Alttan gel tık sesi yardim

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendince test yapabilirsin.
Elfrenini sonuna kadar çek, patinaj çektirmeden motoru iyice esnek, sonra aynı işlemi geri vitese takarak yap. Motor takozlarında sorun varsa bu şekilde duyabilirsin. Bu yöntem aynı zamanda akstaki boşluğu da duymanı sağlar. Motor takozunun sesi çok tok ve dipten gelir, aks sesi daha dışarıdan ve düğme açma kapama sesi gibi olur.
Şanzıman takozu vites düşürüp gaza yüklenme esnasında gelir.
Tabla zaten takoza bağlıdır. Büyük bir kaza olmadıysa tabla yamulmaz.
Burçlar çukurlarda ben buradayım diye bağırır hemen farkedersin.
Motora yük bindir, kompresyona bindir. Bu parçalardan biriyse mutlaka tekrar duyman gerekir.
Bir de direksiyon kutusu ihtimali var ama o araç dururken de fark edilir.

Ustalar deneme yanılmayı sever. Benim de başıma geldi. Yanlış bir şeyi değiştiriyorlar, sonra bunu da yapalım diyorlar deliriyorum.

En doğru teşhisi kendiniz koyarsınız araştırmaya devam edin.

Yeni semptom farkederseniz paylaşın yorumlamaya çalışırız.

Tolgabae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde tercihim orjinal fakat duygusal nedenler daha agir basiyor maalesef:) aklima takilan bir soru var aks olsa tam sag ve sol donuslerde surekli tik tik diye ses gelir diye biliyorum fakat aracimda viraj donerken sag yada sol fark etmeden direksiyon belli bir aciya geldiginde bor defaya mahsus tik ediyor sanki birsey yerine oturuyor.Bugun on duzenciye gittim. Takozdanda olabilir tabladanda dedi olmadi aks dedi :)ikisini bir degistirelim kafan rahat etsin dedi iscilik dahil 500 tl fiyat verdi( aks haric) ve kullanacagi parcalarda yan sanayi bende aracin uzerindeki orjinal parca arizali degilse niye degistirim bide bu is deneme yanilmaylami oluyor dedim yapacak bise yok dedi.Biliyorum araci gormeden dinlemeden forum uzerinden teshis koyulmaz ama esnafimiz sagilacak inek aradigi icin burda sizin fikirlerinizden yola cikmak istiyorum.

Kendince test yapabilirsin.
Elfrenini sonuna kadar çek, patinaj çektirmeden motoru iyice esnek, sonra aynı iÅŸlemi geri vitese takarak yap. Motor takozlarında sorun varsa bu ÅŸekilde duyabilirsin. Bu yöntem aynı zamanda akstaki boÅŸluÄŸu da duymanı saÄŸlar. Motor takozunun sesi çok tok ve dipten gelir, aks sesi daha dışarıdan ve düÄŸme açma kapama sesi gibi olur.
Å?anzıman takozu vites düÅŸürüp gaza yüklenme esnasında gelir.
Tabla zaten takoza baÄŸlıdır. Büyük bir kaza olmadıysa tabla yamulmaz.
Burçlar çukurlarda ben buradayım diye bağırır hemen farkedersin.
Motora yük bindir, kompresyona bindir. Bu parçalardan biriyse mutlaka tekrar duyman gerekir.
Bir de direksiyon kutusu ihtimali var ama o araç dururken de fark edilir.

Ustalar deneme yanılmayı sever. Benim de başıma geldi. Yanlış bir şeyi değiştiriyorlar, sonra bunu da yapalım diyorlar deliriyorum.

En doğru teşhisi kendiniz koyarsınız araştırmaya devam edin.

Yeni semptom farkederseniz paylaşın yorumlamaya çalışırız.
Ayrintili cevabiniz ve zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim