sandero tavan çıtaları sökme

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet, şimdide tavan çıtalarını sökmem gerekiyor, altındaki plastik contalar darmadağın olmuş, çıkma yenilerini buldum takacağım ama bugün bayağı uğraşmama rağmen sökemedim, barların tam ortasındaki küçük kare kapağın altındaki plastik vidayı çıkardım, orta bar yukarı bayağı esniyor ama birtürlü çıkmıyor, kırmaktan korktuğum için zorlamadım, nasıl sökülür bu parçalar bilen var mı?

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aşağıda birisi duster çıtalarını söküyor, ben bunu denedim ama olmadı, videodaki adam çok kolay tek vuruşta çıkarıyor plastiği ama ben çok fazla zorlamama rağmen çıkmadı...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Acaba vidaların oraya sıvı conta sıkılmış olabilir mi ? Belki araç tavandan su aldı ise [emoji848]

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba vidaların oraya sıvı conta sıkılmış olabilir mi ? Belki araç tavandan su aldı ise [emoji848]

ikinci el araçta herşey olabilir, önceki sahibi kimbilir neler yaptı... silikonluysa iş zor, kırarak çıkarılır anca... o parçaların fiyatı hiç de ucuz değil üstelik...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
ikinci el araçta herşey olabilir, önceki sahibi kimbilir neler yaptı... silikonluysa iş zor, kırarak çıkarılır anca... o parçaların fiyatı hiç de ucuz değil üstelik...
Evet piyasa malından da kaliteli

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
keşke alttaki contaları da biraz kaliteli yapsalarmış, 5 yılda darmadağın olması hiç iyi değil...
Kesinlikle katılıyorum. Ama dış etkenler ve kullanılan temizlik malzemeleri de zarar veriyor kauçuk malzemeye

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle katılıyorum. Ama dış etkenler ve kullanılan temizlik malzemeleri de zarar veriyor kauçuk malzemeye

evet ama, camların dışta kalan kısımlarındaki kauçuk malzemeler mesela, aynı şekilde dışta kalıp aynı etkenlere maruz kalıp 20-30 yıl sonra bile sağlam kalabiliyorken, tavanda bukadar kalitesiz malzeme kullanmaları iyi olmamış...

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün çıtaları söktüm, Allahtan silikonlanmamış da parçalamadan sökebildim, nasıl söktüğümü anlatayım, videodaki arkadaş dokunur dokunmaz çıkarıyor ama bendeki malesef o kadar kolay olmadı, bayağı bir güç harcamam gerekti, alttan içeri ince birşeyler sokarak gerdirmeyi denedim olmadı, plastiklere kenarlardan zarar verecektim, zaten işin aslı da öyle değil, hiç başka şeylerle uğraşmadan uçlardaki plastiklere yukarıya doğru çekerek iyice asılmak gerekiyor, arkalar daha kolay çıktı, önlerde bayağı bir uğraştım, önlerde de şöyle bir şey dikkatimi çekti, ince kısma doğru yukarı sert bir darbe vurunca hafif atıyor, sonra gerisi daha rahat çıkıyor..

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Haydi bakalım şimdi nereyi söküyoruz [emoji1]