Megane 4 1.2 TCE EDC Icon Tecrübeler Sorular

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Benim kullandığım Motul X-CESS 5-40, bendeki motor için uygun yağ.
Sizinki 5-30. Bu araç için önerilen yağlara Kitapçık veya Motul Yağ Seçici gibi siteler üzerinden bakabilirsiniz.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son 2 haftada 2 eksiğini de yaptırdım. Benzer sorunları yaşayanlar olabilir diye buradan paylaşıyorum. Megane 4 HB'lerde amortisör sorunu var ama forumda çok az bilgi var.

Toplamda 3 tane göçük vardı. 1 tanesini özellikle 1,5 senedir 5 farklı yere sordum. Hepsi tam düzelmeyebilir, sivri göçük, burada az bombe olacak, boya sedefli vb ortalama %75 olur dediler.
Bir tane de çamurluk da yeri bazıları ellemek istemedi.

Bir usta buldumzaten yorumları 5 yıldızdı. Ben bunlarla uğraşırım deyip 2 hafta sonraya gün verdi. 3 sorun da %100 düzelmiş.

Diğer konuysa
Yazın amortisör gıcırtısı gelmeye başlamıştı. Aracım garantideyken 25 binde 1 sene 8 ay önce amortisörler değişmişti.
Aracım 55bin km oldu garanti biteli de neredeyse 2 sene olmasına rağmen Renault'yla uzun süre konuştum. Kronik vb kabul etmiyorlar ama yaklaşık %50 destekle 2 amortisörü 1300 TL'ye değiştirttim.2 sene de garantili oldu.
Bunu yaparken koltuktaki gıcırtıyı da sıkarak vb kesmişler. Ek bir para almadılar.

Zaten yeni bakım da yaptırmıştım.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son 2 haftada 2 eksiğini de yaptırdım. Benzer sorunları yaşayanlar olabilir diye buradan paylaşıyorum. Megane 4 HB'lerde amortisör sorunu var ama forumda çok az bilgi var.

Toplamda 3 tane göçük vardı. 1 tanesini özellikle 1,5 senedir 5 farklı yere sordum. Hepsi tam düzelmeyebilir, sivri göçük, burada az bombe olacak, boya sedefli vb ortalama %75 olur dediler.
Bir tane de çamurluk da yeri bazıları ellemek istemedi.

Bir usta buldumzaten yorumları 5 yıldızdı. Ben bunlarla uğraşırım deyip 2 hafta sonraya gün verdi. 3 sorun da %100 düzelmiş.

Diğer konuysa
Yazın amortisör gıcırtısı gelmeye başlamıştı. Aracım garantideyken 25 binde 1 sene 8 ay önce amortisörler değişmişti.
Aracım 55bin km oldu garanti biteli de neredeyse 2 sene olmasına rağmen Renault'yla uzun süre konuştum. Kronik vb kabul etmiyorlar ama yaklaşık %50 destekle 2 amortisörü 1300 TL'ye değiştirttim.2 sene de garantili oldu.
Bunu yaparken koltuktaki gıcırtıyı da sıkarak vb kesmişler. Ek bir para almadılar.

Zaten yeni bakım da yaptırmıştım.

merhaba,
benim aracımda megane 4 HB ve aynı sorunlar mevcut. Yetkili servisler, genel merkez bu amortisör sorununu hiç bir şekilde kronik olduğunu kabul etmiyorlar. Benim aracımda önler ücretsiz arkalar sizin gibi indirimli değişti ancak 1 sene olmasına rağmen tekrar ses gelmeye başladı. Değişimler yapılırken kendilerine bunlar şuanda değişiyor ancak tekrar olursa ne olacak diye sormuştum mais bana bu parçalar garantiden de değişse 2 yıl garantisi olduğunu iletmişti demek ki bunları 2 senede bir değiştirecekler ama ne zamana kadar böyle devam edecek onu kestiremiyorum belli bir süre sonra ücret istemeye başlayabilirler gibi geliyor.
koltuktaki gıcırtı konusu bende de var ama düzeltmek için koltuğun değişmesi gerektiğini bunun
içinde 8000 TL civarı ek ücret tuttuğunu ilettiler garanti uzatma yapmış olmama rağmen.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,
benim aracımda megane 4 HB ve aynı sorunlar mevcut. Yetkili servisler, genel merkez bu amortisör sorununu hiç bir şekilde kronik olduğunu kabul etmiyorlar. Benim aracımda önler ücretsiz arkalar sizin gibi indirimli değişti ancak 1 sene olmasına rağmen tekrar ses gelmeye başladı. Değişimler yapılırken kendilerine bunlar şuanda değişiyor ancak tekrar olursa ne olacak diye sormuştum mais bana bu parçalar garantiden de değişse 2 yıl garantisi olduğunu iletmişti demek ki bunları 2 senede bir değiştirecekler ama ne zamana kadar böyle devam edecek onu kestiremiyorum belli bir süre sonra ücret istemeye başlayabilirler gibi geliyor.
koltuktaki gıcırtı konusu bende de var ama düzeltmek için koltuğun değişmesi gerektiğini bunun
içinde 8000 TL civarı ek ücret tuttuğunu ilettiler garanti uzatma yapmış olmama rağmen.

Geçmiş olsun. Uzamış garanti olsa bende bunları çok daha net bir para vermeden yaptırırım. koltuk için vb para istememeleri gerekiyordu.

Benim de garantiden amortisör değişmişti ama garanti bitince 2 sene geçmese bile ücretli yapıyorlar. Yani garanti süresinde yaptıkları düzeltmelerin sonra 2 sene garantisi yok.
Şimdi ben amortisörlerin bir kısmını ödediğim için 2 sene içinde bozulursa ben yaptırabiliyorum.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimi amostisor icin tekrar Izmir Mais e goturdum ogrendigim bu problemin neredeyse butun HB megane larda oldugu ve degisse bile tekrarlayacagi ancak merkezin bunu kronik ariza olarak gormedigi oldu. Hb kullanici arkadaslarinda bilgisi olmasi amaciyla paylasmak istedim.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler fakat bu konuda biraz daha güçlü bir bilgi almamız lazım. Ben de ödediğim fiyata itiraz ederim. Diğer kullanıcılar da ücret ödemezler.
Garanti bitince siz de benzer süreçle karşılaşacaksınız.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön fren balatalarını bugün değiştirdim. Aracım 2017 model, 63bin KM'de hala orjinal balatalar duruyordu.
Yandan balata kalınlığına bakıldığında yarısı da duruyordu. Arka balataları 40binde değiştirmiştim.
Yetkili servis 10bin KM önce değiştirelim dedi ama bekletmiştim.
Balatalarda biliyorsunuz uç kısmına doğru inceliyor. Bu incelen kısım artık yoktu. Fakat balatanın yarısı duruyordu.
Yağmurlu havalarda ilk harekette frenlerden ses geliyordu. Bence bu sorun gidecek.

TRW orjinal balata aldım. Çıkanlar da öyleydi baktım kaliperler de TRW. 15 km kullandım hiç sorun yok. Umarım böyle gider
Balataları 300 TL civarına aldım 1 ay önce bugün taktırdım.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu TRW hakkaten iyi mi her yerde görüyorum?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat