R19 1.6 rne k7m motor sorunum

izmirlierkek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. 1998 model renault 19 1.6 rne k7m motor enjeksiyonlu aracım var. Şöyle bir sorun yaşıyorum. R19 sahipleri bilir. Kontağı açtığımızda kısa bir dıt sesi gelir. O ses bittikten sonra marşa basılır ve araç çalışır. Buraya kadar herşey normal. Benim sorunum ise kontağı açtığımda o dıt sesi çok uzun sürüyor ve o uzun dıt sesinden sonra marşa basınca araç stop ediyor. Yani o açılıştaki dıt sesi uzun sürünce bu sorun yaşanıyor. Normal kısa dıt sesi olunca bu olmuyor. Biraz uzun anlattım kusuruma bakmayın. Acaba sorun ne olabilir.
Saygılarımla

cyborg78

Kayıtlı Üye
16-Bursa
1.4i tek nokta bendeki dıt sesi falan duymadım hiç belki var ben duymuyorum
bazan çabuk olsun diye kontağa çevirir çivirmez çalıştırıyorum ben , ama genelde kontağa açınca bakıyorum göstergeye akü'nün çubuğu dirilince çalıştırıyorum

Galip-05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladıgım kadarıyla anlatmaya çalıştığın dıt sesi yakıt pompası bizimkide 1.6rne şahsen çalıştırıklen titrek ve kalın bi dıııt sesi geliyor benim bildiğim yakıt pompasından geliyor

izmirlierkek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladıgım kadarıyla anlatmaya çalıştığın dıt sesi yakıt pompası bizimkide 1.6rne şahsen çalıştırıklen titrek ve kalın bi dıııt sesi geliyor benim bildiğim yakıt pompasından geliyor

Galip bey dediğiniz gibi internetten yaptığım araştırmaya göre o ses yakıt pompasından geliyor olduğu söyleniyor. Yakında arabayı renault servise götürüp bilgisayara taktırıcam. Bakalım arıza kaydı çıkacak mı. Araç lpg li olduğu için hep dipte kullandık benzini heralde arıza yaptı. Umarım parçasını bulabiliriz. Ayrıntıları yakında burada paylaşağım.