil 500 tl fiyat verdi( aks haric) ve kullanacagi parcalarda yan sanayi bende aracin uzerindeki orjinal parca arizali degilse niye degistirim bide bu is deneme yanilmaylami oluyor dedim yapacak bise yok dedi.Biliyorum araci gormeden dinlemeden forum uzerinden teshis koyulmaz ama esnafimiz sagilacak inek aradigi icin burda sizin fikirlerinizden yola cikmak istiyorum.