enjeksiyon problemi mi?

RFNRK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel aracım yolda giderken birden gaz kesiyor ve yavaşlıyor ayağımı gazdan geçip tekrar gaz verdiğimde toparlıyor. enjeksiyon problemi olduğunu düşündüm hatta yakıta katılan temizleyici (würth) alıp kullandım. sonuç pek değişmedi. yakıtı shell den alıyorum (% 90 aynı yerden)

geçen günler petrol ofisinden yakıt aldım. birden kesildi bu arıza. denk mi geldi anlayamadım.

bu konuda tecrübesi olan var mı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Enjeksiyon hatasının bir çok nedeni vardır yeni teknoloji araçların her yeri sensör dolu benim aracım turbo basınç sensöründen diğer arkadaşın enjektör sorunundan aynı hata çıktı .
Tavsiyem orjinal Renault clip cihazı ile arıza kaydı almanız . Aklıma gelmişken sunuda belirteyim gaz pedalı konum sensörü yada egr de bu arızaya neden oluyor

bayzet22772277

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabınız için tşk. turbo basınç sensöründen çıkması durumunda ne kadarlık bi masraf çıktı sizden?

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba araç yol bilgisayarında enjeksiyon hatası vermiyor ise fren pedalının altındaki fren müşürünü değiştirip daha sonra aracı bilgisayara bağlayıp tüm hata kodlarını sildirin. Muhtemelen işe yarayacaktır. Aynı problemi bu şekilde giderebildim. Bu problemin bir diğer sonucu gaz pedalı değişimidir ama ucuz olan çözümden başlamalısınız.

Megane 2 2007 Expression 1.5 dci

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RFNRK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

15 K lık bakımda mazot filtresini değiştirdim. yakıt için PO ya gidiyorum artık.

sorun kalmadı sanırım.